Nivea

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Kiszerelés:   80 g és 140 g   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2016. május 5.

Kiszerelés:   80 g és 140 g
Kategória:   Fényvédők

Napi használatra szánt japán fényvédő gél. Ultra könnyű, hialuronsavval és növényi kivonatokkal.
Nem víz- és izzadásálló.

WorkingClassGirl

2016. június 3.

Kezdeném azzal, hogy fúj-fúj kémiai fényvédők, nálam általában fekete listás összetevők. Valahogy egyik blogon se olvastam soha, hogy közülük sok endokrin diszruptor, pedig szerintem nem árt tudni róla, még ha nincs is bizonyított betegség okozó hatásuk(még), azért én kerülöm őket, illetve megjegyezném, hogy néhányukat az anyatejből is kimutatták, szóval valamennyire biztos felszívódnak a véráramba.
Magáról a termékről annyit, hogy szuper! Azért vettem, mert felmerült bennem, hogy a cink-oxid számomra akné trigger, erről meg olvastam, hogy nem szárít, nagyon vastagon is fel lehet kenni és parfüm mentes. És tényleg, akámennyit felkenhetek, kényelmes és nem morzsolódik, nem annyira alkoholos, mint gondolnánk, nem matt, nem szárít. Fényes, kicsit szilikonos a finishe, és baromi jó rá sminkelni. Egyetlen hibája, hogy nem a teljes uv-a spektrum ellen véd.
Még nem tudom, hogy, mit gondoljak a kémia fényvédő összetevőkről általában, majd még olvasgatok a témában, de szerintem ha alapvetően kerülöm őket, simán belefér, hogy az arcomra ezeket használom.
Jaj, annyira kényelmes és szuper ez a krém! :) Nem tudom, hogy fogok ezek után mást használni, pedig szerintem a fizikaiak jobban védenek, érezni, hogy kevésbé éget a nap.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 3.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, BHT
Hidratálók: Propylene Glycol, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak