Thermál Kozmetikai Kft.

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hajápolás
Lelőhely:   gyógyfürdők, Herbaház, Medi-Line Üzletház, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: JoyBlond, Módosítva: 2012. október 17.

Lelőhely:   gyógyfürdők, Herbaház, Medi-Line Üzletház, online
Kategória:   Hajápolás

Gyógyvízzel készült hajpakolás, amely révén a hatóanyagokat intenzíven a bőrbe juttatja. A mikro-és nyomelemeket nagymennyiségben tartalmazó gyógyvíz a hajképződéshez szükséges aminosavakat tartalmazó búza-protein hidrolizátummal az ép hajszál-képződéshez szükséges tápanyagokat egészíti ki.
Az E-, B1-, B3-, B5 és H vitaminok a vérkeringést és az egészséges hajképződést serkentő, a hajhullást fékező boróka illóolajával a hajhagymák regenerációját és az erős hajszál-szerkezet kialakulását segítik. A gyógyvízben lévő ásványi anyagok valamint a boróka illóolajában lévő hatóanyagok korpásodást gátló hatásúak. A H-vitaminnak az őszülést késleltető hatása ismert, így a hajhagymákban az antioxidáns-hatású krém-komponensek segítségével a hajszínt meghatározó pigment-anyagok képződését és stabilitását is javítja. Az E és a H-vitaminok a hajas fejbőr és a haj un. zsírosodását meghatározó faggyút képező mirigyek működését is szabályozzák. A krémben lévő B-vitamin komplex az un. stressz-hatások következtében fellépő hajhullást is hatékonyan fékezi. Bőrbarát pH-ja miatt a bőr un. védő savköpenyének megőrzésében segít.

weronyyy

2016. október 23.

Az illata tetszik, bár egy használatra kb a fél tubust ki kellett nyomnom, pedig a hajam csak a vállamig ér. Az eredmény kevésbé száraz hajbőr, az be is vált, más pozitívumot nem csinált a hajamban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 23.

JoyBlond

2012. október 9.

Most kaptam meg, de nem vagyok elájulva az összetevőktől. Nekem valami természetes dolgot sugallt a leírás alapján, meg a büki termál fürdő és egyéb kecsegtető dolgok...
Elég sokat viszket a fejbőröm, és emiatt vettem meg, és persze az egyéb ígért jótékony hatások miatt. Az, hogy van benne ceteareth-20, nem túl biztató (sérült bőrön nem ajánlatos alkalmazni). Az sem, hogy bórsav van benne.A jó hatóanyagokból nem nagyon látok, pedig azt vártam, hogy tele lesz mindenféle földi jóval. Hát nem.
Egyszer próbáltam eddig, aki nem bírja az émelyítően édes szagokat, az nehogy megvegye!
Most már elhasználom, de nem fogok ilyet venni többet és ha tudtam volna az összetevőit nem is veszem meg. Ezért töltöttem fel, hogy mindenki láthassa az összetevőt. Engem nagyon dühít, hogy a gyártó honlapján sem írták ki, mik az összetevői.

Ja! És még egy szuper dolog, megvettem a samponját is, amiben persze ott figyel az SLS, semmi természetes nincs benne, ufo kék színe van, szerintem valami öblítő lehet, amit átneveztek termál-ra...pff. Legszívesebben mindkét cuccot feladnám a gyártónak, hogy használják el ők! (most ez a legnagyobb bünti, ami eszembe jut :P)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. október 9.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Biotin, Niacinamide, Tocopheryl Acetate

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Közönséges boróka olaj. A kozmetikumokban gyümölcsének és fájának a kivonatát és olaját egyaránt használják. A CosIng besorolása szerint a borók különféle formái illatanyagként használtak. A Wikipédia szerint a boróka gyógynövény és a boróka teának vizelethajtó, emésztést serkentő, vesekőoldó, epekőoldó hatása van.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Réz-szulfát. Paula Beguoun szerint helyileg alkalmazva hatékonyan segíti a sebgyógyulást, viszont nem tud olyan kutatásról, mely bizonyítaná, hogy az réz-szulfátnak bőrápolási termékek összetevőjeként is lenne bármi haszna  a bőr számára.

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

A metionin egyike a 21 fehérjealkotó aminosavnak, mely a szervezetben található fehérjék egyik alap építő köve. Az aminosavaknak a kozmetikumokban vízmegkötő, sebgyógyító és antioxidáns tulajdonsága van. A metionin óvja a bőrt a káros anyagoktól.