Urban Decay

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   külföld (Sephora), online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: svivko, Módosítva: 2013. július 24.

Lelőhely:   külföld (Sephora), online

5 az 1-ben BB krém:

• hidratál
  • ránctalanít
  • eltünteti az arc pirosságát
  • összehúzza a pórusokat
  • egyenletes bőrtónust eredményez

akár már 8 hét után.

Kiszerelés: 35 ml

Malachite

2014. május 27.

A tökéletes BB-krém utáni hajtóvadászatom legutóbbi áldozata volna ez a kence, amit már néhány napja tesztelgetek. Sokáig nézelődtem a Sephorában (a biztonsági őrök legnagyobb örömére), legalább 20 krémet kinyomkodtam, megvizsgáltam, de mikor ezt felkentem, tudtam, hogy nyertessel van dolgom, egyszerűen az állagából megtanultam felismerni a bőrömön működő termékeket :). A Sephorában csak a közepes, azt hiszem Medium árnyalatra hallgató BB krémet lehet kapni, ami egész jól idomult a nem hófehér, de nem is napbarnított bőrömhöz, de később, normális fényviszonyok között megvizsgálva már kicsit sötétnek hatott a nyakamhoz képest.

A nap további részét a szokásos teendőimmel töltöttem, és míg rajtam volt megállapítottam, hogy a kence szépen terül, szilikonos érzetű, nagyon sok simogatás hatására kicsit kukacosodik, de nem szárad őrült gyorsan azért. A bőrt nem mondanám hogy hidratálja, sokkal inkább csak megtartja a felkenéskori állapotát, de azt nagyon ügyesen. A finise félmatt, egy hajszállal inkább a matt felé hajlik, de messze nem annyira mint mondjuk a PC Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30. Annak ellenére hogy látszólag a semmivel határos a fedése, felkenés után meglepően szépen egységesít, sokkal jobban mint amennyire az ember gondolná! A homlokom kicsit átfénylett délutánra a nagy melegben, de nem kezdett leolvadni. Az illata enyhe, valamiféle virág és mentol enyhe keverékének mondanám, nem a kedvencem, de nem is kellemetlen.

Végül a Macey*s-ben a legvilágosabb árnyalatot nagyot sóhajtva $37-ért megszereztem magamnak. Kinyomva rózsaszínes, felkenve az árnyalat szépen beleolvad a bőrbe, szerintem egy sokkal sötétebbtől sem ütne el. Pozitívum, hogy SPF 20-as fényvédőt tartalmaz (kémiai és fizikai is), nem engedi kiszáradni a bőrt, és a fényesedést is valamennyire visszafogja.

Igaz, hogy a PC-féle Beautypedia csak "Average" minősítést adott neki, nekem mégis sokkal de sokkal jobban bejött mint más, amit ott az egekig magasztaltak, és a rossz előérzetem ellenére megvettem. Nem a nagybetűs Igazi, főleg ilyen áron, de azt hiszem egy darabig jól elleszünk, és a keresést ha kicsit visszafogottabban is, de folytatom:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 27.

Antioxidánsok: Baicalin
Hidratálók: Glycerin, Propanediol
Peptidek: Tripeptide-9 Citrulline

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló szilikon féle.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

A citrullin egy ún. alfa-aminosav. A kozmetikában bőrkondícionálóként használják. Valószínűleg hidratálószer, és néhányan tudni vélik, hogy az erekre is jó hatással van. A TruthInAging szerint azonban az utóbbi tények még némi klinikai alátámasztásra szorulnak.

A Scutellaria Baicalensisból származó összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antioxidáns és bőrkondícionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint az összetevő tudásában nem emelkedik ki a többi antioxidáns közül, annak ellenére, hogy több márka is csodaszerként állítja be.