Suntique

Ár:   8290 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: rrituss, Módosítva: 2021. február 25.

Lelőhely:   Online
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Fényvédő ásványi UV-szűrőkkel, cica komplex-szel, természetes tonizáló hatással a bőr hidratálására és védelmére.

Nem tartalmaz kémiai UV szűrőt.

rrituss

2021. március 25.

Egy hazai webshopban bukkantam rá újdonságként, és mivel a Purito fényvédők visszavonása óta keresem a Comfy water-hez hasonló mindennapos fényvédőt, nem bírtam ellenállni neki, és megvettem. Mostanra értem a tubus végére, így most jött el az ideje a véleményezésnek.
Az állaga könnyű, krémes, viszont az én bőrömön picit nehezen tudom eloszlatni, amire még nem jöttem rá, miért lehet, felkenés közben kicsit elkezd csúszni a kezem rajta, és így valamivel több idő eldolgozni, de még így sem lehetetlen, és ami viszont remek, hogy nem hagy maga után semmilyen fehér, vagy fura réteget, nagyon természetes matt hatású finishe van. Azt külföldi oldalakon is olvastam, hogy van egy jellegzetes kellemetlen szaga, amit bizony én is éreztem, nem is tudom, mihez hasonlítani, de felkenés után ez el is illan, és én abszolút nem bánom, hogy nem illatosították még emiatt sem. Semmiylen problémát nem okozott a bőrömön, nem volt pirosodás, sem pattanások, viszont mindenképp érdemes aláhidratálni, mert picit képes szárítani. Ami még nagy piros pont nálam, hogy egyáltalán nem csípi a szemem, ami több fényvédőnél is elsődleges probléma, így nyugodtan használhatom szemkörnyéken is. Felkenés után 10-15 perccel szoktam BB krémet használni fölé, aminél megintcsak az az érdekes állapot áll elő, mintha vizes lenne, így ezt is körültekintőbben kell eloszlatni rajta, de szintén nem lehetetlen, a kettő együtt pedig szép, természetes ragyogású bőrképet eredményez, és hosszan tart.
Összességében én elégedett vagyok vele, de a kenhetőség miatt még lehet elkalandozok, viszont tudom ,hogy bármikor visszatérhetek hozzá (ha van készleten).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 25.

Antioxidánsok: Madecassoside, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Madecassoside
Hidratálók: Propanediol, Aluminum Hydroxide, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Fructooligosaccharides, Saccharide Hydrolysate, Cyclomethicone

Emulgálószerként és stabilizálószerként használt szilikon féle, amit leggyakrabban a magas fényvédelmet nyújtó termékekben találhatunk. A CosIng besorolása szerint haj- és bőrkondícionáló.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag, mely segít sűrűbbé tenni a kozmetikumokat, hogy azok így kevésbé folyjanak.

Közismertebb nevén Epsom-só vagy keserűsó. Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos. Hőfejlesztő szerként is használható vízmentes formulákban, mivel azonnali hőképző kémiai reakcióba lép a vízzel.

Bőrjavító (skin conditioning) anyag.

Szintetikus polimer. Gél- és filmképző összetevő, melyet gyakran használnak vízálló fényvédő formulák létrehozásához, ezenkívül javítja a fényvédő formulák SPF értékét.

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Élesztőgombából, fermentálással előállított összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az összetevő segít a bőrben tartani a nedvességet. In vivo megfigyelések szerint a GFF-tartalmú hidratálók segítenek megvédeni a bőrt a sérülésektől, ezáltal óvnak a külső hatások okozta kiszáradástól.

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.

Az azték zsálya (ismertebb nevén a chia) magjának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint  bőrpuhító (emollient) és bőrkondícionáló hatású összetevő. A chiamag az egyik leggazdagabb természetes forrása az omega-3 zsírsavaknak, ezért gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segít a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Napraforgómagolajból kivont el nem szappanosítható lipidek, melyek ellenállnak a szappankészítés során fellépő kémiai reakciónak. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevő gyártójának információi szerint hosszantaró hidratációt biztostó, védőréteget erősítő (lipidpótló) és nyugtató hatású hatóanyag.

Különféle illékony szilikonfélék keveréke. Az egyik leggyakrabban használt szilikonfajta. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone ún. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Segíthet abban is, hogy a hidratáló krémek kevésbé legyenek zsírosak. Gyorsan elpárolog, emiatt nagyon kényelmes bőrérzetű szilikon. Ezen kívül könnyen kenhetővé teszi a formulákat és kellemes bőrpuhító tulajdonságokkal is rendelkezik.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló, nagy molekulatömegű szilikon elasztomer, mely selymesen sima tapintást biztosít más szilikonokkal (például dimethicone-val) keverve.