Maison Francis Kurkdjian

Ár:   42 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babyface, az összetevőket feltöltötte: chamo, Módosítva: 2019. április 17.

Ár:   42 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az Amyris Homme a huncut, hódító férfi illata. Könnyed és laza - erőfeszítés nélkül bókot-bókra halmoz. A női térdek pedig öntudatlanul megremegnek a közelében...

Az Amyris-ben Jamaika és Firenze találkozik. Ugyanis az Amyris fa balzsamja (amivel Francis még fiatal parfümőrként találkozott) és a fenséges  firenzei íriszvaj forr egybe benne.

Illatjegyek: amyris, írisz, mandarin, rozmaring, tonkabab

Ár: 800 Ft , Eladó: Thomas
Állapot: 1 ml, Helyszín: Budapest I, XI, XII, fizetés: személyes átvétel, postán maradó, foxpost
Nerolis mintacsomag
Ár: 3990 , Eladó: Jamdom
Állapot: Használt , Helyszín: Budapest, fizetés: Posta,foxpost, Személyesen

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Tessa

2021. szeptember 16.

Nekem sokkal jobban bejön, mint a női verzió. Nekem ez melengetően kellemes és kellően férfias. Talán a legjobb csoki illatú férfi parfüm, amihez szerencsém volt. A párom is szereti.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 16.

Rhodesian Ridgeback

2021. augusztus 1.

Oké, hogy nem ez MFK legkreatívabb parfümje és oké, hogy designer illat, niche árban, de akkor is szeretem ezt a parfümöt. A minősége az bizony niche.
Mentségére legyen, hogy ez az EDT és szerintem ahhoz képest meglepően tartós. Egy kicsit többet kell belőle magunka fújni (4-5 fújás) és akkor semmi gond nincs a tartósságával. Ráadásul eléggé sokoldalú illat. Bármikor hordható, bármilyen évszakban, napszakban, alkalommal. Nekem jobban tetszik, mint a forte verzió.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 1.

jozef007

2020. november 24.

Jöttem felpontozni a signature illatomat, mert úgy látom csak én istenítem itthon. Tökéletesen megértem azokat, akik szerint ez egy kommersz tucatillat. Megszámlálni sem tudom hány összetettebb vagy merészebb darabot szagoltam már, de ennél jobban kikevert parfümöt még nem. Kurkdjian a mestere ezeknek a "well-blended" csodáknak.
Az Amyris Homme egy tökéletesen lágyan simuló, de mégis friss hatást keltő homogén egészt alkot. A jegyek közül egy sem lóg ki, egyik sem dominál, nem kerekedik felül a többin. Minden alkalomra tökéletes tavasztól-őszig, de a tonkának köszönhetően még télen a fűtött irodában is működik.

Arról nem is beszélve, hogy több dícséretet kaptam erre a hölgyektől, mint a valaha próbált összes többi niche illatomra együttvéve.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 24.

tiltedfate

2020. november 10.

Én nem mondanám tucatillatnak, mert nem tudnék amyris alapú illatokat sorolni fejből, de tény és való, hogy ezt designer illatként kéne árulni és nem luxusparfümként. Halkan megjegyezném, hogy ez szerintem a legtöbb MFK illatról elmondható.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 10.

barni8

2020. július 11.

Ottfelejtett mini tusfürdő egy kétcsillagos fürdőszoba padlóján. Szegény nagypapi keresheti otthon. Pedig olyan jólápolt akart lenni. Vagy épp egy neoklón 21 éves hagyta ott, aki kifejezte önmagát, azaz leutánozta a másikat.
Sajnos ez a tucathisztéria egy újabb katonája. Seregeik elöntik az átlagparfümériák és szakértetlenek polcait. Prada-tól Guccin át, hogy a kisebbségi népi motívumokat a reneszánsz pompával töménygiccsé össze kollázsoló Donatella Versace-ről már ne is szóljunk. Ez szomorú.
De ami igazán brutális, hogy ugyanez a Nivea borotvahab szag, ez a bogár bűz csatát indít a niche parfümériák kínálatáért is. Páncélos tetvek, nyálkás vírusok, behatolnak a gondolatsejtekbe..egyediséget nélkülöző személyiségeket azzal butítanak, hogy tömegfogyasztóként válnak személyiséggé. Élő példája az Aventus mánia.
Még szerencse, hogy ellentétben a Creed-del Kurkdjian valóban tud mesterművet is kreálni.
De ez, nem az.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 11.

De ez, nem az.

Edorius

2018. március 18.

Meglepően drágán adják ezt az Axe dezodort.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 18.

Meglepően drágán adják ezt az Axe dezodort.

Poldi

2016. szeptember 9.

Sziasztok!
Ha azt vesszük figyelembe, hogy Kurkdjian elég sok mainstream parfümöt kreált már, és jó néhány alkotása semmitmondó, akkor niche ide vagy oda, nem kell túl magasra tennünk a lécet. (Természetesen vannak eszeveszett jó illatai is.)
Az Amyris Homme is sajnos elég kommerszre sikeredett. Most az összetevőkbe nem mennék bele, mert szóra sem érdemes.
Egyébként kíváncsi lennék, hogy ezekből az összetevőkből, például egy Parfum d'Empire, vagy egy Serge Lutens mit hozott volna ki. Félek, hogy sírnánk a gyönyörűségtől.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. szeptember 9.

Sziasztok!

sonkabence

2015. március 9.

Egy mondat jut eszembe, erről az illatról: "Csak nagy volt a szele." Nagyon kíváncsi voltam az egyik legfelkapottabb Kurkdjian illatra, hiú reményeket szőttem bele. Amikor felkentem a mintám, egyből az jutott eszembe, hogy én ezzel az illattal már tömérdekszám találkoztam a mainstream vonalon... És igen, nem csalódtam, a D&G The One nagyon hasonlít rá, jellegben, minőségben egyaránt. Nem értem miért kapott niche besorolást ez az illat, számomra egy szánalmasan szintetikus, tucatillat, nulla kreativitással.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 9.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.