Oriflame

Ár:   999 Ft   Kategória:   Körömlakkok, lemosók
Lelőhely:   tanácsadónők   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: fannc22, az összetevőket feltöltötte: NoraH, Módosítva: 2014. augusztus 21.

Lelőhely:   tanácsadónők
Kategória:   Körömlakkok, lemosók

Három gyönyörű, tavaszias színárnyalattal ragyogja be ez a lakk a mindennapokat. Könnyen kenhető, hamar megszárad és szépeny fénylik.

ladri

2015. május 25.

A rózsaszínű van meg. Nekem túl halvány, kicsi az ecsete, én küzdök vele, ha használom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. május 25.

Dayanara

2015. február 13.

A zöld (Tender Green) színt sikerült megvennem akciósan, 499 forintért. A narancs szín tetszik még fotók alapján, ha az is akciós lesz, lehet még azt megrendelem (nem tudom, mert vannak problémáim a zölddel is, lehet máshonnan veszek inkább narancsot), de nagyon örülök, hogy ezért nem fizettem többet!
Az üvege aranyos, az ecsetére hirtelen nem is emlékszem, úgyhogy gondolom átlagos, de talán inkább vékonyka ecset. A lakk tényleg krémes, a fénye is szép, és bár diszkrét fényűnek mondanám, nem fakul, nekem megmaradt végig a fénye napokon át. A színe is szép, pasztelles, világos zöld, tavaszra tökéletes lesz. Eddig még nem volt sosem ilyen zöldem, voltak kétségeim, de gondoltam kipróbálom. Rögtön megtetszett az eredmény (ahogy szárad úgy jön ki jobban a szép pasztelles szín is, tehát ha az összes réteg után rendesen megszáradt), úgyhogy ha még elérhető lesz, akkor tudom ajánlani másoknak is. Viszont ami fölött nem tudok túllépni, hogy mit szenvedtem vele mire szép lett! Nos, LEGALÁBB 3 réteg kell belőle, vagy valóban, fehér alapra 1-2. De kipróbáltam az egyik körmömön fehér alapon, és bár csak bizonyos fényviszonyoknál tűnt fel jobban, azért volt különbség. Nem jelentős, de nekem jobban tetszett inkább a három réteges változat, még akkor is, ha a másik egyszerűbb, valahogy nem teljesen olyan úgy a hatás. Amikor elkezdtem felvinni, és felvittem az első réteget, én majdnem elájultam. Életemben nem láttam még ilyet, hogy egy színes lakknak egy rétegben ennyire ne legyen színe. Olyan volt, mintha egy darab vajjal kentem volna végig a körmöm, de tényleg ahhoz tudnám leginkább hasonlítani, olyan furcsa, krémes volt, de olajosnak hatott egy picit. Színe pedig egyáltalán nem volt, szörnyű. Szerencsére nem szörnyülködtem sokat, hanem felvittem a második réteget, akkor már kezdett szép zöld lenni, csak még nagyon csíkos volt. A harmadik réteggel sikerült szép színt elérni és akkor már egyenletes volt a fedés is. Ennyi egyébként az összes hibája, de azt a pillanatot szerintem sosem felejtem el, azt hittem nem lesz belőle semmi és küldethetem vissza. A másik pedig, amivel szintén először találkozok (de ez legalább vicces), hogy ez az első olyan lakk, ami nem a köröm fehér részénél látszik át, nem ott problémás, hanem a rózsaszín részen. :D A fehéren tökéletes, nem látszik át (ennyi rétegben) fény felé fordítva sem, viszont akkor látszik, hogy ott azért jobban fed, mint a rózsaszín részen. (Ez mondjuk ennél a lakknál érthető, csak még nem találkoztam hasonlóval eddig semmilyen színnél.) De ez nem észrevehető különösebben, szép, egyenletes fedése van amúgy. Szóval ha felimádkozza az ember, akkor szép a színe, krémes, fényes, tavaszi, pasztell és a többi. A tartóssága is meglepően jó volt nekem, alap és fedőlakk nélkül is 4-5 napig hibátlan volt, utána oldalt kezdett lepattogni. Gyorsan száradt, nem fogta meg a körmöm és ez sem marta fel. Egyes lakkok sajnos olyan felületet hagynak maguk után, mintha belereszeltem volna a körmömbe, ami hosszútávon nagyon gyengíti őket. Ez viszont nem, úgyhogy most pozitívan "csalódtam", ráadásul ez már nem az első ilyen Oriflame lakkom, ami kíméletes a körmömhöz. Az eltávolítása acetonmentes lemosóval is gyorsan és könnyen megy, csak érdemes egy picit több lemosót tenni a vattára, mint egy normál lakk esetében. Ennél ugyanis ha normál mennyiséggel próbálom leszedni néha hajlamos kicsit maszatolni, kenődni. De ha csak egy kicsivel jobban át van itatva a vatta, akkor már gond nélkül lejön. Igazából csak az a 3 réteg a probléma vele, vagyis, hogy ilyen sok kell belőle és ha az egyik réteg véletlenül vékonyabbra sikerül, akkor talán elkél még egy negyedik is... De az első köröm után látni, hogy hogy fed, és akkor ahhoz mérten kell felvinni, tehát elég a 3. És végül is van még sok lakk, aminél kell a 3, csak hát sok, na... Mellesleg szerintem a tudásához képest a normál ára is sok. Nem vagyok vele teljesen elégedett, de ha már felvittem, akkor tetszik. Csak azért adom meg a négyet, mert ez is kíméletes a körömhöz!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. február 13.

dorinahezso

2015. január 22.

A narancs meg a zöld van meg, a rózsaszín a katalógusban túlzottan hasonlított a narancsra ezért nem rendeltem meg. Szeretem őket, nincs olyan, hogy valaki ne dicsérné a színeket. Két rétegben ajánlom csak, vagy pl ha az alatta lévő réteg fehér, az nem baj. Vidám termékek. Nem túl tartós, átlagos ilyen szempontból.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. január 22.

zdoreebaba

2014. július 13.
Édesanyám már megrendelte. Ha megérkezett beszámolok róla.
2014. július 29.
Pár napja végre megérkezett nagy örömömre mind a három színben. Az egyik PINK, a másik ORANGE, a harmadik pedig GREEN. Nem bántam meg, hogy mindet megrendeltem, mert darabja csak 599 forint volt, ami egy körömlakkért nem nagy áldozat. Ráadásul ezek a nyár és a tavasz igazi lehengerlő színei, amit ilyenkor minden lány kénye-kedve szerint keneget a körmeire. A kiszerelése nem túl nagy, összesen 8 ml a térfogata. Az ecsete elég picinek mondható. Hosszúsága és szélessége a miss sporty lakkokétól nem sokkal, de kisebb, így könnyen el lehet vele dolgozni a festéket. Már egy réteg bőven elég belőle, viszont, ha azt akarjuk, hogy intenzívebb és tartósabb legyen, inkább két réteget válasszunk (én is így tettem). A tartóssága körülbelül 4-5 nap, ha mosogatunk, vagy egyéb munkát végzünk, ami megterheli lakkozott körmünket, viszont anélkül egy hétig biztos, hogy kibírja.
Ha elfogynak könnyen lehet, hogy újra fogom vásárolni. Természetesen, ha még kapható lesz, mert limitált kiadás. :) Tartósságára azt hittem, hogy kibírja legalább 10 napig, de ez nem így történt. A 10 napból 4 lett, így 4 csillagot kap.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 29.

2014. július 13.
Édesanyám már megrendelte. Ha megérkezett beszámolok róla.

Emolliensek: Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate
Szilikonok: Dimethicone, Trimethylsiloxysilicate
Illatanyagok: Ethyl Acetate, Isopropyl Alcohol, N-Butyl Alcohol
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891, Yellow 5 Lake / CI 19140, Red 6 / CI 15850, CI 77491, CI 77499

Színezék. Piros.