Neutrogena

Ár:   2000 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: darcy, Módosítva: 2013. február 18.

Ár:   2000 Ft
Kategória:   Samponok

5 egyedülállóan hatásos összetevője révén már az első használattal eltávolítja a korpát. Sikeresen lép fel a rendkívül erős korpa valamennyi fő okozója ellen, így még a makacs, tartós korpával is elbánik.

req

2021. november 20.

Az utóbbi pár hónapban nagyon elkezdett korpásodni a fejbőröm. Nagyon sok sampont kipróbáltam korpásodásra, de a Neutrogéna samponja vált be a legjobban. A fejbőr viszketést is megszűntette, illetve a korpa is eltűnt 3 alkalmazás múlva. Ha ilyen problémám lesz legközelebb, csak ehhez a samponhoz fogok nyúlni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. november 20.

Agnes91P

2021. március 25.

Általában nem korpásodik a hajam, de az utóbbi időben valami miatt mégis megjelent. Pontosan tudtam, hogy ehhez érdemes nyúlni, mert amikor 14 éves koromban egy tüdőgyulladás után teljesen tönkrement a hajam és a fejbőröm is, ez mentette meg a helyzetet. Nyilván azóta biztosan változtattak rajta (most 29 éves vagyok, laza 15 év telt el azóta), de úgy látszik, még mindig működik :) Amire nem emlékeztem, hogy egyáltalán nem szárítja a hajam. Öt csillagot érdemel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 25.

Jayf

2021. március 24.

Nagyon szuper sampon! VÉGRE! Zsíros korpával küzdök, nem borzasztó a helyzet, de a hajmosás utáni 4. napon már eléggé előjön. Simán két nappal kitolta a hajmosást, nagyon jól tisztít, remélem hosszútávon teljesen kordában tudja majd tartani a problémát a Nizorállal ellentétben.
off: a szaga szerintem szörnyű, de legalább nem erős és nem tartós (mondjuk én többféle pakolást is használok utána).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 24.

dbeata

2021. március 11.

A lányom használja, korpás fejbőrre szuper jó. Nizoral szintű, de kedvezőbb az árszínvonala. Én mindig kicsit részrehajló vagyok ezzel a márkával kapcsolatban, pedig lassan le kéne szokni róla, mert nem olyan jó az INCI-je, mint az imázsa, ma már jobb termékek vannak a piacon. Ettől függetlenül ez a termék tényleg jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 11.

Marmelade

2021. február 15.

Látványos a változás, az biztos. Volt páromnak a fejbőrét helyre tette talán már első használat után, pedig neki piros kiszáradt foltos volt a fejbőre, amitől szép korpák keletkeztek. Ettől a sampontól viszont nyoma sem volt. Én is néha használtam, ha kicsit korpásodott a fejbőröm, szuper jó! Nekem tetszik az illata, de legfőképp a hatása, és tényleg sokáig elég :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 15.

TheGirl

2020. december 14.

Egy ideje megfigyeltem, hogy kicsit korpásodik a hajam, egyelőre csak kerestem a tökéletes sampont, amivel kezelhetném ezt a problémát, majd szembejött velem ez a sampon féláron. Szerintem nagyon büdös, viszont első alkalommal szinte teljesen megszüntette a problémát, így maximálisan elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 14.

Floree

2020. november 27.

Időnként elő szoktam venni, ha sok korpát látok lepotyogni a fejemről. Az illata érdekes, megszárítva a hajam már egész kellemes. Egy-két használat után hatásos. Nem olcsó, de gazdaságos, mert csak időszakosan használom, és kevés is elég belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 27.

zsofya93

2020. november 4.

Kb. 10 éve küzdök seborrhea dermatitis-szel, kb. az összes létező neves gyógyszertári sampont próbáltam már (Vichy, Bioderma, Uriage, Eucerin), amelyek ideig-óráig voltak csak képesek enyhíteni a szörnyű viszketést, sebesre vakarási ingert, de ez abszolút nyerő! Igazából az elmúlt 2,5 évben olyannyira elmúlt a seborrheam, hogy ismét tudok a hagyományos drogériás samponokkal hajat mosni (azoknak azért mégis csak finomabb az illatuk, ennek a szaga meg egyébként engem a mézes Negro cukorkára emlékeztet, ami amúgy nem rossz illat, de azért a hajon tényleg furi :)) ), és amikor ismét kezdem érezni, hogy jön elő a viszketés, visszaváltok erre a samponra. Én az árát sem tartom vészesnek, főleg úgy nézve, h az említett neves márkák közül ez a legolcsóbb, illetve összvisz másfél flakont használtam el a 2,5 év alatt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 4.

norcsa

2020. május 4.

Sok éve nem múló viszkető, enyhén korpás fejbőrömet tette rendbe szinte az első használat után. Már rengeteg sampont kipróbáltam és semmi sem volt tökéletes. Az átlag drogériás sampont nem bírja elviselni a fejbőröm, a sensivite és különböző natur/bio samponok jobbak voltak, nem viszketett a fejem de a korpa egy nap után újra előjött. Ez a termék egyszerűen fantasztikus! Azóta ritkábban kell mosnom a hajamat is, egyáltalán nem viszket a fejbőröm és semmi korpa nincs. Kár, hogy nem találtam rá korábban. Az illata nem az igazi, de utána szoktam a hajvégekre egy kis balzsamot tenni, az simán elnyomja a szagát.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 4.

Demonshadow

2020. február 7.

Sokáig nem hallgattam az itteni véleményekre, tanácsokra, de számomra ez hozta el A megoldást a tartósan korpás fejbőrre. Gyakorlatilag fekete fölsőt hordani lehetetlen volt, hacsak nem zavart a vállamon éktelenkedő millió-egy fehér korpapötty, ami hihetetlen gyorsan ott termett a pólón függetlenül attól, hogy aznapos vagy többnapos volt a hajam. Bár hihetetlenül hangzik, hogy az első mosást követően látható a hatás, én is erősen szkeptikus voltam, de másodszor visszatérve hozzá, még mindig meg tudom erősíteni, hogy ez tényleg igaz. Nem olcsó, kis kiszerelés, a szaga sem túl kellemes, de a hatás tényleg garantált.
Ami viszont fontos, és erre külön bekezdésben térnék ki. Míg a forte esetében hajmosást követően a hajvégeim puhák maradtak, és mindössze egyszer kellett tápláló olajt rákennem, de tulajdonképpen anélkül is nagyon selymesek voltak, addig ez a total kétségkívül jobban szárít. Az amúgy is száraz hajam olaj nélkül kissé sprűd, durva tapintású, ezért mindenképp ajánlatos mellette pakolásokat, valóban tápláló, nem szilikontartalmú olajokat bevetni az esztétikus látvány érdekében. Bár a hajvégeket (tulajdonképpen a végektől számított egy araszt jelenti ez esetemben) valóban jobban szárítja, viszont én nem tapasztaltam száraz, viszkető, égő vagy húzódó fejbőrt, azzal pont azt teszi, amit egy korpásodás elleni samponnak tennie kell. A szárítás miatt nem vonok le plusz csillagot, mert más, nem méregdrága szerekkel kompenzálható ez a negatív hatás, és tényleg nagyon teszi a dolgát mind nyáron, mind a fejbőr számára nagyobb kihívást jelentő télen is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 7.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Bisabolol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel
Hidratálók: Glycerin, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Lactic Acid, Citric Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate

Az olajpala lepárlási termékének, az Ichthammolnak egy másik formája. Természetes erdetű, barna színű, átható szagú összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antimikrobiális (vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában), korpásodásgátló és felületaktív anyag. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni samponokban találkozhatunk, de előfordul pattanás elleni készítményekben is.

Methylparaben i I ta I par 0 0

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.