Sisley

Ár:   26 500 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   Marionnaud   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2021. október 6.

Ár:   26 500 Ft
Lelőhely:   Marionnaud

Olajmentes, bőrápoló alapozó.

• könnyű, friss, folyékony textúrája beleolvad a bőrbe
  • nagyon könnyed fedést ad, a második bőr érzetét kelti
  • ultra-természetes, szatén finish-ű, ragyogó és egyenletes bőrszínt biztosít
  • az apróbb bőrhibákat elfedi
  • hidratált és feltöltött bőrt eredményez
  • a bőr napról napra szebb és energikusabb lesz

18 árnyalatban kapható

Sisley Phyto-Teint Nude Alapozó 2N Ivory Beige
Ár: 17900(+900 Ft ajánlott posta költsége) , Eladó: szeliger
Állapot: kevés hiánnyal, a képen látható állapotban, dobozában, Helyszín: Budapest, fizetés: átutalást követően postán maradó ajánlott levélben

Tarzicia

2022. január 21.

Sokáig ki se akartam próbálni a Sisley-nek ezt az új termékét. Boldogan elvagyok én a Sisley Phyto-Hydra Teint színezett hidratálójával, már a harmadik tubussal fogyasztom, meg aztán ott van a Chanel Water Fresh Tint is, ami a másik kedvencem ebben a nagyon enyhe fedésű kategóriában.
Vásárlás mellé kapott kis gyári mintát próbáltam, az árnyalat 3W1.
Benne van a nevében, hogy "water infused", de azért azt nem mondanám, hogy ez csak víz, amit aranyárban mérnek. A Chanel Water Fresh Tint sem az.
Érdekes szerzet ez. Nem egy könnyed fedésű alapozó, de nem is színezett hidratáló krém. Ez egy színezett fluid. Fedése szinte semmi, igazából nem is látszik az arcon, csak egy kis színt ad, kicsit egységesít.
Nagyon folyós állaga van, emiatt aztán könnyedén terül. Én kézzel vittem fel, ahogy mindent szoktam, alapozóecset szerintem felesleges is hozzá, nagyon hamar szárad. A Shiseido Hanatsubaki Hake Face Brush ecsetemet se használtam hozzá, ahogy az alapozóknál szoktam, mert nincs mit elegyengetni a végén.
A természetes finish itt végre nem fénylő bőrt jelent. Önmagában teljesen matt, még miniatűr csillámok sincsenek benne. De a végeredmény az arcon mindig attól függ, hogy mi van alatta. Kipróbáltam a kézfejemen, úgy, hogy nem volt rajta kézkrém, ott teljesen matt volt. Az arcomon a Dior DreamSkin után szép selyemmatt lett, a Dior Capture Totale krém után meg enyhén fényes. Magyarul ennyire átlátszó.
Nagyon tetszik, hogy akármit tettem alá, hihetetlenül selymes tapintása lett, egyáltalán nem volt tapadós. Az utóbbi időben én csak tapadós-ragacsos alapozókba futottam bele, nekem az a halálom.
A 3W1 szín. Gondolom a W a meleg tónust jelzi, de ez szerencsére nem sárgás, hanem olyan szép, meleg rózsaszínes bézs. Először sötétnek tűnt, de az arcomon a pigmentek már szépen eloszlottak, és akkor már pont passzolt. Építeni lehet egy kicsit, de inkább csak a színe erősödik, a fedése nem. A nap folyamán nem oxidálódik, tehát ha valaki két árnyalat közt vacillál, nyugodtan válassza a sötétebbiket.
Tényleg második bőr. Egész napra hidratált és nagyon-nagyon komfortos érzést adott.
Öt csillagos, hibátlan termék lenne, de sajnos nem az.
Elfogult vagyok a Sisley arcápolóival szemben, évek óta sok terméküket használom, szeretem. Ha el is kalandozok más márkák felé, mindig visszatérek, mert rájövök, hogy nekem a Sisley az, ami a legjobban bejön. De emiatt a Phyto-Teint Nude miatt szekunder szégyenérzetem van. Az INCI-ben a harmadik (!) helyen denaturált alkohol van...én még ilyet nem is láttam a Sisley-nél. És tele van pakolva rengeteg féle-fajta szilikonnal, és plusz parfüm is került bele. Nem értem. Ezt még akkor sem tudom elnézni neki, ha olyan "szép" összetevők, mint sheavaj, hyaluronsav és E-vitamin is vannak benne.
Én biztos nem fogom megvenni, de nincs is rá szükségem. Maradok a Hydra Teint-nél, annak a legszebb az INCI-je, és a Chanel Water Fresh Tint-nél. Erre sajnos csak 3 csillagot tudok adni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. január 21.

Vásárlás mellé kapott kis gyári mintát próbáltam, az árnyalat 3W1.
Öt csillagos, hibátlan termék lenne, de sajnos nem az.

szeliger

2021. november 12.

2N Ivory beige. Kitalálták ezeket a víz bázisú alapozókat, minden cég kihoz egy verziót. Én ezt benéztem, mert tudom, hogy nem szeretem őket. Alig van fedésük, nem ez az első koppanásom. Csak annyi dicséretet kapott, hogy milyen szép, milyen jó és az első próbánál nem tűnt fel, hogy ebben az esetben is a vizet adják el aranyárban.
A külső rendben, a képen is minden jól látszik. A flakon műanyag, jól kézreáll, bírja a gyűrődést, táskába dobást. A felszín radírgumis tapintatú, krémes vagy alapozós kézből sem csúszik. Örülök, hogy a zebramintától is sikerült eltávolodni, elegánsabb lett így szemre az egész.
A kupakot letekerve nagyon béna az adagolás, a nyíláson csak egy rövidke, letompított csőr van. Szeretem, ha a sminkcuccaim szépek maradnak, a használat során is igyekszem ügyelni arra, hogy ne legyenek maszatosak, itt ez nehéz, mert kenődik mindenfelé. Az alapozó egyébként meglehetősen folyékony. Az illat finom, virágos, kifejezetten tetszik, a felvitelt követően hamar veszít az intenzitásából. Jó sok kell belőle egy használatra, mert elég gyenge a fedése, valamennyire építhető, ezért aztán fogy az anyag. A bőrrel nagyon szépen egybeolvad, a ráncokba nem ül be. Kis túlzással mondhatom úgy is, hogy annyira egybeolvad a maga kis gyenge fedésével, hogy nem is látszik, hogy van fent alapozó. A nap során kényelmes érzés, az arc megtartja a hidratáltságát, nem húzódik alatta estére sem és finom puha tapintatú marad. A végeredmény fényesebb, mint azt én szeretném, ilyen-olyan porokkal, púderekkel lehet rajta javítani. A porokat egyébként nem cuppantja be, szépen lehet rá sminkelni a pigmentáltabb festékekkel is.
Inkább a melegebb hónapok alapozójának gondolom, majd a hidegebb időben meglátom, hogyan viselkedik, mennyire fagy bele a bőr felszínébe. Azoknak javaslom, akik az egész halvány, természetes fedést keresik, no-makeup hatásra mennek.
Nálam nem került be a top háromba, de ennek inkább az az oka, hogy más végeredményt szeretek. A maga kategóriáján belül rendben van, amit ígér, azt nyújtja.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 12.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Saccharide Isomerate, Sodium Hyaluronate, Aluminum Hydroxide

A vízi menta leveléből nyert kivonat. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló, tonizáló hatású összetevő.

Felületi hártya képző anyag.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.