Penhaligon's

Ár:   £185   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: emb1p3, Módosítva: 2019. január 28.

Ár:   £185
Lelőhely:   Le Parfum

Fejillat: kardamom, kávé

Szívillat: sambac jázmin, erdei fenyő

Alapjegyek: tömjén, tahiti vanília és laoszi oud

Dottir

2020. július 24.

Direkt bizniszben utazó, könyörtelen vadász, aki viseli. A többiek: áldozatok. A parfüm-bölcsekköve utáni állandó lázas kutatásban sok szép élmény adódik, de vannak olyan mérföldkövek, amik túlmutatnak ezen az élményen, mert olyan magasan és szilárdul állnak, hogy ha nem is tartunk ki mellettük örökké mi parfümszédelgők, halhatatlan monumentumként mindenképp belevésődnek receptorainkba. A Penhaligon's nekem mindig is a magasabb rendű, koncepciózus illatkészítést jelentette, ez a portrésorozat pedig egyenesen fenomenális, akárcsak a Halló, halló! vagy a Csengetett, Mylord? ("A Penhaligon's Portraits a jó öreg angol szellem előtti tisztelgés: rezzenéstelen arc, csípős humor és a provokáció fortélyai.")
Ebben az illatban olyan szédítő jázminkompozíció szedálja érzékeinket, hogy ahhoz képest az Odüsszeuszt csábító nimfák éneke vagy egy kínai ópiumbarlang langyos kakaóital az óvodai csendes délutánhoz. A sötét, édes jázmin a tömjénfüsttel, agarral és a kardamom-vanília fűszerességgel egyszerre mennyei és pokolbéli, szégyentelenül és varázslatosan kihívó. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok jázminrajongó, sőt. Miután ezt megillatoltam, végigmentem pár ütősnek szánt jázminos alkotáson (Jo Malone Jasmine Sambac&Marigold, Montale Jasmine Full, Tom Ford Jasmin Rouge), és azt kell mondanom (éreznem), hogy a kanyarban nincsenek ehhez képest. A név nem lehetne találóbb, mert valóban elvarázsol, bár szerintem inkább szexiboszorka-karmokkal elragad.
Irgalmatlan erőteret képez körénk, és tart az idők végezetéig. Egyszerűen nincs menekvés előle, jaj a legyőzötteknek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 24.

zsazsi1

2019. december 12.

Súlyos következményekkel jár, ha a macskamánia és a parfümmánia valakinél kereszteződik. Eddig csak a pénztárcámra nézve nem túl súlyos következményei voltak, mint a Purr és a Meow, mert hát azok is kellettek az üvegéért. Ezt a szépséget Berlinben láttam meg, és természetesen meg kellett szimatolnom, mert hát ugye...Papírcsíkon elvarázsolt, de abban a helyzetben (türelmetlen férfi családtagok apraja-nagyja + buksza apánál) szó sem lehetett közelebbi és tartós ismeretségről. De a zizik persze elindultak az agyamban, és némi kutakodás után beazonosítottam hogy ő lenne a plátói szerelmem.
Ára horror, itthon nem kapható, egy darabig biztonságban voltam, de egy kedves KM-es eladó vette az s-o-s jeleket, beszerzett egy bontatlan üveges példányt. Csodás csomagolás - aki originál veszi vigyázzon, mert olyan a doboz hogy majdnem úgy zuhant ki belőle az üveg!!! - nagy izgalom, hiszen jóformán vakon rendeltem, csak arra emlékeztem hogy jázminos-oudos na meg MACSKÁS. Felfújás után öröm, igen, ez az, amire emlékeztem, és annyira tetszett. Jókora pfuffot szór az üveg, de finoman porlaszt. A szillázsa és tartóssága némileg elmarad a várttól, nem érzem soknak a két kiadós fújást, nade sebaj, van bőven a 75 millis üvegben. A leszáradás viszont korántsem olyan izgalmas, mint az indítás, rajtam szép lassan ellaposodik, és egy nem túl karakteres édes-fűszeres illatemlék marad belőle. Olyasmi, mikor valaki egy többféle parfümöt látott pulcsit kap magára, amin keverednek az illatok, sőt, a pulcsi lassan már mosni kellene...és ami még fájóbb: összehasonlítottam az Alien Oud Majestueux mintámmal és bizony az kenterbe veri...ez a vonal, de sokkal különlegesebb, kifinomultabb, intenzívebb mint a Penhaligon's...úgyhogy aki egy elérhetőbb alternatívát keres, jobban jár azzal.
Szeretném még feljebb pontozni, de a másik illat ismeretében és ár/érték arányban a belbecsre egyelőre nem tudok 3*nál többet adni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 12.

emb1p3

2019. január 28.

A Lancome Oud bouquet, Jo Malone Velvet rose & Oud iskola újabb sarja, rózsa-oud-édesség, mivel nagyon szeretem a műfajt, így hajlamos vagyok szemet hunyni az újdonság hiánya felett. A marketing viszont engem a leghatározottabban megvett, lefordítottam a pársoros beharangozóját, de a jelek szerint nem való az adatlapra, mert törölve lett, mindenestre ajánlom, hogy vessetek rá egy pillantást a Penhaligon's hivatalos oldalán, mert olyan önironikus, sassy, excentrikus brit bohóckodás, hogy egyből kedvem támadt végigszagolgatni mindegyik illatportrét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 28.