MAC

Ár:   12 600 Ft és 25 200 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   MAC szaküzlet   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Elizabeth, Módosítva: 2014. október 26.

Ár:   12 600 Ft és 25 200 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   MAC szaküzlet
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Gélemulzió, mely hidratálja és feltölti a bőrt, így erősítve az alapozó vagy púder hatását. Rozmaring- és malátakivonatot, valamint hosszan tartó zsírszabályozó összetevőket, például Laminaria-kivonatot és kovát tartalmaz. A gesztenye, illetve a fehér fűz barkájának kivonata megújítja és simává teszi a bőr felszínét. A mandarinhéj-kivonat, valamint az E- és C-vitaminok antioxidánsokkal védik, míg a koffein nyugtatja a bőrt, és csökkenti a bőrpírt. Az aranyfénnyel csillogó gyöngypor pedig ragyogóbbá teszi a látványt.

Water / Aqua Glycerin h 0 0Caprylic / Capric Triglyceride eo Hydrogenated Polyisobutene eo 1 2Propanediol h Tridecyl Trimellitate eo Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Tocopheryl Acetate a I v 0 0Sodium Hyaluronate h 0 0Lecithin eo I eu Squalane eo 1 0Laminaria Saccharina Extract Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract Hordeum Distichon (Barley) Extract Hordeum Vulgare (Barley) Extract eo Castanea Sativa (Chestnut) Seed Extract Phellodendron Amurense (Amur Cork Tree) Bark Extract Salix Alba (White Willow) Bark Extract gy Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract eo Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Extract Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Ethylhexylglycerin Caffeine Cholesterol eo I eu 0 0Sodium PCA h 0 0Betaine h Trehalose h Phytosteryl/ Behenyl/ Octyldodecyl Lauroyl Glutamate Methyl Gluceth-20 h Neopentyl Glycol Diethylhexanoate/ Diisononanoate Butyl Avocadate Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein ti Ergothioneine a Cetearyl Glucoside ti I eu Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Silica Acacia Senegal Gum i Polyquaternium-51 Potassium Hydroxide Ammonium Acryloyldimethyl Taurate/ VP Copolymer HDI/ PPG/ Polycaprolactone Crosspolymer Urea h Butylene Glycol h 1 0Glyceryl Stearate eo I euSalicylic Acid kh I gy Alcohol al Disodium EDTA Tetrahexyldecyl Ascorbate a I v Phenoxyethanol ta Potassium Sorbate ta Mica Titanium Dioxide / CI 77891 sz Yellow 5 Lake / CI 19140 sz Yellow 6 Lake / CI 15985 sz

1500 ft - MAC Prep+Prime Natural Radiance
Ár: 1500 Ft , Eladó: GyongyiCsoban
Állapot: Új, bontatlan , Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel Duna Plazanal, vagy posta/foxpost
bfruzsina

2019. november 19.

Nekem a sárga színű van, de bőrön egyáltalán nem sárga, inkább transzparens.
Szuper folyékony vagy stick korrektorhoz is. Összehasonlíthatatlan az eredmény vele és nélküle!
Megéri a pénzt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 19.

Nekem a sárga színű van, de bőrön egyáltalán nem sárga, inkább transzparens.
Megéri a pénzt!

Banszky

2019. szeptember 11.

Hatalmas csúnyító csillámokkal telerakva,hatása meg semmi. 0*

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 11.

Hatalmas csúnyító csillámokkal telerakva,hatása meg semmi. 0*

pnkvln

2018. december 13.

Studio Fix és az összes alapozóm alá ezt használom. Kis mintát kaptam belőle én is, de jó sokat a Pink és a Yellow árnyalatból úgyszintén. Számomra nem zavaró a csillogása mivel úgyis lefedem alapozóval. Tökéletesen és gyorsan hidratálja a bőröm, nem hagy maga után nehéz érzetet. Nem pattogok ki tőle, nem leszek piros. Azért csak 4 csillag, mivel ugyanilyen hatással bármelyik átlagos gyorsan felszívódó krémet el lehetne adni, így ezt csak a kis tégelyek erejéig fogom használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 13.

sztinke

2018. január 5.

Mintát kaptam belőle én is. Nem használom túl sűrűn, nem nagyon használok külön primert (csak legfeljebb Paula színezett fényvédőjét), már csak azért sem, mert alapozó helyett is inkább csak bb krémet vagy színezett krémet szoktam felvinni az arcomra. Ettől függetlenül, ha már kaptam, és eszembe jut, időnként felkenem. Kicsit fura, hogy apró csillámok vannak benne, de nem túl feltűnő vagy zavaró szerencsére, ráadásul a rákent alapozó/bb krém miatt már nem is látszik.
Ami a hatását illeti, tényleg mintha tartósabbá tenné az alapozót, pirosítót, és valahogy az összhatás is szebb, egységesebb. Szóval a funkcióját szerintem ellátja, de azért nem csodaszer. A kifényesedést nem gátolja, de nem is fokozza, és szerencsére nem irritál. (A bőröm egyébként vízhiányos, tágpórusú és érzékeny.)
Nem rossz termék, de mivel számomra nem nélkülözhetetlen, nem hiszem, hogy megvenném.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 5.

fanniblue

2017. május 4.

Csak egy kis mintám volt belőle, de egy használat után úgy kipattogtam tőle, mint annak a rendje. És a pirosságom is fokozódott. Egy MAC terméktől ezt NE :T

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 4.

Lanemes

2017. február 22.

Egy MAC-es sminkelésnél beszéltek rá erre a termékre. Kombinált bőröm van, úgy gondoltam ez megoldja a fényesedés problémámat, helyette kiütéseim lettek tőle a homlokomon. Nem tudom hogy allergia, vagy egyszerűen a bőröm nem bírja, de nagyon látványos. Nálam ez a termék megy a kukába :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 22.

Olympia

2017. február 1.

Ez az első primeren, így nincs viszonyítási alapon. A pink árnyalatot ajánlotta az eladólányka. Érdekes állaga van. Száraz bőrre szerintem megfelelő, jól hidratál. Viszont a csillámokkal nem tudok benne megbarátkozni, rengeteg van benne. A MAC mineralize moisture SPF15 alapozóval használom, ami eléggé tapad (kezemre, telefonhoz). Lehet a primer az oka? Még tesztelem, nekem egyelőre 4 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 1.

Elizabeth

2015. június 2.

Hát... a sminkem tartósabb tőle, viszont gyorsabban fényesedik ki az arcom, mint nélküle. Olvastam, hogy ezt valaki úgy küszöbölte ki, hogy a primer után transzparens púdert tett fel és csak utána alapozott. Nos, ez valóban megoldotta, de én utáltam úgy sminkelni rá és nem is sikerült olyan jól, úgyhogy elváltak útjaink. Sajnos az a ragyogás nálam nem jött be, és egészen drága.. Az alapból zsíros bőrrel rendelkezők szerintem kerüljék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. június 2.

azutatir

2015. március 8.

Szeretem ezt a primert, nekem a sárga árnyalat van meg. Bár a gélnek sárgás az árnyalata, a bőrre feltéve már nem látszik. Nagyon gyorsan "megtapad" a bőrömön, így könnyen és szépen lehet felvinni rá az alapozót. Nekem száraz a bőröm és azt vettem észre, hogy egy természetes fénnyel átüt az alapozón, így nagyon üde és fiatalos bőrtónust ad. Bár nem kimondottan száraz bőrre van kitalálva, szerintem abszolút lehet rá használni és kimondottan jó eredménnyel. Az tény, hogy drága, de valóban tartósabbá teszi a sminket. Már az első alkalommal miután használtam, megjegyezték, hogy milyen szép a bőröm, ami engem meggyőzött arról, hogy jó választás volt. Ha valaki csak a "fényadó" funkciója miatt venné meg viszont, akkor a Fix+-t ajánlom, mert az olcsóbb és hasonló hatást lehet vele elérni a ragyogást tekintve.

UPDATE: Megállapítottam, hogy pár óra elteltével csúszkálni kezd a sminkem rajta és sokkal tartósabb az eredmény, ha Fix+-ra teszem fel az alapozót. Nem adtam fel a reményt teljesen és még próbálok alternatív módokat találni az alkalmazására, de vissza kell pontoznom :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. március 8.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ergothioneine, Tetrahexyldecyl Ascorbate
Gyulladáscsökkentők: Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Sodium PCA, Betaine, Trehalose, Methyl Gluceth-20, Urea, Butylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Tetrahexyldecyl Ascorbate

Squalane eo 1 0

Rozmaring levelének a kivonata. Lásd rozmaring.

Szelídgesztenye magjának a kivonata. Magas tannin tartalma révén szövetösszehúzó és szárító hatása van a bőrre.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Mandarin héjának a kivonata. Hogy mire szolgál a krémekben arról nincs információ, Paula Begoun szerint főleg illatanyagként használják, és nincs semmilyen előnyös hatása  a bőrre, sőt potenciális bőrirritáló.

Cholesterol eo I eu 0 0

Faggyútermelést normalizáló 5αR-blokkoló hatóanyag, ami a gyártó állítása szerint három hét alatt 40%-kal csökkenti a faggyútermelést (a teszt résztvevők 78%-a érezte úgy, hogy a bőre kevésbé  zsíros és csillogó a tanulmány végére), a hajas fejbőrön pedig a lipid foltok csökkentésével (-69%) segít lelassítani a faggyúmirigyek működését, nyugtatja az irritációt és csökkenti a seborrhoeás tüneteket és a korpásodást is.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tisztító valamint bőr- és hajkondícionáló hatású összetevő. Növényi eredetű összetevő, ezért a leggyakrabban natúrkozmetikumokban találkozhatunk vele.

Természetben is előforduló aminosav féle. Viszonylag kevés élő szervezet tud ergothioneine-t gyártani, leginkább különböző gombafélék (pl. az ergot gomba, amiről a nevét is kapta az összetevő). Paula Begoun szerint az összetevő kiváló antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal is rendelkezik.

A krém összecsomósodását megakadályozó segédanyag.