Tonymoly

Ár:   $24   Kategória:   Hidratáló krémek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: vonkavilmos, Módosítva: 2015. július 29.

Ár:   $24
Kategória:   Hidratáló krémek

A fűzfakéreg kivonatot és levendulaolajat tartalmazó krém csökkenti a bőrszázarságot, és enyhíti a feszülő érzést. Gazdag, tápláló krém, melyet gél formulája könnyűvé tesz.

eveartstar

2016. február 23.

Ez egy nagyon könnyű nappali, gyorsan beszívódó szilikonos krém. Nekem nagyon tetszett az illata, ami pár pillanat alatt el is tűnt ahogy felkentem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. február 23.

Csucsi08

2015. október 26.

Az én bőröm kombinált, így nem erre van kitalálva. Igaz, csak mintát kaptam.
Este kentem fel picit vastagabban, hogy legyen ideje beszívni. Picit ragacsos érzés marad utána, illetve elég férfias (after shaves) illata van. Ez furcsa.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. október 26.

Az én bőröm kombinált, így nem erre van kitalálva. Igaz, csak mintát kaptam.

v.szilvia789

2015. július 30.

Most fogyott el belőle egy 30 ml-es próba kiszerelésem, egy tubus után nekem nem jött be összességében. Könnyed állagú, fehér krémzselé, hamar beszívódik, közepesen jól hidratál (kevésbé mint a Mizon utlra suboon), de hagy egy érezhető filmréteget a bőrön, amit alatt kissé "fülled" a bőröm, nem jó érzés önmagában használva. Esti rutinban sokadik rétegnek nem volt rossz, de vannak ennél sokkal jobb hidratálók. A legkevésbé azt szeretem benne, hogy agyon van illatosítva, friss és kissé férfias illata van, sokáig nem tudtam mire hasonlít, aztán rájöttem, Müller saját márkás felmosó szerének nagyon hasonló illata van. Mivel sokáig nem találtam INCI-t zavart, hogy nem tudom mit kenek magamra. A bőröm állapotán nem rontott, az erős illat ellenére irritációt nem tapasztaltam, de nem vennék belőle újra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. július 30.

Antioxidánsok: Malachite Extract
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Dimethiconol, Anhydroxylitol, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Xylitol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Glucose
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid

Ph szabályozó és maszkoló (nem kívánt íz és illat semlegesítése) segédanyag.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Ez az anyag egy cukorészter, emoillent, bőrápoló, emulgeáló hatású felüleletaktív anyag. Élelmiszeripari adalékanyagként is használható. Mivel kozmetikai felhasználása nem túl régi keletű, ezért viszonylag kevés információ érhető el róla a neten. Mindenesetre természetes molekulák természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett, tehát "naturkozmetikában" használható vegyület.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Sziksófű kivonat. A hivatalos funkció besorolás szerint bőrkondícionáló összetevő. Egy 2008-s tanulmány az összetevő antioxidáns és pigmentfoltok elleni tulajdonságát vizsgálva in vitro (kémcsőben végzett) kísérletek alapján arra a megállapításra jutott, hogy a sziksófű ígéretes anti-aging összetevő kozmetikai használatra. Az Annamarie Börlind cég szerint az összetevő fokozza a víztartalmat és emeli a bőr nedvességtartalmát. Az ezt alátámasztó szakirodalmat sajnos nem sikerült megtalálni.

Az Antarktiszon talált sárból kivont baktériumtörzs, mely hidratáló, sebgyógyító tulajdonságokkal is rendelkezik, sőt állítólag serkenti  bőrünk kollagén és elasztin termelését is. Az összetevő hatékonyságát sajnos független tanulmányok nem támasztják alá, a kutatási eredmények mind az összetevőt előállító és forgalmazó spanyol cégtől származnak. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/pseudoalteromonas-ferment

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.