KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

MAC

Ár:   6300 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   MAC szaküzlet   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: wishes, az összetevőket feltöltötte: vanett, Módosítva: 2018. november 30.

Lelőhely:   MAC szaküzlet
Kategória:   Sminkek szájra

Különböző textúrával és pigmentációval.

• Amplified/Amplified Creme: erősen pigmentált, krémes textúra, tartós, enyhe fény
  • Cremesheen: jó fedés, krémes textúra, enyhe fény
  • Satin: erősen pigmentált, jó fedés, krémes, enyhe fény
  • Matte: erősen pigmentált, erős fedés, matt finish
  • Lustre: nagyon krémes, közepes/erős fedésű, erősebb fény
  • Glaze: közepes fedésű, krémes, gyöngyházfény

(Az INCI a Lustre finisű verziókra vonatkozik)

KERESEM!! MAC candy yum yum rúzs
Ár: Megegyezés szerint , Eladó: Dancsi91
Állapot: Mindegy, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel
Ár: 2000 , Eladó: Katta88
Állapot: Kipróbált, Helyszín: Tokaj, fizetés: Előreutalás után postázom
AkInImOd

2019. január 17.

Tesómtól kaptam életem első Macjét ajándékba, még 2017-ben, aztán azóta csak tőle kapok Macet, de azt mindig együtt választjuk. :) Közösen nézegettük, melyik árnyalat legyen - legyen valami extra, valami vagány...? Vagy inkább egy olyan termék, amit bármikor tudok használni és mindig eszembe juttatja őt? Az utóbbit választottam, azon belül a Brave színt.
A Brave egy szép mély rózsaszín árnyalat, enyhe szatén fénnyel. Ha elkeni az ember az ujjaival, sejtelmesen felragyognak az apró kis csillámok, de az ajkakon csak enyhe fényt adnak vissza (elvégre a szatén range-hez tartozik :) ). Az elején kb mindenhez ezt a rúzst használtam, a türkiz hajamhoz nagyon illett. A mostani szőkés-barnás mellett már kicsit mélyebb színhatása van az ajkaimon, de ettől függetlenül is szép, picit formális hatást ad. Az idő elteltével nem nyúlok hozzá annyit, és érzem rajta, hogy már nem annyira krémes, mint az elején, bár ugyanúgy könnyedén kenhető. Ritkán kicsit mintha szárítana. Most sem csúszkál az ajkaimon, és az illata is nagyon finom. Olajos ételeket nyilván nem él túl, de ezt egy bullet rúzstól nem is várom el.

AkInImOd
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 17.

csdorii

2019. január 15.

A D for Dangerrel kapcsolatban maximálisan egyetértek az előttem szólóval, próbáltam már többféle hidratálóval is használni, az eredmény az volt, hogy ugyanúgy lejött, mint egy 500 Ft-os rúzs, azért ezt nem várnám ettő la minőségtől.. hidratáló nélkül pedig nem szívesen használom, mert tényleg nagyon szárít. Viszont a színe! Gyönyörű!
4 csillagot azért adok, mert összességében a többi fajtával meg vagyok elégedve.

csdorii
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 15.

vivitrius

2019. január 13.

UD 1: Azóta szert tettem egy normál méretű "See Sheer (Lustre)", egy mini "D for Danger (Matte)" és egy mini "Twig (Satin)" árnyalatra.
- See Sheer : rajtam korallos-pirosas lesz (mindenki máson rózsaszínes :D) és baromira gyorsan le is kopik. Ha csak valamit fel akarok dobni a reggeli sminknél a rohanásban, hogy legyen valami a számon az ajakápolón kívül és legyen kicsi színe, akkor nyúlok érte. Szerintem a lustre-k ennyiben maradnak nálam.
- D for Danger-re vágytam leginkább és tényleg üt, csodálatos a színe, mindenki majd leszedi rólam, viszont úgy szárít, mint az állat. Ha alá vagy fölé hidratálok, akkor elmászik :/ kontúrceruzával sem jobb a helyzet :( így alkalmakkor használom csak. A mattokat azt hiszem, a jövőre nézve is kihagyom.
- Twig: na, ez az a szín, amire úgy beszélt rá a csaj az üzletben. Ennek ellenére a leginkább kihasználható és nem feltétlenül csak az árnyalat miatt. Hétköznapra és alkalomra is szuper. Csodaszépen terül, fantasztikus a telítettsége, csak úgy siklik a számon. Igazi rúzs élmény. Szerintem a satin finisekkel leszek a legjobb viszonyban, onnan is fogok nézelődni.
Összességében az általam eddig próbált márkáknál és rúzsoknál a MAC-ek viszik a pálmát :)

Több, mint egy évtizede keresgéltem egy bizonyos narancssárgás-metálos-barnás rúzsszínt. Anno az Avontól volt ilyen folyékony rúzsom, de rekord idő alatt el is fogyott. Azóta sem kaptam sehol még megközelítőleg hasonló árnyalatot sem. Nem adtam fel, becammogtam a MAC-be, mit ad isten, első körben kifogtam álmaim színét, amire ide s tova 13 éve ácsingózom. Gyorsan megvettem, bár a kasszánál a szívemhez kaptam. Sosem értettem, hogyan tudnak emberek 6 rongyot fizetni egy rúzsért (mondom én, aki súlyos ezreket hagytam már a MAC-ben, na mindegy), szóval hazajött velem. Most boldog tulajdonosa vagyok a CB 96 A35 Frost nevezetű csodának. Jelentem ápol, gyönyörűen pigmentált színe van, nem kopik, nem csapja ki a számat, nem nehéz viselni, nem tömít. És mint a kedves hölgytől az üzletben megtudtam, ez az az árnyalat, ami nagyon kevés nőnek áll jól :D Összességében ezzel meg is értettem, miért kellett 6100 Ft-ot leszurkolnom érte. :D Remélem, hosszútávon is beválik :)

vivitrius
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 13.

zsembesluca

2019. január 12.

russian red szerelem, végre egy tartós piros rúzs!

zsembesluca
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 12.

russian red szerelem, végre egy tartós piros rúzs!

csanna25

2019. január 8.

Nagyon szeretem, nagyon tartós pedig,rólam minden rúzs lekopik.

csanna25
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 8.

Nagyon szeretem, nagyon tartós pedig,rólam minden rúzs lekopik.

lexyweaver

Korcsoport: < 18
2019. január 8.

A mini rúzsok nagyon megérik az árukat. Ha nem eszem, akkor egész tartós.

lexyweaver
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2019. január 8.

A mini rúzsok nagyon megérik az árukat. Ha nem eszem, akkor egész tartós.

Stroopie

2019. január 7.

Nagyon szeretem a MAC rúzsait. Többfélét volt szerencsém próbálni, nekem a mindennapi használatra a "Twig" árnyalat vált be, nem hivalkodó, de mégis ki tud vele tűnni az ember a tömegből.
Viszonylag tartósnak mondanám, étkezés után is látszik, általában egyszer szoktam munkaidőben felfrissíteni, plusz ha este valamilyen programom van, akkor kell még egyszer, a teljes hatás kedvéért.
Személy szerint én a mini, travel-size kiszerelést preferálom, még mindennapi használat ellenére is sokáig tartó mennyiség, és ha valaki egyszer megunná az árnyalatot is lehet pénztárcabarát áron próbálkozni egy másikkal.
( Mondjuk én többszörös visszaesőként mindig ugyanannál kötök ki :) )

Stroopie
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 7.

( Mondjuk én többszörös visszaesőként mindig ugyanannál kötök ki :) )

Barbaraa

2019. január 7.

Évek óta használok MAC rúzsokat, az állagukban, pigmentáltságukban sosem csalódok! A Matt finisht szeretem a legjobban, a kedvenceim: Honeylove, Kinda Sexy, Velvet Teddy, Mangrove, Lady Danger, Red Rock, Flat Out Fabulous, So Chaud.

Barbaraa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 7.

Kremcica

2018. december 30.

Sokáig tartottam magam, nem kell nekem Mac rúzs. Aztán végül amikor bejöttek a mini rúzsok a Mac webshopba és még ingyenes szállítás is volt beadtam a derekam és rendeltem egyet (twig). Kicsit rózsaszínesebbre számítottam, rajtam erősen barnás tónusú de ősszel illetve alkalmakra tökéletes. Szépen kopik, pigmentált, krémes, kényelmes viselet. De őszintén szólva a Mac a hatalmas színválasztékán kívül semmi többet nem ad rúzsok terén mint amennyivel drágább a drogériásoknál.

Kremcica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 30.

andrea91

2018. december 29.

Nem szeretem. Nem érdekel hogy szembemegyek az árral, és a sok jó vélemény után egy egyszerű egyest bevágok de nem tudok többet adni. Több színnel, több finissel próbálkoztam, de nem tudtam megkedvelni oket. A mattok jobb minőségűek, a többiről végülis semmi jót nem tudok mondani, max azt hogy szép a színválaszték, de gyakran szebbek a tubusban mint az ajkakon. Persze lehet hogy nekem van ilyen lehetetlen színem és nem jó rajtam semmi, vagy vagyok extra kritikus és nekem semmi se elég jó - mondjuk tudnék túl sokat is mondani ami igencsak szuperjó, szóval... Hiába jók a matt színek, néhány gagyi után az ember áradozni képes róluk, de semmi olyat nem tudnak ami miatt kiemelkedőnek nevezném, esetleg ha valami nagyon különleges színt hoznak be arra lehet érdemes beruházni, szem előtt tartva hogy nagy minőséget nem fogunk kapni, csak szimplán a szín miatt. A krémesebbek katasztrofalisak.

Az eladók pedig néha példátlanul bunkók,.. én seholmáshol nem tapasztaltam ilyet. (Az Arénában mondjuk ilyen gondom sosem volt, ezt is el kell ismerni.)

Ezen felül az állatkísérleteket is folytatják - ezt amúgy büntetném, hirdetik hogy nem, ja csak Kínában, mert ott muszáj, de az mindegy is, az nem számít.:D nyilván értem a kínai piac-gazdasági megfontolás dolgot, kell a lé, de közben ez elég félrevezető hogy mégis hirdetik magukról az ellenkezőjét... na, rant over tényleg. ma már annyi hiperszuper teljesen cruelty free alternatíva van; nagyrészt azok jobbak is legalábbis amiket én próbáltam, szóval nincs itt szó semmilyen kompromisszumról, egyértelmű a választás.:))

Intagramon mutogatni persze kiváló még mindig, szőrös törtfehér habos babos takarón fényképezve<3 még a felkenve jelentkező minőségbeli bajokat is szépen ki lehet segíteni az új teljesenéletszerűtlen snap -vagy mittomén azóta milyenek vannak még- filterekkel, és persze lesznek azok akiket sose fog érdekelni, hogy valami nem jó, vagy ez állatok egy életen át tartó szenvedését jelenti, meg olyanok is akiknek valahogy mégis tényleg bevált, és jól működik, nyilván ez csak az én véleményem, meg is lehet kövezni érte, de ami engem illet, biztosan soha többet nem fogok semmilyen mac terméket venni.

[Vannak dolgok amik ennél jobbak sőt kb csak olyanok vannak a mac háza táján, ennyire nyilván nem akasztott ki egyik másik termék sem, DE egyetlen olyan termékük sincs, aminél ne tudnék sokkal jobbat ugyanabban az árkategóriában, bár nyilván inkánn fizetek akár többet is csak CF, használható és a filtermentes életben is szép legyen valami. Vagy legalább az egyik.:D De tényleg rengeteg cucc van ami minden rublikát kipipál ÉS olcsóbb is.]

andrea91
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 29.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate

Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Caprylic / Capric Triglyceride, Cetyl Acetate, Lanolin Oil, Cetyl Lactate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Synthetic Wax, Acetylated Lanolin Alcohol, Cetyl Alcohol
Emulgeálószerek: Lanolin Oil, Acetylated Lanolin Alcohol, Cetyl Alcohol
Fényvédők: Octinoxate
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Bismuth Oxychloride / CI 77163, FD&C Blue 1 Aluminum Lake, Carmine / CI 75470, Red 6 / CI 15850, Red 6 / CI 15850, Red 7 Lake / CI 15850, Red 21 / CI 45380, Red 28 Lake / CI 45410, D&C Red 30 Lake, Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140, Yellow 6 Lake / CI 15985, D&C Yellow 10 Aluminum Lake

Lanolin Oil eo I eu 1 0

Szójabab magjának a kivonata. Bőrkondícionáló, bőrpuhító (emollient) anyag.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Színezék. Piros.

Színezék. Piros.

Színezék. Lilás piros.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!