Naturstar

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   bioboltok, patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: BeCsilla, Módosítva: 2013. november 12.

Lelőhely:   bioboltok, patikák, online
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek

Különböző speciális eljárásokkal készült körömvirág kivonatokat (szójaolajos és propilén glikolos) tartalmazó magas hatóanyag tartalmú gyógynövény készítmény. A népgyógyászatban a körömvirágot a bőr gyulladásos folyamatainak csökkentésére, sebek gyógyulásának elősegítésére használták.

Alkalmazását hámszövet képző hatása miatt ápolási céllal javasolják a bőrpanaszok, felfekvések, sebek, aranyér időszakában. Kiválóan alkalmas a körömágy valamint az érzékeny hámló és berepedt bőr ápolására.

A készítményt a kukoricaolaj és a kakaóvaj rendkívül lágy állagúvá, könnyen kenhetővé, a rózsaszirom olaja és a méhviasz bársonyos illatúvá teszi.

Természetes eredetű hatóanyaggal. Gyógyszerkönyvi minőségű alap és hatóanyagokból készül. Minden életkorban alkalmazható.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Enne

2017. június 2.

Nagyon-nagyon szeretem! Könnyű állagú, hamar beszívódik, a nagyon száraz, ekcémára hajlamos bőrömet gyönyörűen rendben tartja. Lehetne belőle nagyobb kiszerelés is a 100 ml-es mellett. :)

Csúnya sebeket sikerült szereznem nemrég egy törött bögre kapcsán, ezért teszteltem a krémet rajta, és láss csodát, 3 nap alatt rendbe tette még a mélyre sikerült vágást is. 6 csillag!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 2.

Niki03

2016. július 20.

Nagyon szeretem ezt a krémet. Mostanában /gondolom a meleg miatt/ több patti jött ki az arcomon és emiatt arckrémnek kezdtem el használni. Pár nap alatt csodát művelt. :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 20.

orsi0818

2016. május 25.

Nagyon jó kis krém!Már a sokadik tubussal használom és még mindig szeretem.Télen-nyàron örök favorit arcra és testre is egyaránt kiváló.Az ára pedig verhetetlen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. május 25.

Nur

2015. február 21.

Nagyon jó ár˛/érték arányú krém, bátran ajánlom. Amolyan "mindenre" jó krém. Az ilyen típusú krémekkel ellentétben, hihetetlen gyorsan felszívódik. Azt nem írom le mi mindenre jó, hiszen ez általában ismert, ráadásul fent is megtalálható, de azt elmondhatom, hogy a forgalomban lévő megszámlálhatatlan körömvirág krémek közül az egyik legjobb.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. február 21.

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Petrolatum
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Sodium Lauryl Sulfate
Tisztítószerek: Sodium Lauryl Sulfate
Illatanyagok: Methylparaben
Parabének: Methylparaben
Színezékek: Beta Carotene
Tartósítószerek: Methylparaben

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Kókuszból előállított anyag. Elsősorban felületaktív anyagként funkcionál, de használható bőrkondicionálóként, emulgeálószerként és oldószerként is. Bár a hírneve nem túl jó, Paula Begoun szerint egyáltalán nem igaz az, hogy az SLS az egészségre veszélyes vagy rákkeltő. Ami viszont igaz, hogy bőrirritáló (annyira, hogy jellemzően SLS-t használnak a kozmetológiai kutatásokban a bőrirritáció kiváltására, hogy pl. különböző gyulladáscsökkentők hatását teszteljék aztán), ezért hacsak nem az összetevő lista utolsó helyeinek egyikén szerepel jobb kerülni. Az SLS-t tartalmazó tisztítók általában túlságosan is tisztítanak és megbontják a bőr természetes védőrétegét.

Methylparaben i I ta I par 0 0