Tom Ford

Ár:   15 500 Ft   Kategória:   Sminkek szájra

A krémet és az összetevőket feltöltötte: BabyDoll, Módosítva: 2016. június 28.

Ár:   15 500 Ft
Kategória:   Sminkek szájra

Tom Ford elképzelése a modern sminkekről ihletett minden egyes árnyalatot. Ezek a krémes rúzsok olyan egzotikus, értékes és tápláló összetevőket tartalmaznak, mint például a brazíliai murumuru és shea vaj, illetve a kamillából nyert olaj gondoskodik az egyenletes és hibátlan felvitelről.

Smink ikonok: Tom Ford rúzs

7700 ft - Tom Ford Lip Color Matte Rúzs
Ár: 7700 ft , Eladó: Nashuaaa
Állapot: 1x próbált , Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, postán maradó , foxpost
6000Ft - Tom Ford Lip Color Rúzs
Ár: 6000Ft+pk , Eladó: Bridget12
Állapot: új, Helyszín: --, fizetés: fizetés utalással, postán maradóval küldöm/foxpost

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

BernadettM

2022. október 2.

Nem találtam külön kategóriát a Lip color matte sorozatnak, ezért ide írom a véleményt.
A 16-os Velvet Violett rúzs van meg.
Tegnap pl 10 óra körül tettem fel, egy körül ebédeltem, és meglepő módon maradt. Picit kopott az evestol, de így is vállalható volt.
Ebéd után megigazítottam, és este fel9-kor hazaerve 85 %os volt.
Es csak az az egy igazítás volt.
Este már pici szárazságot éreztem, de nem vészes.
Szóval jól muzsikál.
Egy dolog zavar. Nem siklik jól felvitelkor, így ceruza nélkül ezt az erős szint nem tudom használni, illetve picit mászik kifelé a konturon túl. Egy picit tényleg.
Ezért a 4 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 2.

A 16-os Velvet Violett rúzs van meg.
Ebéd után megigazítottam, és este fel9-kor hazaerve 85 %os volt.
Es csak az az egy igazítás volt.
Este már pici szárazságot éreztem, de nem vészes.
Szóval jól muzsikál.
Ezért a 4 csillag.

Rose23

2022. október 1.

Andreea Ali sminkmesternek van egy "14 iconic lipstick" Youtube videója, ott szerelmesedtem bele az Indian Rose árnyalatba. Korábban nem volt semmim ettől a márkatól, és az ára miatt sokat viaskodtam magammal, mert 20 ezerhez közelít a kis piszok, de nyilván mivel ide írok, végül győzött a szerelem. 😆
Világos bőröm van, ez pedig egy gyönyörű, kissé smokey rózsaszín, krémes és hidratáló, kicsit satin, nagyon fiatalos, friss színecske. Gyakran használom, mindig nálam van.
Ami miatt levonok egy csillagot, az a csomagolás. Kb. egy hónapja volt még csak meg, és az amúgy csodás kis dobozáról egy részen lepattant a fekete bevonat... Azért ennyi pénzért ez elég gáz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 1.

Izar

2022. február 23.

Ritkán adok bármire is egy csillagot, de itt úgy érzem, jogos.
Egy darab rúzsom van a márkától, és ez alapján talán főleg indokolatlannak tűnik ez az értékelés, de: amikor megvettem a Douglas weboldaláról már akkor volt egy kis bukéja, viszont fél év után amikor elővettem, teljesen avas volt.
A napokban néztem Michele Wang egyik videóját YouTube-on, ahol épp egy vadonatúj Tom Ford rúzst próbál, és mit ad ég, az is avas volt. Említette, hogy ez probléma volt a TF rúzsoknál, és jellemző volt rájuk, hogy hamar tönkremennek, én pedig amondó vagyok, hogy kozmetikumoknál ez mindenhogy gáz, de egy ilyen árkategóriájú terméknél egyenesen elfogadhatatlan.
Mindemellett maga a rúzs sem volt egy akkora élmény, nem éreztem, hogy többet tudna egy akármilyen drogériás társánál.
Sajnálom, de engem egyáltalán nem győzött meg, és teljesen biztos, hogy több rúzst nem veszek a márkától. (Krémes szemhéjfestéket sem, mert kifolyik tőle a szemem.)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 23.

Ritkán adok bármire is egy csillagot, de itt úgy érzem, jogos.

piroslili

2021. augusztus 17.

Gyönyörű színek, a pirosak is nagyon tartósak szájceruzával. Nagyon szeretem, krémes, luxus érzést nyújt. Kissé lehetne tartósabb, de még nem volt tökéletesen tartós rúzsom soha, az étellel minden lejön egy kissé.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 17.

Kamea

2021. július 5.

09 True Coral Metallic árnyalat, 2 g-os mini kiszerelés. Bírom ezeket a kis minirúzsokat. Egyrészt ki lehet próbálni őket anélkül, hogy be kellene ruháznom egy teljes kiszerelésre. Másrészről pedig megvan a halvány esélye annak, hogy el is tudom majd használni őket. Ugyanakkor a kidolgozásuk is ad némi luxusérzetet. Ez a Tom Ford mini is nagyon cukin néz ki kívül-belül. Jópofa az is, ahogy bele van vésve a TF logo még ennek a kis mininek a tetejébe is.
Eddig még nem volt szerencsém, vagy inkább indíttatásom a márka termékeihez. A rúzs színe már kitekerve is gyönyörű és ahogyan azt a neve is sugallja, korallos, narancsos, enyhe gyöngyházfénnyel. Az Estée Lauder Pure Color Envy Hi-Lustre rúzsom 310-es Hot Chills árnyalata némileg élénkebb nála, a Shiseido rúzsom 525 Sound Check árnyalata pedig egy ici-picit halványabb és annak a finishe se magasfényű, mint ennek, hanem inkább púderes. Ez a rúzs színre e kettő árnyalat között, középen foglal helyet. Igazi nyári viselet ez is, csakúgy, mint az EL Hot Chills, jól illik a lebarnult bőrhöz, és ahogyan azt @szeliger is írja, a kék, vagy a zöld szemekhez.
Felkenve krémes, fényes, ebből adódóan rajtam enyhén csúszkálós is. Az ajkakat is többször át kell kennem, hogy a megfelelő fedést elérjem vele. Kellemes viselet, cserébe óránként újra kell rúzsoznom, mert beszívják az ajkaim. Egy szájfénynek fél órát kell kibírnia az ajkakon, ez rúzsként kibír kétszer annyit, de az elvárás 2 óra lenne minimum. Iváskor a pohár szélén erős nyomot hagy. Azt, hogy bírja az evést, nem vártam el tőle. Értem én, hogy ápoló is, fényes is, meg krémes is, de a pigmentációjával és a tartósságával akkor se vagyok elégedett. Véleményem szerint egy ilyen árkategóriájú rúzsnak teljesítenie kellene ezeket az elvárásokat az ápoló hatás megtartása mellett is. Ezt onnan is tudom, hogy azért léteznek olyan rúzsok, amiknek ez már sikerült.
Sajnos, ez most csak amolyan „majd elkenegetem” kategória lett nálam, attól függetlenül, hogy valószínűsítem, hogy az árnyalatok között vannak minőségbeli eltérések. Egy Tom Ford nem hiszem, hogy megengedhetné magának ezt! Szóval… nem vett meg magának, ebből kifolyólag biztosan nem fogom megvenni én se teljes kiszerelésben.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. július 5.

KezdoManias

2021. június 17.

Spanish pink - egyszerűen gyönyörű halvány rózsaszín árnyalat, mindenemhez megy, legszívesebben csak ezt használnám! A tok elegáns, masszív, szögletes - nekem emiatt talán nehezebb is a használata, a legtöbb rúzst könnyebb megfogni, kézben tartani, ez az átlagnál több helyet is foglal el a táska kis zsebében. No de itt ugye nem a praktikum a cél, és különösen nem az hogy "átlag" legyen.

A rúzs maga - nos, amikor nagy csinnadrattával először felkentem, majdnem megkönnyeztem. No nem a szuper minőségét, hanem hogy mennyire kiemeli a száraz részeket, mennyire belefut a redőkbe. Hiába pigmentált kellőképp. Tette ezt akkor is, miután leradíroztam az ajkaimat a Tom Ford ajakradírommal. Belátom, én extrém példány vagyok, sokkal jobban teljesítenek a szárazságot eltakaró hidratáló-krémes rúzsok rajtam, és ez is biztos sokkal szebb lesz, ha valami véletlen folytán tökéletes(ebb) állapotban lesznek az ajkaim. (Kenegetem folyamatosan, sajnos ez a genetika műve.)
Tartósság? Talán közepes. Számomra nem cél, szívesen kenekedek akár óránként, főleg ha hidratál, táplál is a rúzs. Ez a példány ebből a szempontból talán semleges. Nem szárít, nem ápol.

Gondolkodtam, hogy talán érdemes lenne eladni, de inkább próbálkozom vele, keresem a megfelelő alkalmat, hátha sikerül felpontoznom. Addig viszont 3 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. június 17.

angyalka1225

2021. június 16.

Régóta fentem rá a fogam, hogy a "melyik luxus rúzsról fogom azt gondolni végre, hogy ez a tökéletes"-dilemmám újabb fejezetét nyithassam meg. Nos, nem mondom, hogy megtaláltam volna, de mellényúlásnak se érzem, esetleg a színét, mert úgy emlékeztem, erről olvastam, hogy lilás-fuksziás, közben ez (Love crime) egyszerűen lilás-bordós, amiből van már elegendő a tarsolyomban. :-/ Szóval azoknál nem tud többet, szépen kopik, nem szárít, de nem is hidratál. Féláron megérte, ősszel biztos sokat elő fogom venni. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 16.

szeliger

2021. június 4.

Kaptam én is vásárlás mellé egy három színt tartalmazó mintát ebből a rúzsból. Állítom, hogy jobban megérte, mint maga a rendelés!
A középső, 09 True Coral árnyalattal tettem először próbát. Azért is, mert többnyire élénk színű rúzsokat hordok, meg azért is, mert inkább a fuksziás, rózsás árnyalatok szoktak bejönni, a korallok sokszor cserbenhagynak, nincsenek összhangban a bőrtónusommal. Erre itt van ez a csodás korall, amivel annyi sok dicséretet kaptam: a szín telitalálat. Nem tudom, hogy mi lehet benne, de a szemeim szinte kéken világítanak, ha ez rúzs van rajtam, gyönyörű nyári sminket tudok vele készíteni, úgyhogy van esélye teljes kiszerelésre.
A színt elhagyva a minőségre sem lehet panaszom. A mellé adott mini ecsettel viszem fel, könnyen és szépen lehet vele dolgozni. A rúzs krémes, de nem annyira puha, hogy a ráncokba kifutkározzon. Az ajkakon kellemes viselet, nem cserepesedik. Tartóssága közepes, evés-ivás nélkül órákig jól bírja.
Nagyon tetszik, ezért aztán még nem tudtam rászánni magam, hogy a másik két színt is kipróbáljam, de előbb-utóbb sort kerítek rá és beszámolok róluk is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. június 4.

Wey1122

2021. január 2.

Annyira vágytam erre az ikonikus rúzsra ,de az ára visszatartott! Volt kuponom a D.-ba,na egye fene egyszer élünk nekem is kell az ikon. Interneten néztem a színeket mindenképp olyat akartam amit mindennap tudok használni,alkalmi színem van elég!Indian Rose,szép műve szín,akár szuper is lehetne! Nem tartós,evést nem bírja ivást immel-ámmal.Ami pozitívum az abszolút nem szárít,ápol.Csomagolása valami csodás🤗! Még megpróbálkozok a széria matt sorozatával az hátha jobban bejön.Ára .... hát jobb nem róla beszélni.Mindenképp jó lenne kipróbálni,csak nagyon kevés helyen forgalmazzák,így marad az internet!
Update,2021.01.02
Tom Ford Fucking Fabolous limitàlt kiadàs,Fekete Matt csomagolàs a piros rúzs ami benne van hàt az valami csodaszép :) Ö volt a karàcsonyi és a szilveszteri rúzsom evés ivàs meg se kottyant neki szépen kopik. Interneten rendeltem .Nem hittem a szememnek,hogy kapni lehet és akciósan 35 Euró volt.Ma rànéztem a Lookfantasicra és még mindig volt ,hàt gyorsan rendeltem mégegyet! Kàr,hogy maszkos idöket élünk,de akkor is imàdom :) Ez az àrnyalat és a Pussycat maximàlis pontszàm,az Indian Rose csak 4 :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. január 2.

Update,2021.01.02

mlaau

2020. november 26.

Nagyon szeretem ezt a rúzst! Sokáig a számon marad,és hidratál is!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 26.

Nagyon szeretem ezt a rúzst! Sokáig a számon marad,és hidratál is!

Antioxidánsok: Tocopherol, Linoleic Acid
Gyulladáscsökkentők: Linoleic Acid
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Aluminum Hydroxide

Alkoholok: Octyldodecanol
Emolliensek: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Diisostearyl Malate, Trioctyldodecyl Citrate, Caprylic/Capric Triglyceride, Lanolin Oil, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Octyldodecanol, Squalane, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cholesterol, Linoleic Acid, Aluminum Hydroxide
Emulgeálószerek: Lanolin Oil, Cholesterol
Szilikonok: Triethoxycaprylylsilane
Tisztítószerek: Diisostearyl Malate
Illatanyagok: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Octyldodecanol, Parfum/Fragrance
Színezékek: Barium Sulfate, Aluminum Hydroxide, Titanium Dioxide / CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 42090, Carmine / CI 75470, CI 77400, CI 15850, CI 15850, Red 28 / CI 45410, Red 30 / CI 73360, Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140, Yellow 6 Lake / CI 15985

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Emolliens hatású, szagtalan és íztelen észter, mely felületaktív tulajdonságokkal is rendelkezik. Fényes hatása miatt az összetevőt leggyakrabban rúzsokban használják.

Lanolin Oil eo I eu 1 0

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. Főleg stiftes kiszerelésű termékekben (pl. ajakápolókban) használják, hogy az szép és szilárd legyen.

Jellemzően ajaktermékekben használt bőrpuhító (emolliens) anyag, amelyet gyakran lanolin helyettesítőként használnak. Nagyon jó a vízmegkötő hatása, valamit kiválóan tapad a bőrhöz és csillogó felületet hagy maga után.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Búzacsíra kivonat. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító, bőrvédő összetevő.

Szójabab magjának a kivonata. Bőrkondícionáló, bőrpuhító (emollient) anyag.

Cholesterol eo I eu 0 0

A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 25%-ot teszi ki, és melyek közt étfontosságú szerepet játszik az egészséges bőrgát megőrzésében és a bőr hidratáltságának megőrzésében.  A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emolliens), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.

Linolsav vagy más néven omega-6 zsírsav. Telítetlen zsírsav, melyet bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban és számos növényi olajban is megtalálható. A bőr felső rétegében is megtalálható összetevő, aminek fontos szerepe van a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) fenntartásában, antioxidáns és gyulladáscsökkentő. A linolsav hasznos összetevő lehet a pattanásokkal küzdők számára is, mert gyulladáscsökkentő hatása van a pórusokon belül is és folyékonyabbá teszi a sébumot (faggyú), ami így kisebb valószínűséggel tömíti el a pórusokat, e szerint a tanulmány szerint pedig jelentős mértékben képes csökkenteni a pigmentfoltok méretét és súlyosságát is.

Glicerin és zsírsavak keveréke, melyet lágyító és sűrítő szerként, illetve pigmentek bevonására használnak kozmetikai termékekben. A bevonat segít stabilizálni a pigmenteket a formulákban, valamint elősegíti azok könnyű és egyenletes eloszlását a bőrön.

Boroszilikát üveg, amely a kozmetikai és testápolási termékekben pehely formában kerül felhasználásra. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint térfogatnövelő segédanyagként használatos összetevő. Védelmet nyújthat a kék fény ellen, és növelheti a fényvédők SPF-értékét (forrás). Az összetevővel leggyakrabban sminktermékekben és körömlakkokban találkozhatunk.

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.