Raywell

Ár:   4100 Ft   Kategória:   Hajápolók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Cocochoco, Módosítva: 2021. február 16.

Kategória:   Hajápolók

Egy professzionális termék, mely a legjobb kezelés a töredezett, vékony, és gyenge szálú hajnak, továbbá a  Botox kezelés 30%al megnöveli a haj volumenét, így a kezelés után a haj puha selymes és fényes hatású lesz. Mélyen be tud hatolni a haj szerkezetébe, újrastrukturálva a hajszálak sérült rétegeit. A kezelés regenerálja haját, helyre állítva természetes szépségét, hogy haja újra puha, fényes, könnyen kezelhető legyen a mindössze fél órás kezelés végére. Hajápoló krém, mely lezárja a hajszál kutikuláit, hogy a haj egyenes, selymes maradjon. A krémet nem szabad kiöblíteni, a szárítás felénél kell a hajba fésülni.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

Tavasz tündér

2021. október 3.

A pandémia idején nem tudtam ugye eljutni a fodrászomhoz olaplex kezelésre. Így egy fodrász kellékekes boltba betértem, ahol sajnos olaplex termékek nem voltak, ezért helyette az eladó-fodrász otthoni használatra a Raywell botox hairgold 3 lépcsős kezelését ajánlotta. Itt nagy kiszerelésben van feltöltve, de lehet kapni a 3 lépést kissebb kiszerelésben csomagban is. Nagyon kellett valami már a hajamnak, így megvettem. Egyébként natur barna, hosszú, vékony szálú hajam van. Közel 10 ezer ft-ot fizettem, de sajnos kidobott pénz volt! Meg sem közelíti az olaplexet egyébként! Az első használat után fényesebb volt a hajam és puhább. Viszont ez kb a következő mosásig tartott. Nagy változást nem vettem észre, hajszerekezet újjáépítő, de még volumen képző hatást sem kaptam. Kezdetben hetente alkalmaztam, majd havonta. Mindent a leírtak szerint csináltam, de sehogy nem akart igazán működni. Sőt a sampontól mindig kipattogott a fejbőröm, mintha marta volna! Nagyon kellemetlen volt, így elhagytam. A 2-es és a 3-as lépést próbáltam elhasználni. De a 2-es sem hozta a várt hatást, így egyedül a kimosást nem igénylő hajkrémet hagytam meg. Az annyiban segített hogy kevésbé szállt a hajam. Nem tudom sajnos ajánlani a termékeket.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 3.

Antioxidánsok: Kaempferol
Hidratálók: Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid

Alkoholok: Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ceteareth-30, 1-Dodecanol, Myristyl Alcohol
Emolliensek: Cetyl Alcohol, Cetearyl Isononanoate, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, 1-Dodecanol, Myristyl Alcohol, Kaempferol, Apricot Kernel Oil Polyglyceryl-6 Esters
Emulgeálószerek: Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ceteareth-30, 1-Dodecanol, Polyglyceryl-6 Oleate, Apricot Kernel Oil Polyglyceryl-6 Esters, Sorbitan Palmitate
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-30
Illatanyagok: 1-Dodecanol, Parfum/Fragrance, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Linalool
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 14720, CI 16255, CI 73015, CI 28440
Tartósítószerek: Cetrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Hajápolókban és samponokban gyakran használt összetevő, melyet elsősorban az elektromos töltődés megakadályozására használnak (antistatic). Ezenkívül emulgeáló, tisztító és tartósítószerként is használt. Legfeljebb 0,25%-os arányban biztonságosnak tekinthető a lemosandó kozmetikumokban való használata. (forrás)

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

1-Dodecanol eo I eu I i I al

Másik nevén Lauryl Alcohol. Kókuszolajból előállított zsíralkohol. A kozmetikumokban oldószerként, bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használatos segédanyag és illatanyag.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak. Ecocert és Cosmos jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban.

Hialuronsav hidrolizátum, vagyis a hialuronsav kisebb molekulasúlyú változata. A hialuronsav egy a bőrben is megtalálható polimer, vagyis nagy molekula, ismétlődő egységekből. Többször vagy kevesebbszer ismételve az egységeket különböző molekulasúlyú változatok jönnek létre. A nagy molekulasúlyú verzió (1-2MDa) a bőrben is megtalálható hidratáló elem, ez a hidrolizált változat pedig vagy a kisebb, 100-300 kDa-nos változatra utal, aminek a hidratáláson túl a bőr védekezőkészségének segítésében is szerepe van, vagy az ultra kicsi 10-50kDa-nos változatra, ami talán jobban a bőrbe tud szívódni, és ki tudja tölteni az apró ráncokat.

Szintetikus, vízoldékony fekete színezőanyag. Általában élelmiszerek színezésére használják.