The Body Shop

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   The Body Shop márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: scorpionqueen, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2013. április 23.

Lelőhely:   The Body Shop márkaboltok
Kategória:   Szemkrémek

vanett

2014. szeptember 7.

Én se éppen olvastam el a használati útmutatóját (én meg sötét karikákra vettem :D ). Hidratál. Ennyit tudok róla elmondani. A sminkkel kapcsolatos probléma nálam nem volt, mivel csak estére kentem magamra (smink alá másom van). Hasra nem estem tőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 7.

scorpionqueen

2012. december 26.

Kezdődő apró ráncok kezelésére vettem ezt a szérumot. Az állaga nagyon könnyed, ezért azt hinné az ember, hogy könnyen felszívódik, jó sminkalap. Ennek ellenére 6 órával a felvitel után ugyanolyan olajos, fénylő a bőr, mint amikor felvittem, erre én nem tudok sminkelni. Akármilyen kevés mennyiséget viszek fel, ez nem változik, a ragadós, olajos érzés este 6-kor is ugyanúgy ott van, ez az első szemkörnyékápoló, ami nálam így viselkedik. Egyetlen pozitívuma a viszonylag kellemes illata.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. december 26.

Antioxidánsok: Magnesium Ascorbyl Phosphate, Superoxide Dismutase
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Dipotassium Glycyrrhizate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja (Soybean) Protein
Vitaminok: Magnesium Ascorbyl Phosphate

Alkoholok: Behenyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Alcohol
Emolliensek: Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Cyclopentasiloxane, Caprylic/Capric/Stearic Triglyceride, Behenyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Batyl Alcohol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Glycine Soja (Soybean) Protein
Emulgeálószerek: PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Xanthan Gum, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Lecithin, PPG-6-Decyltetradeceth-30
Szilikonok: Cyclopentasiloxane
Tisztítószerek: PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Xanthan Gum, PPG-6-Decyltetradeceth-30
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Lyral, Hexyl Cinnamal
Parabének: Methylparaben
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Methylparaben

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Szuper hatékony antioxidáns, aminek a különlegessége, hogy egy enzim, így a kollagén romboló szabad gyökök semlegesítésének folyamatában nem elhasználódik, mint a legtöbb "sima" antioxidáns, hanem csak katalizálja (vagyis elősegíti, gyorsítja) a folyamatot és hosszan aktív marad. A SOD-dal kapcsolatos kutatások azt mutatják, hogy hatékonyabb antioxidáns, mint (az egyébként szintén szuper antoxidáns) E vitamin, a zöld tea vagy a MAP nevű C-vitamin származék.