Missha

Ár:   $14   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: angelscrime, Módosítva: 2017. április 27.

Ár:   $14
Kategória:   Fényvédők
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A MISSHA All Around Safe Block Sebum Zero Sun SPF50+/PA+++ fényvédő azok számára jó választás,

• akik egy termékben keresnek teljes fényvédelmet,
  • akiknek kombinált vagy olajos a bőrtípusa,
  • és akik simább arcbőrre vágynak.

Víz- és izzadságálló termék, szabályozza a faggyútermelést, simává és mattá teszi a bőrt anélkül, hogy kiszárítaná azt, valamint fényvédelmet nyújt. Gyermekek és érzékeny bőrűek is használhatják.

Tmika

2018. június 8.

Már kicsit más a külseje, de ez érdekel a legkevésbé. Pár éve egy huzamosabb napon ácsorgás után olyan szederjes lett az arcom, hogy egy hétbe telt lenyugtatni, azóta az év nagy részében használok ilyen erős fényvédőt, és azóta nincs is gond. Sok mindent próbáltam már, ami mattít, mert nem akarok diszkógömbként közlekedni, bár egy idő után csak átüt a zsír, akármilyen termékről is legyen szó. Volt már Vichy, Eucerin, Paula's choice, de nem akarok vagyonokat sem költeni rá, így most megpróbáltam ezt. Először is ebben gondolom fizikai fényvédő van, vagy az is, mert elég fehér felkenve, szerencsére ez a fehérség idővel eltűnik. Nagyon nehéz eldolgozni, nekem csak úgy sikerül, ha alá kenőanyagként kis csiganyálat (Cosrx) kenek. Kérdezték már, hogy alapozó van-e rajtam, és én is észrevettem, hogy valahogy egységesíti a bőröm. Tetszik, de már megvan az utód az A'pieu-től, amit ki szeretnék próbálni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 8.

LizzC

2018. június 6.

Nagyon nehéz eldolgozni, szörnyen feltűnő, fehér réteget hagy maga után, még az én alapvetően hullaszínű bőrömön is. Kézzel eldolgozni szinte lehetetlen, nekem csak ecsettel sikerült. A mattító hatása szerintem eléggé korlátozott, inkább természetes, bőrfényű hatást lehet elérni vele.
Egyetlen pozitívuma, hogy szépen kitöltötte a pórusaimat. A borzalmas fehér réteg miatt amúgyis muszáj sminkelni fölé, így sminkalapnak elmegy. Aki viszont nem szeret mindennap alapozót használni (ahogy én sem), annak nem igazán tudom ajánlani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 6.

dorisz93

2018. május 18.

Rajtam sajnos az elejétől fogva nem működik. Extrém zsíros a bőröm, és nekem sajnos egyáltalán nem segít a mattításban. Néhány óráig még tűrhető, amíg át nem fénylik teljesen a púder is, de utána úgy nézek ki, mint aki belefejelt egy zsírosbödönbe, és konkrétan az alapozó is le akar folyni rólam. Ráadásul alapozáskor furán ül bele a pórusokba, és valahogy egyik alapozómmal sem kompatibilis, inkább hangsúlyozta a nagy krátereimet. Ez volt a második fényvédőm, amit próbáltam, és ugyan sokkal nem, de ennél még a legelőször próbált Innisfree No Sebum is jobb volt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 18.

Nixi91

2018. január 14.

Tényleg hihetetlenül jól mattít, nem fehéríti az arcot, kellemes az illata, egyáltalán nem zavaró.Ja és ami plusz pont, hogy jól lehet rá sminkelni is, nem kukacoskodik! Egyik kedvenc termékem a fényvédők közül! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 14.

WorkingClassGirl

2017. december 6.

Up2: újra nagyon jóban vagyunk, újra is veszem. Kell alá krém, hogy szépen el lehessen dolgozni, de utána elég szépen muzsikál. Sima, bőrfényű, kényelmes réteget képez. Nem irritál, nem szárít, igaz, a sűrű állaga továbbra sem az igazi, de nem olyan vaskos és kellemetlen, mint elsőre tűnik. Smink alatt közepes, nem rossz, de kicsit jobban beleül az alapozó a ráncokba, ha ez van alattam. Két rétegben továbbra se szép , elég csíkos, foltos, de azt úgyis csak napsütéses időben szoktam csinálni, hogy rétegezem a fényvédőt :D általában csak egy megfelelően vastag réteget kenek.

Imádoom *.* mondjuk még csak most kezdtem el használni, de szerintem jobb ásványi fényvédővel még nem találkoztam.
Egyetlen dolog nem tetszik: nagyon sűrű krém, ezért száraz arcon elkenni kicsit kellemetlen, de elég jól eloszlatható. Nagyon komfortos, nem kell alá krém, csak valami kis hidratáló szérum pl. Nem matt, szilikonos fényű, de nem zsíros, nem vaskos, nem nehéz a bőrön. Úgy tűnik sminkelni is jó rá. És nem olvad le az arcról, odatapad, nem úgy mint az eddig próbált hasonló állagú fényvédők, nem is zsírosodik át. Szóval, bár nem hiszem, hogy ez életem fényvédője, és már úton is van felém egy másik ígéretes darab, megadom az öt csillagot, mert alapvetően elég jól sikerült krém ez :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 6.

tara95

2017. október 23.

Ez már a második missha fényvédőm, még mindig ujjongva és csillogó szemmel várom őket, mert a csomagolása gyönyörű. Nekem fehér van, a doboza türkiz, mind a kettőn csipkés minták, rendkívül elegáns. A kiszerelés a kedvencem, csőrös és tubusos. Maga a krém kissé nehezebb, hiszen szilikonos és fizikai, de egész hamar beszívódik. Én nagyon fehér vagyok, tehát nem oszt, nem szoroz, hogy színez-e avagy sem. Ezt a rekkenő hőséget semmi nem bírja, a bőröm pl hisztis és még inkább vízhiányos, valamint fénylik ezerrel. Én csak annyit kérek, hogy védjen egész nap, ezt tökéletesen meg is teszi mindegyik fényvédőm. Meg vagyok vele elégedve, mert primerként is szuperül működik, kivasal és a legnagyobb melegben is mattít. Olcsóbb alternatíva a híres innisfree fényvédőre. Először nagyon fehér, de nem kell megijedni tőle, egységesít. Azért akinek sötétebb a bőre vigyázzon vele.

Némi tipp az eldolgozáshoz, ami minden, csak nem könnyű. Tiszta kabuki ecset. Elég combos mennyiséget használok, nehezen szívódik be ha kézzel dolgozom el, de így tökéletesen bevált. Kissé ragacsos így, de szépen beletapad a smink.

Nos, most fog elfogyni. A végére meguntam ezt a nehézkes állagot, mindig kevernem kellett valamivel. Van tőle sokkal jobb is.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 23.

Lilcii

2017. július 15.

Nagyjából három hete használom. Zsíros bőröm van, ezért nehéz megfelelő fényvédőt találnom. Előtte három évig Paula's choice kék tubusos krémjét használtam,amivel elégedett voltam, nem fénylett a fejem, de túlárazottnak találtam. Ez egy nagyon sűrű fehér krém, teljesen más, mint az előző fényvédőm. Ha az ember sokat ken fel, kifehéríti az arcát, de megfelelő mennyiségben nekem egészen jól működik. Nehezebben szívódik fel, de nagyjából negyed óra után eltűnik a zsíros réteg, kevésbé csillog tőle a bőröm. Négy csillag jár neki, hiszen nem egy Paula's choice, de kb. ötöd annyiba is került, és meglepően jól teszi a dolgát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 15.

Albertina

2017. június 30.

Én is imádom! :) Kicsit sűrűbb, mint amit koreai fényvédőktől megszoktam, de nem vészes. Elkenve kicsit fehérít, de leheletnyi porpúderrel már tökéletes. Nem csillog, természetes bőrfényt ad, könnyű viselet, nem érzi úgy az ember, hogy megfullad a bőre. Tényleg kordában tartja az arc zsírosodását, egész nap. Jól tapad az arcra, nem olvad le a legnagyobb melegben sem. Fényvédő hatása is szuper, semmi barnulás, semmi leégés. A legjobb fényvédőm arcra eddig! 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 30.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Butylene Glycol, Aluminum Hydroxide
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Emolliensek: Cyclopentasiloxane, Dicaprylyl Carbonate, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Isopropyl Palmitate, Lecithin, Ethylhexyl Palmitate
Emulgeálószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Sorbitan Olivate, Sorbitan Sesquioleate, Stearic Acid, PEG-8 Laurate, Polyhydroxystearic Acid, Isostearic Acid, Lecithin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate
Fényvédők: Zinc Oxide
Szilikonok: Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Dimethicone/ Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane
Tisztítószerek: Cetyl PEG / PPG-10 / 1 Dimethicone, Isostearic Acid
Illatanyagok: Dipropylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Water, PEG-8 Laurate, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Palmitate, Parfum/Fragrance
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, Aluminum Hydroxide
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló és felületaktív hatású összetevő, illetve a truthinageing szerint gyakran illatanyagként is használják. A truthinageing információi szerint alacsony molekulatömegű összetevő, ami azt jelenti, hogy minimális mértékben szívódik fel a bőrön, viszont a többi PEG-származékhoz képest jobban hajlamos arra, hogy irritáljon.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.