Paula's Choice

Ár:   13 600 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 13 600 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Dragomir, Módosítva: 2020. április 14.

Ár:   13 600 Ft
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pirosság (rozacea)
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 13 600 Ft

Antioxidánsokban gazdag, könnyed szérum, ami  hatásosan nyugtatja az irritált bőrt, és csökkenti a pirosságot. Már egyetlen használat után érezhetően javít a bőr állapotán.

• Hatásos nagyon érzékeny bőr, bőrpirosság és rosacea esetén
  • Csökkenti a gyulladást és az irritációt
  • Erősíti a bőr természetes védőrétegét
  • Antioxidánsokban gazdag formula keramidokkal és koleszterollal
  • Segíti a bőr egészséges és fiatalos működését
  • Pillekönnyű textúrája miatt ideális a legérzékenyebb bőrre is
  • 100% illat- és színezékmentes
  • Állatokon nem tesztelték
Kielemeztük a hónap krémjét: Paula's Choice Calm Redness Relief Repairing Serum

Ár: 13 600 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

mommyskin

2024. május 22.

Kimondottan rozaceás bőrömre vettem. Semmit, de semmit nem vitt le a pirosságból. Pihe-puha a bőröm, de a bőrpír még megvan, pedig már használom egy ideje. Biztos nem árt a bőrömnek, inkább jót tesz, de a rosaceámmal nem bír el és nem is a dúrva fajta rosaceám van. Zsírosodik is tőle a bőröm, reggelre vastag réteg van az arcomon. Megpróbáltam kevesebbet használni és úgy is. A Benton szérum jobban teljesít ettől. Ha elfogy a Benton, azért meg próbálkozni fogok ebből a termékcsaládból.... hátha....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 22.

Tavasztunder

2023. március 26.

Kipróbálásra kaptam belőle egy kis adagot.
Színtelen, szagtalan, nekem könnyen beszívódott. Jól eső, könnyed, krémes textúra (nem folyékonyan híg).
Nem csíp, nem irritál, nem viszket
és hál’Istennek nem fénylik tőle az arcom, mint a család (zsíros bőrre való) hidratàlójától (külön teszteltem őket).
Teljesen rendben van, de őszintén szólva a Beta Glucan vonalon nekem jobban bejött a Stess Less..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 26.

Kipróbálásra kaptam belőle egy kis adagot.
Nem csíp, nem irritál, nem viszket

Eszter84

2021. október 26.

Nemrég megállapított rosaceámra kerestem krémet és gondoltam, ha már ennyire drága, tud valamit. A textúrája nekem bejön, gyorsan beszívódik, illata semleges. DE! Egyrészt, a rosaceámon (amire van) semmit nem javitott, másrészt és ez a nagyobb baj, ennyi pénzért mintha félig lenne töltve. Szűk másfél hónap alatt elfogyott, pedig napont 2x 2 kis pumpálásnyit használtam csak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 26.

Dashley

2021. május 19.

Már az elején se voltam annyira megelégedve, de most teljes mértékben beigazolódott: ez a legtúlárazottabb és leghasznavehetetlenebb termék, amivel valaha találkoztam. Gondoltam adok neki esélyt mielőtt véleményt alkotok, de eddig húzta a drága. Nem elég, hogy nem látni be a csomagolásba, hogy tényleg meddig töltik, de most felmerült bennem a gyanú, hogy ez nem volt 30 ml ahogy a csomagolása hirdeti, mivel 1 hónapig se tartott pedig spóroltam vele. Baromi dühítő, hogy ennyi pénzért a minimumot se sikerült teljesíteni. Hatóanyag szempontjából is nagyjából a nullával ért fel mondhatnám azt is, hogy bármilyen más drogériás termék telibeveri és persze mindezt töredék áron. Nem ajánlom. Ennél bármi más jobban teljesít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 19.

PrincessBell

2021. április 20.

Műanyag flakon, szokás szerint nem lehet benne látni, meddig van a termék (ez nagyon zavar a PC-nél). Pumpás kiszerelés, sárgás és kicsit égett gumiszagú szérummal a belsejében.
Én készséggel elhiszem, hogy antioxidánsokban gazdag, a PC termékei tényleg jók, van, ami verhetetlen nálam, DE! ez nem az a termék. Mint kiderült, nem is rosaceával, hanem a túlzott klórozással a vízben kellett volna megküzdenie pirosság tekintetében és ezt sem abszolválta. Nem vártam el, hogy lángvörösből vámpír bőrt csináljon, de egy enyhén leégett pofázmányhoz hasonló bőrszínt azért vártam volna. Ennyivel is beértem volna, de tényleg. A beszívódás sem az erőssége, ahogy a rétegzés sem az én arcomon.
Közepes. Mert nem használhatatlan, tényleg szépek az összetevői, de... ennyi. Ennyiért meg drága. Csalódtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 20.

hoembera

2021. február 18.

Könnyű szérum, nagyon hamar beszívódik és nem hagy ragacsos érzetet maga után. Kb. 2 hónapja használom. A reggeli rutinban használom a lemosó és a BHA hámlasztó után, erre jön még rá a hidratáló és a fényvédő. Nem tudom, hogy ennek a terméknek egyedül, vagy az újonnan kialakított rutinnak köszönhető (valószínű inkább a második, este használok még gyengéd retinolt és niacinamidot), de a korábban szinte mindig piros orcáimról kb. 3-4 hónap alatt majdnem teljesen eltűnt a bőrpír úgy, hogy egy kolleganőm még észre is vette :) Pattanást egyáltalán nem okozott.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 18.

Perugia

2021. január 19.

Nagyon szerettem volna szeretni ezt a terméket. Bőrgyógyászati vizsgálaton kiderült, hogy sajnos kezdődő rosaceám van és erre próbálok valami épkézláb rutint kialakítani most, több-kevesebb sikerrel. Ezt a terméket a pirosság csökkentése és védőréteg-erősítés miatt vettem meg. Nagyon könnyű kis szérum, egy pillanat alatt beszívódik, nem hagy maga után semmiféle nyomot, azonnal jöhet rá még egy réteg (én reggelente használtam). Rendszeresen használva a pirosságot valóban szépen kezeli, viszont mindennapos használat mellett látványosan eltömődtek a pórusok az orcáimon, mondjuk ehhez egy másik krém is hozzájárulhatott. De ahogy ez a termék bejött a képbe, úgy még fokozottabb lett ez a probléma. Mindenesetre azt éreztem, hogy nem igazán kedveli a bőröm ezt a terméket, volt, hogy viszketett egy-egy ponton, majd a viszketés helyén lett egy-két kisebb dudor. Emellett mindenképp kellett utána hidratálnom, mert számomra egyáltalán nem volt semmi hidratáló hatása. Kb. 4-5 hétig próbálkoztam vele, tavaly október közepétől, s mikor letettem novemberben, rövid idő alatt tisztább lett az orcáimon a bőr. Nagyon sajnálom, hogy nem szerette a bőröm. Azt hozzá kell tenni, hogy az én bőröm elképesztően reaktív, a legártalmatlanabb termékek is azonnal ki tudják ütni. Szóval egy kevésbé intoleráns bőrön valószínűleg jól működhet. A pirosság csökkentése miatt adok neki egy 3ast.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 19.

anita

2020. január 17.

Kicsit szkeptikus voltam, de mióta elfogyott egyértelműen azt tudom mondani, hogy jó! Működik! Használ! Jó, a pirosságra csak mérsékelten hat, és olyan megfoghatatlan leírni, hogy miben is jó ez a szérum, próbáljátok ki, ha megtehetitek.
Újravevős.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 17.

Újravevős.

Dana1983

2019. november 21.

Mintáim voltak ebből a termékből. A bőröm nagyon tré, az INCI elemzés nem sokat ér, pl. ebből a termékcsaládból van ami bejön, van ami nem. Csak próbával derül ki, hogy mi irritál és mi nem (tiszta vörös lesz a fejem, mintha leégtem volna).
Ez a termék bejött, bár minimálisan ez is irritálja a bőrömet. Lehet, hogy hosszútávon jobb lenne a hatása, lehet, hogy majd veszek nagy kiszerelést. Amúgy könnyen eloszlatható, jó az állaga, egyből beszívódik, jól hidratál. Pattanásaim nem hogy nem lettek tőle, de a felszíni vízhiányos bőröm miatt kialakult pattanásokat eltüntette.

Update: Pattanásaim lettek tőle. Biztos túl sok hatóanyag van benne nekem. :-/

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 21.

Update: Pattanásaim lettek tőle. Biztos túl sok hatóanyag van benne nekem. :-/

Lexy1296

2019. november 16.

Imádom. Az ára borsos, de én már háromszor újravettem. El sem tudom képzelni nélküle az esti rutinomat :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 16.

Antioxidánsok: Beta-Glucan, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Ubiquinone
Gyulladáscsökkentők: Beta-Glucan, Sea Whip Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract
Hidratálók: Glycerin, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate

Hialuronsav. A bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor), melynek kiváló vízmegkötő képessége van, akár saját súlyának 1000-szeresét is képes megkötni. A kozmetikumokban alkalmazva a hialuronsav képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. A kozmetikumok szempontjából fontos, hogy minél több molekulasúlyú hialuronsavat tartalmazzon a készítmény, ugyanis picit eltérő hatásfokkal dolgoznak. A nagy molekulasúlyú hialuronsavak tudják a legtöbb nedvességet megkötni, azonban ezek akkor a mérete, ami a felszívódást gátolja, ezek a típusok jellemzően a bőr felszínén maradnak. A bőr mélyebb rétegeibe a közepes és alacsony molekulasúlyú hialuronsavaknak van nagyobb esélyük bejutni. Ezek vízmegkötő képessége alacsonyabb, de még így is impresszív, a közepes molekulasúlyúakról pedig úgy gondolják, azok járulnak hozzá leginkább a bőr védőrétegének erősítéséhez.

Szarukorall kivonat, aminek gyulladáscsökkentő és antibakteriális tulajdonsága van. Segít csökkenteni a bőr vörösségét. Egy 2009-es IFSCC publinkáció szerint klinikai vizsgálatok eredményei azt mutatják, hogy a szarukorall kivonat helyileg alkalmazva a még alacsony koncentrációban is hatásosabb a bőr gyulladásánaka a kezelésében, mint a bisabolol.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Az édesgyökér gyökerének a kivonata. Egyik fő tulajdonsága, hogy bőrvilágosító, bőregységesítő, depigmentációs hatása van, amit glabridin nevű komponensének köszönhet. Egy tengerimalacok bőrén végzett kutatás kimutatta, hogy 0,5%-os mennyiségű glabridin hatásosan képes az UVB sugárzás okozta pigmentfoltokat csökkenteni. De olyan kutatási eredményeket is találni, amik szerint bőrvilágosító hatása még a hydroquinone-nál is jobb (forrás), miközben biztonságosan használható, az esetleges mellékhatások minimálisak. A glabridin emellett antioxidánsént is számon tartott komponens, valamint gyulladáscsökkentő, bőrnyugtató hatással is bír, amit egy másik komponensének, a glycyrrhizinnek köszönhet. Atópiás dermatitisz, rozácea és ekcéma esetén is segíti enyhíteni a bőr gyulladásos állapotán.

Yukon folyó környékéről származó gyógynövénynek, a füzikének a kivonata, ami Paula Begoun szerint kiváló antibakteriális, antioxidáns és irritáció ellen védő alkotóelem, noha hivatalosan csak "bőrápolónak" nevezik.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatizáló, tisztító és felületaktív (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát) hatású összetevő.

Az őszi margitvirág virágának a kivonata. Az összetevő Paula Begoun szerint amellett, hogy kiváló  bőrnyugtató hatással lehet a bőrre, egyúttal allergiás reakciókat is kiválthat parthenolide tartalma révén. Szerencsére ha a parthenolide-t eltávolítják őszi margitvirág kivonatából, az összetevő nem jelent problémát a bőrre, sőt, ilyen formában kizárólag előnyös hatásokat tulajdonítanak neki, például remek bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő összetevő és csökkenti a bőr kipirosodását is.

Szójabab magjának a kivonata. Bőrkondícionáló, bőrpuhító (emollient) anyag.

Közismertebb nevén Q10-koenzim, mely megtalálható az emberi sejtben, és fontos szerepet játszik a sejtek energiatermelésében. A Q10-koenzim számos ételben is megtalálható: például halakban, kagylóban, spenótban és mogyoróban. A bőrre kenve hatásos antioxidáns és gyulladáscsökkentő, valamint öregedésgátló tulajdonságokkal is bír. Szájon át bevéve is hasznos étrendkiegészítő antioxidáns és energizáló hatása miatt (ez utóbbi miatt reggel célszerű bevenni).

A szarkozin (N-metilglicin) a glicin aminosav metilált változata. Ez a molekula képes utánozni a glicin aminosav receptor-aktiváló hatását. Paula Begoun szerint az aminosavakat a kozmetikumokban leginkább vízmegkötő tulajdonságuk miatt használják, némelyiknek antioxidáns és sebgyógyító tulajdonsága is van.

A sarcosine a MAT XS nevű hatóanyag aktív komponense, ami képes a zsíros bőr számos tünetét csökkenteni (feszesebb pórusok, mérsékeltebb faggyútermelés, egyenletesebb bőrfelszín) 28 nap alatt. A gyártó szokatalanul nagy (90 fős) tesztjében a részvevők 96%-a érezte úgy 4 hét után, hogy bőre kevésbé zsíros.

A kozmetikumokban gyakran használt segédanyag, melyet emulgeálószerként (segíti a vizes és az olajos fázis összekeveredését) valamit felületaktív anyagként használnak.