Missha

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: Lyah, az összetevőket feltöltötte: NoraH, Módosítva: 2015. május 26.

Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

Gyengéd hámlasztás, szennyeződések eltávolítása és hidratálás egy időben. Az eredmény tisztább és ragyogóbb bőr. Minden bőrtípusra ajánlott, de különösen a miteszeres, aknés bőrre.

Lyah

2013. május 25.

Ezt a terméket 3 darabos csomagolásban kaptam ajándékba konjac szivacs vásárlás mellé. Az illata nagyon finom, a csomagolás elég praktikus, először furcsa volt, hogy por, de én egy alkalommal, este használom csak arcmosásra, és már 5. este tart egy tasak, még szerintem egy alkalomnyi van is benne. Nagyon megtetszett az elején, majdnem rendeltem egy 25 db-os csomagot, ami elméletileg 3 alkalomra van kapacitálva/csomag, az én spórolós megoldásommal jóval több, és így emészthetőbb az ára, DE!: azt nem állítom, hogy semmit sem csinál, de semmi olyat, ami miatt érdemes lenne megrendelni Ebay-ről. Az én bőrömön legalábbis a tapintáson túl, ami közvetlen a használat után kb. egy órán át tart, semmi maradandó pozitív változást nem okozott. Izgis, meg érdekes, de amennyi változás van, az talán csak a konjacnak köszönhető, mert este azon habosítom fel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 25.

Gyulladáscsökkentők: Dipotassium Glycyrrhizate
Hidratálók: Mannitol, Sucrose

Papain 0 0

Papayából kivont fehérjebontó enzim, melyet elsősorban hámlasztó hatása miatt alkalmaznak kozmetikumokban. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló, valamint bőr- és hajkondícionáló hatása van. Egy 2015-ös kutatás alátámasztotta, hogy az összetevő erőteljes allergiás reakciókat válthat ki a bőrből és sérülhet tőle a bőr barrier funkciója is, ezért érzékeny bőrűeknek mindenképpen érdemes kerülni.

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

A kozmetikumok közül az oldószerek, lakkok, parfümök előállításánál használják. Az etil-alkohol 70%-os oldatát, valamint egyéb etanoltartalmú oldatokat fertőtlenítőként, ezen belül bőrfertőtlenítőként is alkalmazzák. A baktériumokat, néhány vírust, valamint a gombát is elpusztítja.

Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.), valamint nem számoltak a bőr legkülső, ún. szarurétegének védő (barrier) funkciójával sem.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Methylparaben i I ta I par 0 0