Kövess minket Instagramon is! :)


StarGazer Loose Powder
Ár: | 1800 Ft | Kategória: | Sminkek arcra | |||
Kiszerelés: | 10 g | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | online | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: alexandra_domotor, Módosítva: 2014. október 30.
Ár: | 1800 Ft | |
Kiszerelés: | 10 g | |
Lelőhely: | online | |
Kategória: | Sminkek arcra | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Fixáló porpúder, áttetsző test és natúr shimmer árnyalatokban.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Acetylated Lanolin
eo I eu
0
0
,
Alcohol
al
,
Water / Aqua
,
Butylparaben
ta I par
,
Calcium Silicate
,
Calcium Stearate
sz
,
Cetyl Acetate
eo
4
2
,
Chalk
,
Ethylparaben
ta I par
,
Isobutylparaben
ta I par
,
Isopropyl Palmitate
eo I i
4
1
,
Kaolin / CI 77004
,
Lanolin
eo I h
,
Magnesium Carbonate
,
Magnesium Stearate
sz I h
1
0
,
Methylparaben
i I ta I par
0
0
,
Mica
,
Oleyl Acetate
eo
,
Paraffinum Liquidum/Mineral Oil
eo
1
0
,
Parfum/Fragrance
i
,
Polysorbate 40
ti I eu
,
Propylparaben
ta I par
0
0
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Talc
1
0
,
Tin Oxide
,
Zinc Stearate
sz
0
0
,
Red 6 / CI 15850
sz
,
Yellow 5 Lake / CI 19140
sz
,
CI 77491
sz
,
CI 77492
sz
,
CI 77499
sz
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Translucent arnyalat kicsit narancssargas. Kar erte, mert szep finisht ad. Nehezebb puder kategoriabol valo.



Translucent arnyalat kicsit narancssargas. Kar erte, mert szep finisht ad. Nehezebb puder kategoriabol valo.


Porcelánbőröm lesz tőle. Fél árnyalatot azért világosít rajtam, amit nem bánok, a "dewy" BB krémet szépen mattítja, mégsem poros. Szintén MAC áttetsző púdert használok, és egyetértek: van annyira jó!



Porcelánbőröm lesz tőle. Fél árnyalatot azért világosít rajtam, amit nem bánok, a "dewy" BB krémet szépen mattítja, mégsem poros. Szintén MAC áttetsző púdert használok, és egyetértek: van annyira jó!


Évekig kerestem a jó púdert, ez most tökéletes. Tökéletes. Olcsó, nem ráncosodik,tartós...a fehéret vettem meg, tényleg bőrszínűvé válik. Még a Mac púdereimmel is felveszi a versenyt! Egyedül az összetevői nem olyan szépek,de ennyiért azért tényleg csodaszámba megy.



Évekig kerestem a jó púdert, ez most tökéletes. Tökéletes. Olcsó, nem ráncosodik,tartós...a fehéret vettem meg, tényleg bőrszínűvé válik. Még a Mac púdereimmel is felveszi a versenyt! Egyedül az összetevői nem olyan szépek,de ennyiért azért tényleg csodaszámba megy.


Fontos hatóanyagok a krémben
Hidratálók: Lanolin, Magnesium StearateAlkoholok: Alcohol
Emolliensek: Acetylated Lanolin, Cetyl Acetate, Isopropyl Palmitate, Lanolin, Oleyl Acetate, Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Acetylated Lanolin, Polysorbate 40, Stearic Acid
Tisztítószerek: Polysorbate 40
Illatanyagok: Isopropyl Palmitate, Methylparaben, Parfum/Fragrance
Parabének: Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Propylparaben
Színezékek: Calcium Stearate, Magnesium Stearate, Zinc Stearate, Red 6 / CI 15850, Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 77491, CI 77492, CI 77499, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Methylparaben, Propylparaben
Összetevők megmagyarázva
A lanolinnak, vagyis a gyapjúzsírnak egy vegyileg átalakított formája. A CosIng besorolása szerint elektromos töltődést megakadályozó, bőrpuhító, emulgeáló valamint haj- és bőrkondícionáló anyag.
A kozmetikumokban oldószerként (segíti a vízben nem oldódó összetevők keveredését pl. olajok és fényvédők esetén), sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos, valamint segíti a hatóanyagok jobb bejutását a bőrbe (DE! sajnos nem csak a hasznos hatóanyagoknak segít utat törni a bőr alsóbb rétegei felé, hanem az olyan bőrre káros összetevőknek is mint az illatanyagok). A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták például az ethanol hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.)
Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Tartósítószer. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Parabének családjába tartozó tartósítószer.
Pálmaolajból előállított bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag. Pattanásokra hajlamos bőrűeknek jobb kerülni, mert potenciális pórus eltömítő.
Gyapjúzsír (gyapjút viselő állatok, mint pl a birka által termelt zsír, olyasmi mint a faggyú az emberi bőrben) . Kiváló emollient és hidratáló anyag a száraz bőrre. Bár korábban a lanolint megvádolták azzal, hogy allergén anyag, egy 2001-es kutatás ezt alaposan megcáfolta. A kutatásban több mint 24000 tesztelő vett részt, és csupán 1.7% volt azok aránya, akik allergiások vagy érzékenyek voltak a lanolinra. Ez az arány még kisebb volt akkor, amikor az alkalmazott lanolin koncentrációja 50% alatt volt. Tehát a lanolin egy száraz bőrűek számára kiváló emollient és hidratáló anyag, a zsíros bőrre azonban nagy sűrűsége és zsíros állaga miatt nem ajánlott.
A Magnesium-Carbonate egy fehér, szobahőmérsékleten szilárd anyag, mely a természetben is megtalálható. Töltőanyagként a műanyagiparban, papíriparban, festékiparban és a gumiiparban is felhasználják. A kozmetikumokban elsősorban a púderekben találkozhatunk vele. A töltőanyag funkción kívül a CosIng szerint még átlátszatlanné tevő és nedvszívó tulajdonsága is van. A magnéziumkarbonátok veszélytelennek számítanak.
A Cosing szerint rengetegféle célra használhatják ezt a szappanszerű fehér port a kozmetikában. Csomósodásgátló, megfelelő állag előállítását segítő, színező, és bőr hidratációját elősegítő komponens a kencékben. A legtöbb hintőpor alapanyagai között ott találjuk, de sminkkészítményekben, alapozó krémekben is fontos alapanyag lehet.
Tartósítószer. A methylparabent tartalmazó termékek növelhetik az UVB által okozott károsodást a bőrben. Bár ez nem biztos, tanácsos methylparaben-tartalmú termékek mellett (meg amúgy is, mindig :)) fényvédőt használni. Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.
Csillámpala. A kozmetikai termékekben csillogó hatást keltő ásványi összetevő. A mineral makeupok gyakori összetevője.
Ásványi olaj. Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Emulgeálószer, felületaktív anyag.
Tartósítószerként használt parabén. Részletesebb infó a parabénekről a FutureDermen.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Zsírkő. A zsírkő a természetben előforduló ásvány féle, melyet a kozmetikumokban leginkább por formában térfogatnövelő, töltőanyagként használnak. A CosIng besorolás szerint még bőrradírozó, összecsomósodást megakadályozó, átlátszatlanná tevő és bőrvédő összetevő. Bár felmerült a gyanú, hogy a zsírkő belégzése esetleg rákkeltő lehet, Paula Begoun szerint átfogó kutatások mutatják, hogy a zsírkő tartalmú kozmetikumok nem növelik a használókban a tüdőrák kockázatát.
Ón-oxid, vagy más néven ónkő. A természetben megtalálható ásvány. Színe a világossárgától a feketéig változhat. Kozmetikumokban radírozószerként és viszkozitásnövélőként (hogy kevésbé legyen folyékony a kozmetikum) használják.
A CosIng hivatalos besorolása szerint csomósodást megakadályozó, színező és sűrűség szabályozó összetevő. Leggyakrabban por állagú sminktermékekben találkozhatunk vele.
Színezék. Piros.
Más néven tartrazin. Szintetikus sárga színezék, melyet más színanyagokkal együtt is hasznának speciális színek eléréséhez. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.