Maison Francis Kurkdjian

Ár:   47 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: babyface, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 24.

Ár:   47 200 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Francis Kurkdjian az Ibizától délre fekvő, romlatlan Formentara szigetet járta be motorral egy nyári délutánon, amikor az Aqua Vitae ötlete megfogant. Rendkívül meleg volt, azonban a sebesség miatt kellemesen hűvösnek tűnt az arcát simogató ellenszél. A nap pedig felerősítette a természet illatát körülötte. Az Aqua Vitae, az Élet vize azokról a pillanatokról szól, amikor az élet gyönyörű…

Olyan, mint amikor valami csodálatos történik, és a nyakunkon kellemes bizsergés fut végig. Egyszerre borít el a láz és a beteljesedés érzése. Az Aqua Vitae természetében egyszerre buja és finom, párunkon megérezve ellenállhatatlan vágy ébred, hogy lágy csókokkal halmozzuk el nyakának hajlatát. Egy illat tele boldog napsütéssel, életigenlő könnyedséggel, az élet csodájával.

Az Aqua Vitae 2014-ben elnyerte a parfümök Oscar-díját Franciaországban.

Illatjegyek: citrom, guajakfa, hedoine, mandarin, tonkabab, vanília

Maison Francis Kurkdjian - Aqua Vitae luxusparfüm minták és fújósok. 5ml = 4000 Ft, 10ml = 7800 Ft
Ár: 4000 , Eladó: Maksi
Állapot: új, Helyszín: Érd, fizetés: Banki utalás után postázom, személyes átvétel Érden lehetséges.

silence

2020. augusztus 21.

Szeretem Kurkdjian alkotásait, imádom a Baleár-szigeteket, ezért nagyon kíváncsi lettem erre az illatra, amikor olvastam a bevezető reklámszövegét: “Francis Kurkdjian az Ibizától délre fekvő, romlatlan Formentera szigetet járta be motorral egy nyári délutánon, amikor az Aqua Vitae ötlete megfogant.”
Nagyon kíváncsi lettem, hogy milyen illat született Kurkdjian képzeletében e kicsiny sziget körbejárásakor......?!
Így aztán gyors rendeltem belőle mintát a Neroliból.
Kurkdjian Úrban ismét nem csalódtam: az illat maga tiszta és érintetlen, mint a Baleár szigetcsoport legcsendesebb része.
Tiszta, könnyed, frissítő, hűsítő citrusos nyári illat, isteni jóleső tud lenni a perzselő kánikulában!
Nagyon aquás, nagyon jeges, hűvös..... végül is el tudom képzelni, amint Kurkdjian repeszt a motorával a sziklák közt, a menetszél hűvös szele simogatja napbarnított bőrét, majd a fehérhomokos tengerpartra érve megcsapja a Földközi-tenger sós-vizes illata és mindeközben ez az érzés járja körbe.....
Szóval jól visszaadja magát a feelinget....!
Arra azonban vigyázzunk, hogy ez unisex kategóriában is inkább a férfi oldalra billen, vagy nagyon vagány és bevállalós csajszinak kell lenned, hogy viseld.
Férfiakon viszont fantasztikus, Páromon is teszteltük, állandóan a nyakában volt az orrom!
Lehet, hogy még meglepem vele (és akkor én is csenhetek néha kicsit belőle).... egyelőre ami visszatart, az a tartóssága: sajnos másfél - 2 órán túl egyikünkön sem tartott.
Emiatt viszont nincs szívem pontot levonni, mert engem szabályosan elkápráztatott. (lehet, hogy csak a Spanyol szigetvilággal való elfogultságom az oka, de ez esetben ez teljesen mindegy is!)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 21.

Így aztán gyors rendeltem belőle mintát a Neroliból.
Szóval jól visszaadja magát a feelinget....!

Rebellis

2020. június 11.

Nagyon-nagyon jó nyári illat. Tényleg benne van minden a víz, a növények, a nap és a felhők. Bárki tudja viselni, látszólag nincs túl bonyolítva és talán éppen ezért működik jól. Leginkább akkor szeretem viselni, amikor robogóval közlekedek, illik a két szabadság érzet egymáshoz. :-)
Egyedül a tartóssága ami rajtam sem az igazi/remélt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. június 11.

Egyedül a tartóssága ami rajtam sem az igazi/remélt.

karaibrahimgil

2019. július 29.

Gyönyörű, citrusos, uniszex illat. Kicsit emlékeztet a L'Occitane Terre de Lumiere L'Eau-jára, annak kicsit férfiasabb változatában. Rajtam nem eléggé tartós, sajnos.
Update: hasonlóan ravasz, mint a JHG Not a Parfume-je és a Chanel Gabrielle-je. Időnként előbukkan, bőrközelben finoman érezhető, orrba azonban nem vág senkit. Valamiért azt gondolnám, tolakodóbbnak, markánsabbnak kellene lennie egy parfümös Oscar-díj nyertesének (én pl. a Baccaratot jobban szeretem), de összességében tetszik, szerintem bárki tudja viselni, csak az ára miatt válik exkluzívvá...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 29.

googles

2017. május 3.

Nekem ez is csalodas volt az Aqua Universalis mellett. Ez az illat nekem egy ordito citrus, nem finom, harmonikus, hanem rajtam egy after shave jellegu lesz. Lehet, hogy az en boromben a hiba, es akinek jo illat, ne haragudjon, de en most lepontozom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. május 3.

Marcsi66

2016. december 26.

Ízlések és pofonok,hogy tetszik,avagy nem tetszik,egy parfüm,de itt érvényét veszti,Úgy gondolom ezt az illatot minden embernek csak szeretnie szabad,mert az ÉLET illatozik az üvegcséből,Egy nyári nap emléke,amit a szívünkben hordozunk,felidézzük a gyönyör perceit,és feltölt újra,és újra,ismételt boldogságot kapunk általa.Citrusokkal indít,de nem durván,és ezután nem tudom szétválasztani a jegyeket,persze a vanília ott van a többiekkel,de h mik is ezek,,,,Nyári inkább,de minden évszakhoz passzol,elegáns,nincs olyan alkalom,amihez ne illene,Komoly hivatást gyakorló Hölgyek figyelmébe is ajánlanám!
TARTÓS

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. december 26.

TARTÓS

Strombolana

2016. október 12.

Napról napra jobban szeretem.Először mintát rendeltem belőle és egy augusztusi reggelen próbáltam ki.Ragyogóan sütött a nap,de nem volt még hőség,biciklire pattantam és egyszerűen olyan csodás illattal vett körül,hogy folyamatosan mosolyognom kellett.Most esik az eső és hideg van,de így is nagyszerű érzés viselni,mert belecsempészi azt a kis boldogságot a napjaimba amire pont szükségem van.Aki mélységet,drámaiságot keres egy parfümben,annak nem való,az Aqua Vitae mást tud...Nekem Ő az igazi "Sunshine"
Kényszeríteni fogom magam,hogy a 70ml-ből maradjon tavaszig...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 12.

Kényszeríteni fogom magam,hogy a 70ml-ből maradjon tavaszig...

Purnima

2016. augusztus 14.

Legkedvesebb szerelmem. Kb.1,5 éve találtam rá, azóta szinte csak őt vágyom mindig. Alap, hogy minden nap használok vmilyen illatot, de a munkám miatt vmi visszafogottabb, de különleges parfümöt kerestem és... meglett. Ha esik az eső, melegít, nyugtat a vanília benne, ha tűz a nap, akkor kellemesen hűsít a citrus. És aki járt már Formentera szigetén, az tudja, hogy tényleg tökéletes, hű alkotás ahhoz a lenyűgözően gyönyörű és békés helyhez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 14.

Milka

2016. március 30.

Beleestem a fent leírtakba: kellemes bizsergés, láz és beteljesedés...Bár lágyul a kezdeti citrusosság, de annyira mégsem, hogy ellenállhatatlan vággyal párosuljon, legalábbis az én ízlésem szerint nem. A hajnali beteljesedésre nem őt választanám, inkább egy szép közös nappalra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. március 30.

babyface

2015. január 18.

az egyik kedvenc kurkdjian alkotásom. :) tényleg élethűen hozza a napsugarak által felmelegített bőr érzését, közben a friss citrusokkal kényezteti, hűsíti az érzékeket. imádom a füstös tonkababos-vaníliás bázist. valóban az egyik legjobb (ha nem a legjobb) unisex illat. rengeteg dícséretet kaptam már rá. :) nem nehéz, semmi furfang mégis szerintem nagyon egyedi illat.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 18.

2014. július 25.

Mintát kaptam belőle. Az én bőrömön hasonló a CK One-hoz, talán picit kevésbé nyers. Nagyon finom illat, de borzasztó drága, ennyi pénzért valami nagyobb különlegességet várnék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. július 25.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Színező anyag. (Piros)