Lush

Ár:   4690 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   100g   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tytto, az összetevőket feltöltötte: menczobeata, Módosítva: 2018. július 2.

Kiszerelés:   100g
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz

"Tudtad, hogy a co-wash kifejezés az angol conditioner-washing szavak rövidítése? És ebből már kitalálhatod, hogy ez az avokádóval, extraszűz olívaolajjal és cider-ecettel készült tömböcske nem más, mint egy pompás kondicionáló sampon. Nagy érdeme, hogy gyengéden tisztít, és közben nem fosztja meg a hajszálakat természetes védelmet nyújtó olajaiktól. Ha készen állsz egy kis avokádós kényeztetésre, nedvesítsd meg a hajad, majd a tömbbel közvetlenül simíts végig rajta. Az is jó megoldás, ha a tenyeredben képzel selymes habot, és azt viszed fel a hajadra. Masszírozd be mindenhol egyenletesen, majd mosd ki, hogy a hajad selymes és jól hidratált legyen. Ráadásul ez a kondicionáló sampon olyan csodálatos, bergamottal átszőtt citromillatot áraszt, hogy önmagában ez is bőven elég, hogy beleszeress."

ninahf

2019. november 1.

Én szimpla balzsamként használom, egyszerűen imádom. Puhább és kifésülhetőbb utána a hajam, illetve az illata is nagyon jól megmarad :)
Habár az ára tényleg elég borsos, szóval nem valószínű hogy gyakran meg fogom vásárolni

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 1.

Tallis

2019. szeptember 11.

Co-washnak jó, az illata isteni, de gyorsan fogy, nagyon gyorsan, az ára meg ahhoz képest nagyon durva, sajnos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 11.

viewxy

2019. május 18.

Csatlakozok az előttem szólóhoz, tényleg nem magyarázzák el a használatot és nem elég elterjedt itt Magyarországon a co-washing ahhoz hogy ezt maguktól tudják az emberek, ami tök érthető.

Szóval nekem rendesen használva közepes eredmény, nem a legjobb co-wash, főleg amennyibe kerül annyiért. Nehézkesen lehet így is eloszlatni, és gyorsan fogy. Szépen ápol, jól ki kell öblíteni, hogy ne ragadjon utána. A piros cucc az viasz a szélén, nem igazán használható, csak csomagolás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 18.

xxs

2018. december 27.

A legnagyobb probléma az, hogy a Lush nem magyarázza el, hogy ez nem sampon. A co-wash általában minimális (esetleg nulla, de ebben van kevés SLS) mosóanyagot tartalmaz, cserébe tele van gazdag ápoló hatóanyagokkal - vagyis nem igazán helyettesíti a hajmosást. Ahol népszerű lett, - Amerikában - ott elég gyakori a mindennapos hajmosás-hajformázás, ami eléggé tönkretehetei a hajat, ezért jó a co-wash, samponos hajmosások KÖZÖTTI használatra, a haj ápoló felfrissítésére-ápolására való.
Szóval aki elég gyakran akarja vizezni-újraformázni a haját, de a sok mosástól szárad, annak érdemes kipróbálnia pl. minden második vizezéskor ezt használni (de van, aki sikerrel húzza akár 3 hétig co-wash-sal), nem lesz samponreklám-szerű tükörfényes hajad tőle, de segíteni fog az állagán, és vizezheted-száíthatod. De ha csak ezt használod hajtisztásra, azzal két baj is van: 1. eleve nem tisztít túl hatékonyan 2. az a sok hajápoló felgyűlik a hajadon, és onnantól már elzárja minden további ápoló anyag bejutását, tehát fakó és száraz lesz - ekkor KELL egy rendes szulfátos hajmosás + egy szuper kondicinálás, és helyrejön a hajad.

Saját kategóriáján belül a termék közepes, a co-washban a szulfát nem túl elfogadott, hiszen pont a szulfátos mosás elhalasztására találták ki a műfajt. A Lush kommunikációja a termékről és használatáról tragédia.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 27.

ninarny

2018. június 17.

Életem legrosszabb samponja, óriási csalódás. A jumping juniper-rel együtt rendeltem, az baromi jó volt, így hatalmas lelkesedéssel próbáltam ma ki ezt. Egyébként nagyon nagyon finom illata van ami messziről érződik. Amikor beléptem a zuhanyba, ugyanazokkal a mozdulatokkal próbáltm használni mint a juniper-t, de ez egyáltalán nem habzott, sőt, húzta a hajamat. 1O percig dörzsöltem a hajamon is, a kezemben is, és semmi! Annyit értem el, hogy a hajam teljesen összeállt és a piros darabok mindenhol beleragadtak. Végül rendes samponnal át kellett mosnom az egészet és kikefélnem a piros szappandarabokat....

Még annyira sem habzik, mint egy átlagos kézmosó szappan. És ehhez képest - illetve a többi tömbös samponhoz képest - retttttttenetesen drága. Soha többet. 5OOO forint kidobva az ablakon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 17.

Akshoy

2017. december 30.

Nagyon száraz a hajam, ezért végső elkeseredésemben vettem ezt meg - nekem nagyon drága, de úgy voltam vele, hogy ha megmenti a hajam, akkor megéri. Hát... Nem érte meg. Az illata ugyan nagyon tetszik, de semmit nem használ. Annyi a pozitívum, hogy legalább nem szárított úgy tovább, mint a többi Lush sampon. Nekem egyáltalán nem habzik és baromi gyorsan is fogy. Azt hiszem, a maradékot odaadom másnak, akinek talán használ is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 30.

orsi0210

2017. április 8.

Sokáig szemeztem ezzel a termékkel a boltban, mire megvettem, ugyanis az illata valami fantasztikus volt számomra, viszont kifejezetten drágálltam, de végül is a táskámban landolt.
Én kb. egy hónapja használom heti 2x kondicionálóként samponos hajmosás után, és alig látszik, hogy kisebb lett volna a tömb, így gondolom, el fog még tartani egy ideig.
Használata után finom, puha tapintású lesz a hajam, és egy darabig még érződik is az illata. Különösen azoknak ajánlom, akiknek száraz, durva tapintású a haja. A hajtöredezettségemen viszont nem sokat változtatott, bár nem is azért vettem meg. 3 csillag, mert drága, nem is egy csodaszer, de nem rossz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 8.

Tytto

2016. június 23.

Nagyon nagyon jó, pihe puha fogdosni való utána a hajam, az illata átjárja a fürdőt, akkor is, ha nem is használtam. Viszont fájó szívvel nyitottam ki a pénztárcámat, mikor fizettem, és még fájóbb volt, mikor láttam, hogy rohamos tempóban fogy. 120 grammot, spórolósan kevesebb, mint egy hónap alatt pusztítottam el.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 23.

Antioxidánsok: Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Tömjén illóolaj. A Cosing szerint az Illatanyagként használatos, és bőrünk tonizálására is alkalmas.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Klorofill. Természetes eredetű zöld színezék, melyet zöld növényekből, algákból nyernek. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint dezodoráló tulajdonsága is van.

Nem szabványos INCI név. Finomított szénhidrogén viaszok, polimerek és piros pigmentek keveréke, melyet általában sajtok bevonására használnak. A Lush a csomagolásmentes termékei bevonására használja.