MAC

Ár:   6900 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   MAC szaküzlet   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: wishes, az összetevőket feltöltötte: vanett, Módosítva: 2020. május 13.

Lelőhely:   MAC szaküzlet
Kategória:   Sminkek szájra

Különböző textúrával és pigmentációval.

• Amplified/Amplified Creme: erősen pigmentált, krémes textúra, tartós, enyhe fény
  • Cremesheen: jó fedés, krémes textúra, enyhe fény
  • Satin: erősen pigmentált, jó fedés, krémes, enyhe fény
  • Matte: erősen pigmentált, erős fedés, matt finish
  • Lustre: nagyon krémes, közepes/erős fedésű, erősebb fény
  • Glaze: közepes fedésű, krémes, gyöngyházfény
  • Powder kiss: matt, púderes hatású

(Az INCI a Lustre finisű verziókra vonatkozik)

Ár: 4000 ft , Eladó: GlamKitti
Állapot: Kb 2-szer próbált, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen
Ár: 4000 , Eladó: petrara
Állapot: Párszor használt, Helyszín: --, fizetés: Személyes átvétel Budapesten

bugeyes

2019. december 20.

Velvet Teddy árnyalatra esett végül a választásom, matt finish-sel. Nagyon-nagyon meg vagyok elégedve a természetes fényben tündöklő, gyönyörűen pigmentált színével, egy csodálatos nude, és a tartósságával sincs gondom különösebben. Persze az evés, ivást nem, tudja kiállni, de még így is sokkal tartósabb, mint pl. CT ikonikus Pillow Talk árnyalatú rúzsa, de a Huda powerbulletet nem körözi le tartósságban. Összességében ez az első termékem a márkától, amelyet tényleg imádok és nagyon sajnálnám, ha nem lenne a kollekcióm része. Csak azért nem adok 5*-ot, mert ő is szárít, ha nem hidratálok alá.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 20.

ZaFi

2019. december 12.

Matte finishel meg vegyok elégedve, kitűnő pigmentáltság és tartósság. Evésnél és szépen kopik, nem kell pótolni.
Ha használsz prep n prime lip- et akkor egyáltalán nem szárít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 12.

Ha használsz prep n prime lip- et akkor egyáltalán nem szárít.

vivitrius

2019. december 10.

UD 3 : Devoted to chili (powder kiss): utálom a matt rúzsokat, de ez valami csoda. Krémesen terül, látványra matt száradás után, de ha összedörzsölöm a számat, akkor krémes érzés. A szín valami mesés. Csak azt tudom mondani, elképesztő. Tudom, nem piros, de nekem mégis ez A PIROS :))

UD 2: Captive (satin finish): végre kijött mini kiszerelésben, a nagy méretet nem mertem bevállalni :) fantasztikus színe van, nagyon tartós, imádom :) jó lenne, ha a MAC ráállna arra, hogy minden színből legyen utazóméret, mert szerintem sokkal több rúzs fogyna :D

UD 1: Azóta szert tettem egy normál méretű "See Sheer (Lustre)", egy mini "D for Danger (Matte)" és egy mini "Twig (Satin)" árnyalatra.
- See Sheer : rajtam korallos-pirosas lesz (mindenki máson rózsaszínes :D) és baromira gyorsan le is kopik. Ha csak valamit fel akarok dobni a reggeli sminknél a rohanásban, hogy legyen valami a számon az ajakápolón kívül és legyen kicsi színe, akkor nyúlok érte. Szerintem a lustre-k ennyiben maradnak nálam.
- D for Danger-re vágytam leginkább és tényleg üt, csodálatos a színe, mindenki majd leszedi rólam, viszont úgy szárít, mint az állat. Ha alá vagy fölé hidratálok, akkor elmászik :/ kontúrceruzával sem jobb a helyzet :( így alkalmakkor használom csak. A mattokat azt hiszem, a jövőre nézve is kihagyom.
- Twig: na, ez az a szín, amire úgy beszélt rá a csaj az üzletben. Ennek ellenére a leginkább kihasználható és nem feltétlenül csak az árnyalat miatt. Hétköznapra és alkalomra is szuper. Csodaszépen terül, fantasztikus a telítettsége, csak úgy siklik a számon. Igazi rúzs élmény. Szerintem a satin finisekkel leszek a legjobb viszonyban, onnan is fogok nézelődni.
Összességében az általam eddig próbált márkáknál és rúzsoknál a MAC-ek viszik a pálmát :)

Több, mint egy évtizede keresgéltem egy bizonyos narancssárgás-metálos-barnás rúzsszínt. Anno az Avontól volt ilyen folyékony rúzsom, de rekord idő alatt el is fogyott. Azóta sem kaptam sehol még megközelítőleg hasonló árnyalatot sem. Nem adtam fel, becammogtam a MAC-be, mit ad isten, első körben kifogtam álmaim színét, amire ide s tova 13 éve ácsingózom. Gyorsan megvettem, bár a kasszánál a szívemhez kaptam. Sosem értettem, hogyan tudnak emberek 6 rongyot fizetni egy rúzsért (mondom én, aki súlyos ezreket hagytam már a MAC-ben, na mindegy), szóval hazajött velem. Most boldog tulajdonosa vagyok a CB 96 A35 Frost nevezetű csodának. Jelentem ápol, gyönyörűen pigmentált színe van, nem kopik, nem csapja ki a számat, nem nehéz viselni, nem tömít. És mint a kedves hölgytől az üzletben megtudtam, ez az az árnyalat, ami nagyon kevés nőnek áll jól :D Összességében ezzel meg is értettem, miért kellett 6100 Ft-ot leszurkolnom érte. :D Remélem, hosszútávon is beválik :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 10.

HChristelle

2019. december 9.

Nekem az "all fired up" szín van meg. Tartós és nagyon pigmentált, de viszont mivel matt ezért szárítja a számat, de nem kibírhatatlanul.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 9.

Ancsika77

2019. december 9.

Kedvenc rúzsaim a bézs-pink nude,vagy mauve színek.A nude színek gyakran tudnak úgy kinézni,mintha korrektor lenne a szánkon,amit nem szeretek.Mivel kreol bőröm van,a nagyon világos nudok nem jók.Macből eddig egyet választottam ki,ez pedig a Velvet Teddy.Tökéletes nude kreol bőrhöz,barnás rózsaszínes,nekem szinte teljesen megeggyezik a szám színével/csak jobb/.Ez a szín matte,de mégis krémes érzés viselni,tartós,de nem extra tartós/ de én azt nem is szeretem/,egy jó szájkontúr ceruzával 5- 6 órát szépen kibír,és nagyon szépen kopik.Szeretem!/ színben nagyon hasonlit a maybelline ink 65 seductress árnyalatra/.Fogok még válogatni a Mac kínálatából is.Kacsingatok a fényesebb finisek felé is,kicsit uncsi már kb évtizede mattozok))

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 9.

bianka411

2019. december 1.

Az ikonikus nude Velvet Teddy árnyalat van meg, a színét nagyon szeretem, viszont elképesztően szárítja a számat... Tartósságban nálam veri a Narsot, de még az Yves Saint Laurent is, viszont a szárító hatása miatt egyelőre bizonytalan vagyok, újraveszem-e.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 1.

Marcipancica

2019. november 30.

Egy B18 See Sheer árnyalatú lustre rúzsom van, aminek a színét nagyon szeretem, de sajnos hamar lekopik, másrészt nagyon kiszárítja a számat. Így is gyakran vállalom a kockázatot a szín miatt, de gyakran kell igazítanom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 30.

Phoebiee

2019. november 26.

Teljesen függő vagyok az összes árnyalatot meg tudnám venni. :D Az első darabom a Brave Satin rúzs volt, imádom a Red rockot, az egyik legszebb piros matt árnyalat, a Kind a sexy egy barackos natúr szín. Az Amplified textúra nem szépen kopik, de a Lips primerrel tartósabbá lehet tenni. Csaj ajánlani tudom mindenkinek. Érdemes legalább 30 percet szánni a színek próbálgatására, nem tudsz szabadulni az üzletből. :D

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 26.

Tmika

2019. november 22.

Először Velvet Teddy, a Twig árnyalatokat vettem meg, kellemes színek, sajnos tartósságban egyik sem jeleskedik, pedig a MAC alapozóját használom alá, az inkább csak annyiban segít, hogy a matt árnyalat ne szárítsa a szám. Kár, szép nude színek, de többször kell újrakenni, igazítani. Bár az is igaz, hogy ez a rituálé nekem kifejezetten tetszik:) A Rebel árnyalatból egy mini verzióm van, ránézésre gyönyörű sötét bogyós szín, de nem tudom, hány réteg kellene, hogy a számon azt az árnyalatot lássam viszont, mert szimplán felkenve inkább élénk rózsaszín.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. november 22.

tillisilli

2019. november 18.

Cremesheen: Dare you - ezt a színt vettem végül, a tubusból nem gondoltam volna, hogy ez fog jól állni, de sokkal jobb szín volt, mint az egyértelmű pirosak (ez inkább málnaszín)
Meg vagyok vele elégedve, relatíve tartós, jól kenhető, mégsem kenődik el fölöslegesen, és egyenletesen kopik. A cremesheen állag miatt nem szárít.
Azért vettem meg, hogy egyszer legyen már egy M.A.C. rúzsom (ciki, beszippantott a divat) de azért nem estem hanyatt, annyival nem jobb a kedvenc Maybelline rúzsomnál, mint amennyivel drágább :) hát el fogom használni örömmel, de nem lettem rajongó.

Update 1 (vagy 3 évvel később): egy idő után elég ritkán nyúltam ez után a rúzs után (leginkább hangulat kérdése) uh még mindig van belőle.
Most egy ideje nagyon megkívántam a "Velvet Teddy" színt, és megvettem mini verzióban. Gyönyörű nude szín, némi rozsda és rózsaszín (?) beütéssel. Sose volt nude rúzsom, ennél sem vagyok biztos benne, hogy jól áll, de élvezem, hogy olyan más, mint a színek, amiket rendszerint hordok (fukszia, élénkpiros stb). Ez olyan "ártatlannak" néz ki.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 18.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate

Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Acetate, Lanolin Oil, Cetyl Lactate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Synthetic Wax, Acetylated Lanolin Alcohol, Cetyl Alcohol
Emulgeálószerek: Lanolin Oil, Acetylated Lanolin Alcohol, Cetyl Alcohol
Fényvédők: Octinoxate
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Bismuth Oxychloride / CI 77163, FD&C Blue 1 Aluminum Lake, Carmine / CI 75470, Red 6 / CI 15850, Red 6 / CI 15850, Red 7 Lake / CI 15850, Red 21 / CI 45380, Red 28 Lake / CI 45410, D&C Red 30 Lake, Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140, Yellow 6 Lake / CI 15985, D&C Yellow 10 Aluminum Lake

Lanolin Oil eo I eu 1 0

Szójabab magjának a kivonata. Bőrkondícionáló, bőrpuhító (emollient) anyag.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2