Schwarzkopf

Ár:   1350 Ft   Kategória:   Hajfestékek
Kiszerelés:   60 + 60 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: felicitas, az összetevőket feltöltötte: Heli, Módosítva: 2012. június 27.

Kiszerelés:   60 + 60 ml
Kategória:   Hajfestékek

Intenzív és természetes, ragyogó fénnyel teli hajszín- ősztakarással. 3 finoman harmonizáló színtónus keverékével, Color-mix Technológiával természetes és kifejező, hangsúlyos színekkel. Gyümölcs-Olaj Ápoló Komplex: mangó vajat tartalmazó festékkrém óvja és a jojobaolaj tartalmú balzsam mélyen áplja a hajat.

jibjab

2021. április 17.

Update: Eleinte az 583-as árnyalatot használtam, aztán kipróbáltam az 570 és az 583 keverékét és ezt használom már egy jó féléve. Először a két árnyalatot keverem össze a tálkában nagyon alaposan, aztán teszem hozzá az előhívót és ecsettel viszem fel. Csak a tövét festem 4-5 hetente, 3-4 havonta festem be csak az egészet. Nagyon tartós, pedig 2 naponta mosom a hajam, csak a lenövés látszik, nem fakul sokat, nem dobja le az ősz, amit sajnos eddig több más festéknél is tapasztaltam. Mélybarna, de nem fekete színe van így a hajamnak, sajnos vörösödik, talán azért is, mert csak az 583-as "cool tone". Ettől sprődebb lett a hajam, jobban látszik, hogy festett és ha nem vigyázok, fénytelenebb is. A L'oreal Color Expert színeiből szebb árnyalatot sikerült kikevernem, szebb lett a hajszínem és természetesebb is volt, nem látszott festettnek a hajam, nem volt sprőd, de az sajnos irritálta a fejbőröm és az ősztakarása a nyomába sem érhet ennek. Jó lenne, ha több "cool tone" barna árnyalatból lehetne választani.

Az összetevőit tekintve a legjobb hajfestékek között van, a tartósságáról és az ősztakarásáról nem is beszélve. A Color Expertet kivonták, a Gliss Color nekem nem volt elég tartós, így erre váltottam. Nekem nem okoz irritációt, valóban maximális az ősztakarása, nem szárad ki túlságosan a hajam tőle, illetve jó a balzsamja is. A szaga rémes és nagyon erős, de egy hajfestés idejére kibírom, emiatt nem vonnék le pontot. Nem csöpög, de vigyázni kell, mert amire rámegy arról nem jön le egykönnyen, legyen az bőrfelület, csempe vagy kád. Nyáron mezítláb festettem, rácsöppent a lábamra egy pici, ahogy az ecsettel kentem (mindig tálkában keverem ki és úgy viszem fel). Hiába zuhanyoztam naponta többször, jártam strandolni stb. olyan volt mint a tetoválás, ott marad elég sokáig. A fejbőrről is nehéz leszedni. A hűvös sötétbarnát használom, ami természetes kávébarna színt ad, a feketés tónus 1-2 mosás után kimegy, de a szín egyébként marad, vörösödni csak kis mértékben vörösödik, általában a sokadik hajmosás után és elsősorban az ősz szálakon. A baj csak az, hogy én ezt a színt annyira nem szeretem, világosabb barnával keverném, de 570-es gesztenye színű és félek, nagyon vörös lesz. Ha szebb színei lennének, ez lenne a legjobb hajfesték, amit valaha használtam, már ami az ősztakarást és a tartósságot illeti, de az itthon kapható barna színei nem győztek meg. Legközelebb még azért kipróbálom az 570 és az 583 keverékét, aztán jövök beszámolni az eredményről.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. április 17.

Miruska

2020. december 1.

4) Nagyon jó hajfesték. Most az 550-est használtam, mert az 533-as bár festéskor szenzációs színe volt, nagyon világosra kopott. Az 550 se sokkal sötétebb, szóval valószínűleg haja válogatja, hogy milyen lesz, mert sokan írták, hogy jóval sötétebbek ezek színek. Amúgy meg fogalmam sincs, hogy van ez számozva. Nekem sajnos ez se túl tartós az ősz hajszálakon, de én már nem kísérletezem. Ez a festék legalább szépen kopik, nem lesz vöröses, s nem roncsolja a hajam. Az nem kizárt, hogy még valamelyik sötétebb színét kipróbálom.

3) Én megvoltam elégedve ezzel a festékkel, csak a színe volt túl sötét. Most, hogy sikerült világosítani rajta, rápróbáltam az 533-as színre. Sokáig vaciláltam, hogy próbáljam-e ki valamelyik világosabbat, s végül emellett döntöttem.
Továbbra is fenntartom, hogy büdi, de nem elviselhetetlen. Egyáltalán nem csíp, nem marja a fejet. Az utóápolója szenzációs. A hajam pedig szárítás után olyan fényes, s kisimult, hogy csak kifésülés könnyítő balzsamot használtam, még olaj sem kellett rá. S lett tartása a hajamnak. A színe pedig nagyon tetszik. Nyilván fog kopni, de most oda vagyok érte. Egységes színe lett a hajamnak.
Még annyi, hogy ez a számozás ennél a festéknél elég érdekes. Írták itt, hogy ez a szín sötétebb lett. Valóban, én a saját hajamon olyan 7-es színmélységűnek saccolom.

2) Update: Ez a szín nekem túl sötét lett. Azóta próbálom kirobbantani a hajamból, kb. 3-4x melírozgattam magamnak, + festettem át világosabb festékekkel, de ahol nem kapott szőkítőt, egy sávban, ami az eredeti hajszínem volt, makacsul tartja a színét.
Szóval, aki felkeni a sötétebb színeket az számítson rá, hogy ez bizony tartós, nem igazán kopik hónapok alatt sem.

1) Az 583-as színre esett a választásom. Mikor bekevertem nagyon büdös, csípős szaga volt, ablakot kellett nyitnom. Utána már nem volt olyan erős. A fejbőrt nem csípte, viszont kegyetlenül megfogta. Véletlenül a karomra is rácsöppent, s nem lehet leszedni semmivel. A szín jó lett, picit sötétebb, mint a dobozon, de ezen már senki nem lepődik meg. A hajam nagyon selymes, gondolom a balzsam is nagyban hozzájárult. S eszméletlen fényes lett. Viszont a korábban szőkített részeket nem úgy fogta be, ahogy szerettem volna pedig nem most kapott először színt. Nálam a vízválasztó egy festéknél, hogy mennyire kopik, na, erre leszek kiváncsi.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 1.

eva68

2020. augusztus 9.

580-as árnyalatot használom, több éve. Természetes hajszínt ad, tökéletes őszhajfedés. Nem szárítja ki a hajamat és sokáig szépen ragyog a szín.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. augusztus 9.

toronyaszandi

2020. július 27.

Az 532-es árnyalatot szerettem volna kipróbálni, de csak 522-es-t kaptam. A satírozott sötétszőke hajam szépen befogta. A világosított részek szinte fehérek lettek, az eredeti színem pedig vaj/méz szőke. Nem ezüstös, de szerencsére nem is csibesárga. Megadom az 5*-ot, de azért várom, hogy kipróbálhassam a kiszemelt 532-est :) mert az enyhén rószaszínes világos bőrömhöz az az árnyalat lehet jobban passzol (remélem nem tévedek)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. július 27.

redi96

2020. február 18.

Nagyon féltem, mert korábban csak egyszer volt festve a hajam, akkor is Fodrasz által. Sajnos nem jól csinálta, kissé narancsos sárgás lett a hajam. Gondoltam hogy ennyire nekem is sikerül itthon befesteni bármiféle tapasztalat nélkül. Belevágtam. Hosszas gondolkodás utan megvettem az 522-es árnyalatot. )Ami ugye ezüst szőke.)Nagyon szépen halványított a sárgás hajamon, természetes eredményt produkál. Ennek az árnyalatnak 45 perc a hatóideje, erre figyelni kell hogy hamarabb ne mossuk le. Teljesen ezüstösen nem szívta ki a hajam, Tehát nagyban függ attól a végeredmény, hogy milyen színű jelenleg a hajunk, De mindenképp sokat javított, hamvasitott a hajamon:) Nekem nem szaritotta ki a hajam, ami nagyon fontos. Utána samponnal kimostam a festéket, bő balzsamozast is csináltam, tetszik a végeredmény :)

Én nagyon meg vagyok vele elégedve! :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 18.

Én nagyon meg vagyok vele elégedve! :)

pankafru

2020. január 7.

Az 522-es világosítót és 532 festéket kevertem össze (fél-fél tubus) a vállig érő hajamra éppen elég lett. Nyáron volt egy kis baleset a szőkítő sprayvel és mostanra már le is nőtt. Nagyjából 7-es mélységű kicsit sárgás, picit vöröses lett, a töve meg a természetes hajszínem 6-os mélységű, hamvas. Szóval nagyon magas a hajam vörös pigment tartalma. Nagyjából kiüthetetlen, profi fodrásznál is simán rezes az eredmény, hiába teszünk bele hamvas pigmentet. De megfelelő samponnal nagyon szép maradt. Már egészen megbarátkoztam vele, de még mindig egy árnyalattal virágosabbat szerettem volna.
Aztán a megoldást ennek a két festéknek az összekeverésével gondoltam. Mivel már előtte világosítva volt így tövén kb 20 a hosszán kb 15 percig hagytam. (A két terméknél eltérő festési időt írtak: a világosítónál összesen 45, a festéknél 30 percet.) A töve persze elsőre szép rézvörösben pompázott, mire megszárítottam azért ez jelentősen csökkent. Azt kaptam, amit szerettem volna, kb 7-8 mélységű természetes szőkét, se nem arany, se nem réz, se nem túl szürke, vagy zöld. Persze nem tudom még meddig fog tartani, mert mindent, de tényleg mindent nagyon hamar ledob a hajam. Viszont most nagyon tetszik az eredmény, ami nálam nagy szó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 7.

mindenfelhasznalonevfoglalt

2019. december 7.

Egész jó hajfesték, nyilván itt sem pont a dobozon látható eredményt nyújtja. Sötét hamvasszőkét használtam belőle, tényleg hamvas lett és természetes színű. Viszont néhány fajta fényben zöldes színe van, amj nem túl esztétikus😂

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 7.

Melszi

2019. november 22.

Nem mondanám, hogy életem legjobb hajfestéke. A hajam felemás színű lett tőle :D. Alul a világosabb részeket hidegebb sötétszőkén, a hajtőnél pedig aranyba hajló meleg világosbarnán fogta be.(Egyébként már annak örültem, hogy nem sötétedett be.) Nem mondanám, hogy összességében rosszul néz ki, de nem pont ilyet szerettem volna. A szagával nekem nem volt problémám, volt már dolgom sokkal intenzívebb ammóniaszagú festékkel. A fejbőrömet picit sem irritálta.Az 1 doboz éppen elég lett a dús kicsit váll alá érő hajamra.
Nem gondolnám, hogy újra fogom venni. Igaz van még egy doboz 542-es, azt még köv. hónapban elhasználom. Kíváncsi leszek a végeredményre.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 22.

bakondipatricia

2019. november 16.

Pozitívum, hogy az otthoni szőkítés után elért “csibesárga” hajat az 532-es árnyalat nagyon szépen eltüntette, egységes, hamvas, extra világos szőke hajat kaptam. :)
Negatívum, hogy nekem ez a hajszín nem áll olyan jól mint azt hittem, egyszerűen nem illik a bőrtónusomhoz, úgyhogy azóta már egy sötétebb 8-as szőkével mentem rá, az való nekem :D
De természetesen nem vonok le csillagot, mert ez az én személyes problémám, a festék szuperált a hajamon, olyan lett mint a dobozon :)

Aki magának szőkíti a haját és szenved a sárga tónusoktól, annak nagyon ajánlom ezt a színt, az 532-ben nincs szőkítőpor, csak egyszerűen befesti a hajat, nekem a szőkítőporos hajfestékek csak tovább sárgították a szőke hajamat, mostmár csak olyat használok amiben nincs, és nagyon szép hamvas szőke hajam van azóta :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. november 16.

Mantra

2019. augusztus 20.

Olyan régóta festem a hajam és mégsem próbáltam ki soha ezt a hajfestéket, nem is értem miért? A natúr barna hajra vagyok rákattanva, amit nem könnyű találni, mert a legtöbb barna vöröses árnyalatú, amit én ki nem állhatok magamon. Egy idő után a legtöbb festés után ahogy kopik vöröses árnyalatú lesz a hajam. Kb. fél óra kínlódás után az 570-es árnyalt landolt a kosaramban. Külön öröm volt számomra, hogy 120 ml összesen, így nem kell attól tartanom, hogy nem lesz elég. A vállig érő hajamra sok is lett. A szaga... hát azon lenne mit javítani, igazi retro büdi hajfesték szag. Az állaga tökéletes, nem csöpög, könnyen felvihető. A hajápoló illata nem hagyott nyomott bennem, hirtelen meg nem mondom, hogy jó illatú-e vagy sem, viszont az biztos, hogy selymes, könnyen fésülhető, fényes hajat varázsolt. A lényeg!!! A színe tökéletes lett, olyan mint a dobozon, nincs vöröses árnyalata sem, kellemes középbarna. Féltem, hogy nagyon sötét lesz, mert vizesen szinte feketének látszott. Remélem a következő hetekben is elégedett leszek, mert akkor megtaláltam az igazit. Végre!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 20.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid