Marvis

Ár:   900 Ft és 2700 Ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Kiszerelés:   25 ml és 75 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   ProfiMed   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2016. november 23.

Ár:   900 Ft és 2700 Ft
Kiszerelés:   25 ml és 75 ml
Lelőhely:   ProfiMed
Kategória:   Fog- és szájápolók

Krémes fogkrém, meglepően bájos jázmin ízben, egy leheletnyi mentával, elsősorban nőknek. Nem tartalmaz fluoridokat.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

umpalumpa

2022. június 14.

Számítottam arra, hogy furcsa lesz, de arra nem, hogy ennyire erős a jázmin illata és íze. A mentolos részt alig érezni, mégis picit csípi a nyelvemet. Minden estre érdekes és megszerettem. Míg eleinte túltoltnak éreztem a virágot benne, majdnem büdösnek annyira rengeteg van benne, megszoktam és most a sima mentolos fogkrémeket érzem kommersznek. Jó nagy adag, persze drágább, mint a drogériás átlag, de élményt is kapsz. A kupakjával néha meggyűlik a bajom, mert a bumszli tubusra nehezebb ráilleszteni az anyacsavar formájú kupakot. Kizárólag a jázmint minden töménységben szeretőknek ajánlanám. Szeretnék venni más ízeket is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. június 14.

little_irish

2021. december 20.

Perverz, kellemes, virágos, csiklandóan pikáns. :D Szórakozás volt vele a fogmosás, ritkán nyúltam utána.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 20.

Madi

2017. április 11.

Meglepően kellemes, az első fogmosás után még percekig nyammogtam, nem tudtam hová tenni az ízvilágát, de jó értelemben. A többi fogkrémtől eltérően nem csípős, hanem édeskés mentolos és ez a jázmin furcsán hangzik, de baromira illik hozzá, nekem nagyon tetszik. Ez volt az első Marvis fogkrémem, de biztosan nem az utolsó, mert még legalább kettőt ki akarok próbálni. A fogkrém amúgy fehér és az állaga is rendben van, mosás után meg van a tiszta fog érzés, valamint a csomagolása is nagyon szép.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 11.

Hidratálók: Glycerin, Aluminum Hydroxide

Íz- és illatanyag keverék, az EWG szerint a Fragrance / Parfum összetevő szinonímája.

Cellulózból (legfőbb növényi rost) előállított természetes összetevő, melyet elsősorban sűrítőanyagként és emulzió stabilizálóként használnak a kozmetikumokban.

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Kókuszból előállított anyag. Elsősorban felületaktív anyagként funkcionál, de használható bőrkondicionálóként, emulgeálószerként és oldószerként is. Bár a hírneve nem túl jó, Paula Begoun szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az SLS az egészségre veszélyes vagy rákkeltő. Ami viszont igaz, hogy bőrirritáló (annyira, hogy jellemzően SLS-t használnak a kozmetológiai kutatásokban a bőrirritáció kiváltására, hogy pl. különböző gyulladáscsökkentők hatását teszteljék aztán), ezért hacsak nem az összetevő lista utolsó helyeinek egyikén szerepel jobb kerülni. Az SLS-t tartalmazó tisztítók általában túlságosan is tisztítanak és megbontják a bőr természetes védőrétegét.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.