s-he stylezone

Ár:   999 Ft   Kategória:   Körömlakkok, lemosók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: lenizsu, Módosítva: 2020. szeptember 3.

Kategória:   Körömlakkok, lemosók

A körömkiegyenlítő lakk jojobaolajjal és vitaminokkal ápolja a körmöt, ezenkívül kaviárkivonatot is tartalmaz, így lakként véd.

• kiegyenlíti az egyenetlen, bordázott körömfelületet
  • vitaminokkal és ápoló hatású összetevőkkel
  • alapozólakként is használható
  • toluolmentes

lenizsu

2021. január 14.

Első használatkor kifejezetten utáltam, mert a szokott időnél hamarabb kopott le róla a kedvenc lakkom. Második alkalommal alig tudtam kinyitni. Egy másik, korábban egy hetet a körmömön lévő körömlakkot kentem rá, de megint nem volt elég tartós a körömlakk. Harmadik alkalommal viszont sikerült eltörnöm a kupakot, amivel le tudtam húzni a szögletes héjat, és könnyebben ment a kinyitás. Használat és tárolás közben visszateszem ugyan a kupakot, de a terméket nélküle nyitom ki. Harmadjára megpróbáltam nagyon vékony rétegben felkenni, olyan véknyan, kb. feleannyit vittem fel belőle, mint a szokásos alaplakkjaimból. Egy hamar lepattogzó körömlakkot festettem rá, gondoltam, legalább egyszerre adják majd meg magukat. De meglepődtem, hogy 3-4 nap helyett a körömlakk még a 7. napon is a helyén volt, csak a lenövés miatt volt már kevésbé esztétikus. Azóta csak ezt használom. Kicsit trükkös, és tényleg csak nagyon vékony rétegben érdemes használni, és érdemes megvárni azt a 3-5 percet (hőmérséklet függő), hogy megszáradjon. Ennyi törődésért nagyon szuper alapot ad bármelyik körömlakknak. Biztosan újra fogom venni, ha elfogy.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 14.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Tocopherol
Vitaminok: Ascorbic Acid, Tocopherol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Kaviár kivonat. Állítólag a kaviár fő értéke a bőr számára, hogy a sejt szintű struktúrája nagyon hasonló az emberi bőrsejtek sturktúrájához. A kaviár hasonló arányban tartalmaz vizet, lipideket és nyomelemeket, mint az emberi bőr, így egy kaviáros arckezelés életet ad a bőrnek. A Futurederm viszont összességében azt állapítja meg, hogy nincsenek a kaviár hatását alátámasztó tudományos kutatások, és valójában csupán hidratáló és emollient összetevő, így ha más értékes összetevők nincsenek a kozmetikumban, a kaviárért önmagában nem érdemes megvenni egy krémet sem.