Lush

Ár:   2250 Ft   Kategória:   Fürdőtermékek
Lelőhely:   Lush márkaboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: deezsina, Módosítva: 2019. január 21.

Lelőhely:   Lush márkaboltok, online
Kategória:   Fürdőtermékek

2018-as karácsonyi limitált kiadás

"Pukkadásig etted magad a karácsonyi vacsorán, benyakaltad az összes forralt bort és az egészre ráküldtél egy kis bejglit? Mit szólnál, ha megkínálnánk egy kis édességgel, tele melengető fahéjjal és szerecsendióval, lágyító szójatejjel és ínycsiklandó kakaóvajjal? Természetesen elfogadnád! Egy kis pudingnak mindig marad hely, ez a bőrlágyító desszert pedig megéri a pénzét. Morzsold a vízbe folyó víz alatt, ha dús habokra vágysz. Csobbanj a kádba és engedd, hogy a fair trade sheavaj meglágyítsa a bőröd, a szegfűszegolaj pedig tetőtől talpig felmelegítsen. A vidám ylang ylang olaj már csak hab a tortán; segít, hogy pozitívan lásd a világot és elveszi a legrosszabb karácsonyi tréfák élét is. "

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Maja77

2019. február 25.

Sajnos nekem csalódás volt. Inkább az óriási hab híve vagyok fürdésnél, ez pedig alig habzik. Igaz, az illata mesés és hidratált tőle a bőröm, de habfürdőnek vettem, nem pedig fürdőolajnak. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. február 25.

deezsina

2019. február 1.

Nagyon fura, hogy amikor a karácsonyi termékek kiárusítása ment a lush-ban akkor kb ebből maradt a legtöbb a legvégére is (2-3 üzletben is ezt láttam). Őszintén nem értettem, mivel az egyik legédesebb, süteményesebb illatról van szó, ráadásul rettentően sok tápláló olaj van a habfürdőben (emiatt nem is habzik annyira mint a többi).
A fele elég egy fürdőhöz, a másik felét még nem használtam el, csodás illat lesz tőle a szobámban :) beszereztem belőle még egyet, mivel jövő karácsonyig biztosan nem tudnék hozzájutni.
A sok olajtól természetesen nagyon puha is lesz a bőr a használat után, vannak illatosabb, színesebb lush termékek de szerintem ez is kiemelkedő élmény!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 1.

Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
Emulgeálószerek: Sodium Lauryl Sulfate, Laureth-4
Fényvédők: Titanium Dioxide
Tisztítószerek: Sodium Lauryl Sulfate, Lauryl Betaine, Laureth-4
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Eugenia Caryophyllus (Clove) Oil, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Oil, Eugenol, Linalool
Színezékek: Color

A szegfűszeg olaja. A TruthInAging szerint a szegfűszeg olajnak gomba és baktérium ellenes tulajdonsága is van. A szegfűszegolajban található a kozmetikumokban illatosítóként gyakran használt eugenol, mely bőrirritáló hatású. Lásd szegfűszeg.

Kardamom. Fűszernövény. A kozmetikumokban a kardamom magjának kivonatát és olaját használják, melyek  a CosIng szerint tonizáló és illatanyagok.

Szójaglicin, melyet a szójababból nyernek ki. A kozmetikumokban a szójaglicint sokféle formában használják (szójabab kivonat, olaj és fehérje.) Paula Begoun szerint a szójabab kivonat hatásos antioxidáns és gyulladáscsökkentő anyag. A szójában található genisteinnek állítólag kollagén termelést elősegítő hatása van, valamint befolyásolja a bőr rugalmasságát és vastagságát is, így egyre többször találkozhatunk a szójababbal és annak különféle formáival anti-aging termékekben.

Néhány állatokon végzett tanulmány szerint a szója tej és más szójabab származékok is védik a bőrt az UVB sugárzás ellen. Van olyan tanulmány is (a Johnson and Johnsontól), ami szerint a szójának hajnövekedés serkentő és pigment folt elleni hatása is van.

Sokan allergiásak a szójára, ezért a szójaglicin-tartalmú termékeket körültekintően kell alkalmazni allergia esetén.

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag.

Nem szabvänyos INCI név. Jelentése: Színezék.