Lora

Ár:   100 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   fodrászkellékes   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: judit87, Módosítva: 2022. március 24.

Lelőhely:   fodrászkellékes
Kategória:   Sminkek szájra

15 ml. Applikátoros ecsettel, UV védelemmel.

Kingus23

2016. december 6.

Szeretem,az illata is jó ,picit ragadós

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 6.

Szeretem,az illata is jó ,picit ragadós

honey47

2016. november 14.

A ragadósságát kárpótolta az összhatás,bár lehet azért ragadt annyira,mert többet nyomtam a kelleténél ,hogy a színe is jól látszódjon ne csak a fénye de egy-két hónap után elkezd büdösödni,és még szinte alig fogyott belőle.Nagyon szerettem amíg erre rá nem jöttem ,viszont mióta tudom az összetevőit ,inkább nem kérek belőle.Köszönöm!

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 14.

csibike100

2016. július 23.

Nekem is volt egy ilyen szájfényem, egy narancsos árnyalat, ami a csomagoláson keresztül nagyon szépnek tűnt. Borzasztóan ragad és óriási arany színű csillámok vannak benne, ami nagyon zavaróak, szinte már karcolják az ajkakat. Ráadásul képtelenség megfelelő mennyiségű terméket kinyomni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. július 23.

RCC

2016. április 21.

Nagyon ragacsos és sok a csillám benne. A rózsaszínt vettem meg, de olyan kislányos a benne lévő sok csillogós cucc miatt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 21.

Vaniliafelho

2015. augusztus 31.

Olcsó volt, de szép. A pigmentáltsága nem rossz, de borzasztóan ragadós, és a csomagolása is tönkrement.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 31.

bugosgizi

2015. augusztus 4.

Jó csillámos volt és emellett a színek szépek. Az illata nagyon bejött. De az a ragacsosság nagyon pocsék volt. Sőt elég hamar meg is romlott és hát a kukában végezte. Annyira büdös lett szűk egy év alatt hogy ha megéreztem felfordult a gyomrom.
A javára írható azért hogy míg használtam nem rágtam a számat. Talán pont a sűrű állaga miatt. De azért nem venném meg ismét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 4.

Sandraa

2015. június 12.

Ragad,nekem kissé mosogatószer illata van,évekkel ezelőtt szerettem.Sok csillám van benne. Ma már nem tudnám elviselni magamon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 12.

Zsofcika

2015. április 30.

Nagyon, de nagyon ragados..pedig szep szinekben van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 30.

Nagyon, de nagyon ragados..pedig szep szinekben van.

Fruzsi

2014. május 17.

A színek nagyon jól pigmentáltak, de körülbelül ennyi is az előnyük. Nagyon ragacsosak, így szörnyen rossz érzés viselni. Másrészt nem is tartós, bár én még sosem találkoztam tartós szájfénnyel a többezres kategóriában sem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 17.

Mozart

2014. március 18.

Jaj, de szerettem én ezt régen. Nagyon szép csillámos volt, csak az illata valami borzasztó, mint mosogatószer. Eléggé ragadt, tartós volt. Mivel emlékek kötnek hozzá meg minden, ezért csak 1 csillagot vonok le:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. március 18.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, PEG-8
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Nem szabványos INCI név. Színezékek összefoglaló neve.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Methylparaben i I ta I par 0 0