Best of Beauty 2019

Sweetsation Therapy

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kata, Módosítva: 2012. május 3.

Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Magas fényvédőfaktorral rendelkező napvédő krém, kifejezetten a babák érzékeny bőrének védelmére. Véd az UVA és UVB sugaraktól, gyógyítja a száraz vagy ekcémás bőrt, hidratáló és bőrnyugtató.

Az organikus termesztésű orvosi ziliz, a málna és a szőlőmagolaj gazdagok C-vitaminban és antioxidánsokban, amelyek védik a bőrt a szabad gyökök okozta károsodástól, a sejtek oxidációjától, a daganatképződéstől. Kiváló irritáció-, és gyulladásgátló hatással is rendelkeznek. A zöld tea szintén hatékonyan semlegesíti a szabadgyököket. A spirulina, a tengeri moszat és az uborka esszenciális és nem esszenciális aminosavakkal látja el, továbbá nyugtatja és hidratálja a bőrt. A tök és a csipkebogyó olaja gazdag omega 3 és omega 6 zsírsavakban, A, C és E vitaminban, valamint cinkben. Gyógyítják és táplálják, ragyogóvá és egészségessé teszik a bőrt. A tamanuolaj erős gyulladásgátló, enyhíti a bőr szárazságát és az ekcémát. A kakaóvaj és egy leheletnyi vanília finom, természetes csokoládéillatot ad a krémnek, de egyúttal hidratál és gyógyít is.

Az INCI lista elején az aktív fényvédő összetevők vannak: titanium dioxide 10%, zink oxid 2,5 %

Titanium Dioxide f 0 0Zinc Oxide f 1 0Water / Aqua Aloe Barbadensis Leaf Juice gy Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0C12-15 Alkyl Benzoate eo Vegetable Glycerin Glyceryl Monostearate eo I eu Sclerotium Gum Cetearyl Alcohol eo I eu I al 2 1Persea Gratissima (Avocado) Oil Unsaponifiables Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Glycine Soja (Soybean) Lecithin Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Extract Camellia Sinensis (Green Tea) Behenyl Alcohol eo I al Stearic Acid eo I eu 2 0Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Polysorbate Vanilla Planifolia (Vanilla) Oil Allantoin gy 0 0Tocopherol a I v 2 2Sodium Carbonate Hydroxide Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract Citrullus Lanatus Fruit ExtractAlthaea Officinalis (Marshmallow) Macrocystis Pyrifera Extract Spirulina Maxima (Algae) Extract Rubus Idaeus (Raspberry) Seed Oil Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil i Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter eo 4 0Helichrysum Italicum (Everlasting) Flower Oil Ganoderma Lucidum (Reishi) Extract Vitis Vinifera (Grape) Oil Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil eo Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil eo Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Seed Oil a Macadamia Ternifolia (Macadamia) Nut Oil MethylsulfonylmethaneVaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract gy Rosa Canina (Dog Rose) Seed Oil Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil eo Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil eo Helianthus Annuus (Sunflower) Oil eo 0 0Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil eo 0 0Xanthan Gum ti I eu Phenoxyethanol ta Ethylhexylglycerin

Tindelou

2018. július 28.

Nagyon megszerettem ezt a fényvédőt, kár, hogy már nem kapható. A szemkörnyekemet nagyon szépen hidratálja, és nem irritálja, a nagy melegben egy kicsit testes, hűvösebb időben nagyon szuper. A gyerekem bőrét sem irritálja, jól hidratál.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 28.

sydney

2013. május 17.

2012. október: Nagyon szeretném szeretni ezt a krémet, de most úgy érzem, hogy nem fog menni. Ez még csak az első benyomásom, szóval változhat, de sajnos már az illata sem tetszik. Kicsit engem régi, romlott sminkre emlékeztet egy kis édes beütéssel. A következő problémám a színével volt, merthogy már a tenyeremben is látszott, hogy ez nem lesz nyerő, kissé szürkés-barna a színe, felkenve pedig a világos, sárgás tónusú bőröm szürkés hullaszínűvé vált. Nagyon könnyű állagú, jól kenhető, hihetetlen kevés is elég belőle-kérdés, hogy vajon akkor mennyi a fényvédő hatása. Viszont így ugye nagyon gazdaságos, és 100 ml-es a kiszerelés, szóval nem is drága. Kicsit olajos, de nem vészes, szépen beszívódik, pedig ettől tartottam a legjobban. Az biztos, hogy babákra nem kenném rá, valahogy nekem kellemetlen a színe/szaga miatt. (megnéztem, elvileg nem romlott) Ez az első fizikai fényvédőm, szóval biztosan a tapasztalatlanságom is belejátszik, de egyelőre csak 3as.

Upd: már több mint 1 hónapja használom, bár nem minden nap. A színét végülis egy púderrel tudom korrigálni, így sem tökéletes, de kis mennyiségben vállalható. A bőröm kellően hidratált, szereti a krémet, mintha kisimultabb is lennék. Sajnos a szemem viszont úgy érzem nem szereti,irritálja a krém. Így púderrel nagyon szép bőrképet eredményez, ez hihetetlenül tetszik. 2 problémám maradt vele: hogy ha alaposan megnézem, a homlokomon megül a pórusaimban, és csúnyán pöttyösnek látszik, ill. nem szeretem, hogy egész nap olyan illatom van, mintha az előbb ettem volna 1 kiló kinder csokit... De összességében adok rá még egy csillagot.

2013. május: mostanra adtam fel a használatot. Arcra egyszerűen nem tudom használni, nyugodtan sétálgattam vele emberek között, azt gondolva, h csak úgy nézek ki,mint akin kicsit sok az alapozó, míg egy ismerősöm közölte, hogy hát a lepúderezett fejem csíkokban tök fehér, ahogy visszaveri a fényt... És én hirtelen rájöttem, hogy miért néztek rám olyan furcsán az emberek... :D Szóval ezt én egyszerűen nem tudom használni, pedig igazán szerettem volna, és próbáltam sok módon. Eredetileg amúgy a másik 30-as fényvédőjüket akartam megrendelni, ami színezett, de az már lassan 1 éve nem rendelhető a magyar oldalon. Kénytelen leszek kémiai fényvédőkhöz visszatérni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. május 17.

agi_d

2012. október 11.

Egész nyáron ezt használtam magamra és a két éves kislányomra is és nagyon szerettük. Sokkal könnyebb elkenni, mint más fizikai fényvédőket. Némelyik olyan, mintha festékkel kenném magam, de ez nem, egy pici fehérséget látok utána, de később el is tűnik. Jól véd, a nyár végére mindkettőnknek egy kicsi, egészséges színe lett. Nem szárította a bőrünket. Az illata csokis plusz még valami, szerintem nincs vele baj. A színe azért nem teljesen fehér, mert fizikai fényvédő, ez ellen nem lehet mit tenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. október 11.

Viki000

2012. június 14.

Jó ideje nem használok már fizikai fényvédőket, mert jellemzően nem váltak be. Ennek a terméknek adtam még egy esélyt, mert nagyon szép összetevői vannak (sok-sok antioxidáns) és a márka eddig kipróbált termékeivel elégedett vagyok. Sajnos nekem ez sem vált be. Valószínűleg nem bírja a bőröm a titán- és cink-oxidot. Úgy érzem nem lélegzik a bőröm, számomra nem komfortos a használata és a fizikai fényvédőkre jellemző fehér réteget sem szeretem. Még egy dolog zavar, mégpedig az illata. Kinyomva édes-csokis, de a bőrömön valahogy fura lesz. Bár én jellemzően szeretem a teljesen illatmentes készítményeket.
Ettől függetlenül ez egy jó kis fényvédő, nem irritál, nem égtem le, tehát jól véd, és ahogy már írtam, tele van sok hasznos összetevővel. Akinek beváltak a fizikai fényvédők, szerintem ebben sem csalódna.
Én azonban visszatérek a kémiai fényvédőimhez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. június 14.

Én azonban visszatérek a kémiai fényvédőimhez.

kata

2012. május 2.

Nagyon könnyen használható, jól beszívódó fényvédő. Nem lesz ragacsos tőle a bőr és nem is szárítja. Egészen halvány fehér réteget látni utána a bőrön, de ez egyáltalán nem zavaró. Az illata pedig isteni!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. május 2.

Antioxidánsok: Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol, Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Seed Oil
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Allantoin, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract
Vitaminok: Magnesium Ascorbyl Phosphate, Tocopherol

Más néven GMS. Színtelen, szagtalan, édes ízű nedvszívó por, a sztearin sav glicerin észtere. Az emberi szervezetben is előfordul a zsírok lebomlásakor keletkező melléktermékként és megtalálható a zsíros ételekben is.  A kozmetikai iparban olajok emulgeátoraként, oldószereként illetve emollientként használják. Elsősorban testápolók összetevőjeként találkozhatunk vele.

Az avokádóolajnak az úgynevezett el nem szappanosítható része. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondicionáló hatású összetevő. Az avokádóolajjal megegyező tulajdonságai vannak.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

További info az összetevőről a KM-blogon >>

A pecsétviaszgomba kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint segít megóvni a bőrt a környezet káros hatásaitól. A Wikipédia információi alapján Kínában úgy is tekintenek rá, mint a „gyógynövények királyára” és a hagyományos kínai orvoslásban gyógygombaként alkalmazzák. Paula Begoun szerint az összetevő bár antioxidáns tulajdonsággal bír, nem készült még olyan kutatás, mely azt bizonyítaná, hogy a bőrön helyileg alkalmazva hatásos lenne.

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Tökmagolaj. A tökmagolaj sok, a bőr számára hasznos összetevőt tartalmaz: zsírsavakat, antioxidánsokat és sejtkommunikáló anyagokat (pl. karotin, lutein, E-vitamin, linoleic sav). Ráadásul a tökmagolaj nem tartalmaz semmiféle irritáló illatösszetevőt, így  a bőr számára kiváló és természetes anyag.