Rouge Bunny Rouge

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Lemosók, Tonikok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2014. május 5.

Kategória:   Lemosók, Tonikok

A gazdag és krémes balzsam a bőr melegének hatására lágyul, meleg víz hozzáadásával mennyeien tejes folyadékká alakul. Még a vízálló sminket is könnyedén eltávolítja, miközben hidratája és tonizálja az arcbőrt. A muszlinkendő használatával eltávolít minden szennyeződést, mélyen tisztítja a pórusokat, gyengéden tonizál és angyalian sugárzó bőrt hagy maga után.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

bobekecske

2017. február 8.

Én is akciósan jutottam hozzá, de picit aggódom, hogy az enyémnek már talán nem volt teljesen rendben a szavatossága. A Szeliger által említett finom illat nekem kicsit zavaró, gyogynövényes de van egy erős mellékzöngéje, pedig mind a levendula, mind a kamilla illatot jól viselem (más erős, jellegzetes illatanyagot ha jól látom nem tartalmaz).
Állagra az enyém alapból folyékony-géles, de legalább könnyű a megfelelő mennyiséget elsőre kinyerni, ellenben pl a Clinique arclemosó balmjával, amit majdhogynem kapirgálnom kellett.
Valamiért én nagyobb luxus érzetre számítottam a RBR-tól, de egyelőre csak a tégely kapcsán érzem minőséginek.
A sminket leszedi és nem csíp, de ezt a lemosó olajaim is tudják, és azok praktikusabbak és olcsóbbak (ha teljes árból indulok ki).
Lehet, hogy igazságtalan, mert talán csak az enyém buggyant meg, de így gyengus...

Update: elhasználtam pár hónapja, a végére egyre jobban utáltam, kényszerítettem magam, hogy legalább hetente egyszer érte nyúljak, és végre elfogyjon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 8.

szeliger

2014. április 26.

Nem lehetett kihagyni, valószínűleg utolsó darab volt már lejárathoz közeli dátummal, ezért igen nagy árengedménnyel árulták, de ez szerencsére nem ment a minőség rovására. Nagy papírdobozban, celofánnal körbeburkolva egy, a dobozhoz képest viszonylag kicsi 50 ml-es tégely található. A csomagolás és a tégely design-ja elbűvölő, a márka vonalának megfelelő. A dobozban még egy muszlinkendő található, valamint részletes tanácsok az alkalmazáshoz és rajzos útmutató az arcmasszázshoz, tökéletes arctisztítást és ápolást ígérve. Nagyon finom gyógynövényes illatú balzsam, ami az arcbőrön teljesen elolvad, jó kis kényeztető arcmasszázst tesz lehetővé. A muszlinkendőt magam részéről nem használtam eddig, inkább langyos vízzel leöblítem az egészet. Szépen tisztít, kellemesen tiszta érzetet hagy maga után, a szemfestéket is jól lehozza és egyáltalán nem csípi a szememet. Egyedül a szempillaspirál nyomait nem tudja maradéktalanul eltüntetni, az alsó szempillasor alatt marad egy kis festék, valószínűleg a kendő használatával ez is könnyen lejönne. Tényleg csodaszép bőrt hagy maga után, nagyon szeretem, jó vétel volt, csak a benne lévő parabenek miatt nem adok öt csillagot.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. április 26.

Alkoholok: Cetearyl Alcohol
Emolliensek: Caprylic/Capric Triglyceride, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetearyl Alcohol, PEG-75 Meadowfoam Oil, Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
Emulgeálószerek: PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetearyl Alcohol, PEG-75 Meadowfoam Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate
Tisztítószerek: PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-75 Meadowfoam Oil
Illatanyagok: Caprylic/Capric Triglyceride, Eugenia Caryophyllus (Clove) Oil, Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Eugenol, Linalool, Methylparaben
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben
Tartósítószerek: Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Phenoxyethanol

Jellemzően ajaktermékekben használt bőrpuhító (emolliens) anyag, amelyet gyakran lanolin helyettesítőként használnak. Nagyon jó a vízmegkötő hatása, valamit kiválóan tapad a bőrhöz és csillogó felületet hagy maga után.

A szegfűszeg olaja. A TruthInAging szerint a szegfűszeg olajnak gomba és baktérium ellenes tulajdonsága is van. A szegfűszegolajban található a kozmetikumokban illatosítóként gyakran használt eugenol, mely bőrirritáló hatású. Lásd szegfűszeg.

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.

Methylparaben i I ta I par 0 0