Physicians Formula

Ár:   5000 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   8,5 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   DM, online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: pacsalia, az összetevőket feltöltötte: ST, Módosítva: 2020. április 10.

Kiszerelés:   8,5 g
Lelőhely:   DM, online
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

Color correcting púder, napfényvédővel. A benne található pigmentek semlegesítik a pattanások okozta pirosságot és a szem alatti lila karikákat.

2 árnyalatban kapható

dunaimano

2020. augusztus 9.

Kamea példánya került hozzám, amiért ezúton is hálás köszönetem. Kifejezetten a fényvédő hatása miatt kerestem, ami alkalmas a napközben történő frissítésre. Púderszivaccsal használom, ezt találtam a leginkább praktikusnak, mert elfér a púder alatti tartóban, és munkahelyen is könnyen használható. Szép, egységes bőrképet eredményez. Nekem a színe (light/medium) egy picit sötét, de éppen elmegy a nyári színemben. Egy jobb verziónak én is örülnék :) De összességében elégedett vagyok: nem egy világmegváltó púder, de a célnak megfelel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 9.

ST

2020. április 8.

Lassan a 4. dobozzal kezdem, szóval sajnálnám, ha megszüntetnék, szinte minden nap jó szolgálatot tesz, egyenletes bőrképet csinál és jól tolerálható. Igaz, vmennyire szárít, a nap végére kopik, így a fényvédő képességére nem érdemes hagyatkozni önmagában, illetve nyárra nekem a light/medium túl világos, más színt pedig nem láttam. A doboz nem fog hiányozni, az nem praktikus szerintem. Hátha kiadnak egy jobb verziót 🤞

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 8.

cicafun

2020. március 16.

A Dm-ben kiárúsítják, ami számomra elég szomorú hír, mert szuper termék. Light/medium árnyalatban van meg, tartóssá teszi az alapozót, korrektort, nincs poros érzete a használat után. Nem ül bele a ráncokba, nincs természetellenes száraz matt hatása. Az, hogy 30-as fényvédőt is tartalmaz, csak hab a tortán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 16.

Andi007

2020. február 24.

Most vettem meg a dm-ben akciósan féláron a második dobozzal, bár az első még nem fogyott el. Nekem nagyon bevált, színben passzol a bőrömhöz. Ha igaz, spf30- as fényvédő van benne, nyáron ez nagy előny. Szinte mindig ezt a púdert használom, nem a saját ecsetjével viszem fel, smink szivaccsal szépen eloszlatható. Hipoallergén összetevőkkel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 24.

Kamea

2019. július 25.

2019. 07. 22. Harmadik hete használom csak, majdnem mindennap. Ahogy haladunk vele lefelé, a doboz alja felé (de még mindig bőven a tetején járunk), a pigmentfoltocskák már szinte el is tűntek belőle. Ez azért nem túl elegáns dolog, ha már ezzel adja el magát egy púder! Kap tőlem ezért még egy mínusz pontot. Így 3 *-ra értékelem.
2019. 07. 02. Örülök annak, hogy tartalmaz fényvédőt, illetve a benne lévő pigmentek állítólag semlegesítik a bőrhibákat, de azért azt nem hinném, hogy bármiféle erőteljesebb bőrproblémát eltakarna. Mivel nekem durva bőrhibám szerencsére nincsen, szép egyenletes bőrképet eredményezett, bízok benne, hogy a benne lévő ásványi anyagok ápolják, illetve a fényvédő pedig védi a bőrömet.
Kellemes viselet, nem érzem, hogy rajtam lenne, vagy lezárná az arcbőrömet, nem szárít (természetesen azért aláhidratáltam rendesen), nem viszket, nem pattogzik ki tőle a bőröm. Az állagának köszönhetően könnyű ecsettel az arcra felvinni, illetve egyenletesen el lehet oszlatni.
A Maybelline Affinitone púderrel is meg voltam elégedve, eddig azt használtam csak a meleg nyári napokon, de remélhetőleg ebben több hasznos anyag található!
A csomagolásával nem igazán vagyok elégedett, ennyi pénzért lehetne komolyabb is. A dupla falu kompaktdoboz alján van egy tükör (amit nem értek, hogy miért nem a tetejébe raktak bele), illetve egy ecsettartófakk ecsettel is helyet kapott benne, az ecset vicckategória. Akkor már egy púderszivacs sokkal megfelelőbb lenne.
Emiatt vonok le 1 csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. július 25.

Emiatt vonok le 1 csillagot.

Antioxidánsok: Retinyl Palmitate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Salix Alba (White Willow) Bark Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, PEG-4
Vitaminok: Retinyl Palmitate, Tetrahexyldecyl Ascorbate, Tocopheryl Acetate

Egy bazsalikum féle magjának az olaja. Paula Begoun szerint az olaj contact dermatitist (a bőr súlyos, allergiás reakciója egy ellergénn vagy irritáló összetevőre) okozhat, így jobb kerülni. A növény kivonatának egyébként antioxidáns és gyulladás csökkentő hatása is van.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.