Uriage

Ár:   4500 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Theresia, Módosítva: 2019. július 11.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Fényvédők

Rendkívül erős védelem. Gyermekek érzékeny bőrének védelmére. Különleges sejtvédelemmel. Vízálló, homokozásálló.

UVA-UVB szűrő komplex: magasan tolerált, válogatott szűrők. Hidratálás Aquasponginokkal. Sejtvédelem szabadgyökfogó összetevőkkel. Különleges összetevője a francia Alpok szívében fakadó Uriage termálvíz, mely kivételesen gazdag ásványi anyagokban és nyomelemekben. Természetes izotóniás tulajdonságának köszönhetően tökéletes ozmózisban van a bőrrel és erősíti a barriert: ezért a bőr vizének is nevezik. Az Uriage Termál Központban 200 éve használt jótékony víz beépül minden Uriage termékbe, hogy hidratálja, nyugtassa és védje a bőrt, még a legérzékenyebbet is.

A BARIÉSUN a Laboratoires Dermatologiques'd Uriage új, csúcsteljesítményű napvédő termékcsaládja, melyet úgy fejlesztettek ki, hogy garantálja a magas teljesítményt, a maximális biztonságot és a kiváló tolarenciát a legérzékenyebb bőrtípusok számára is, gyerekek és felnőttek részére egyaránt. A BARIÉSUN magas fotostabilitása, kiegyensúlyozott UVA-UVB szűrőrendszere, antioxidáns C + E vitamin és Aquaspongin® tartalma az Uriage termálvízzel kombinálva csúcsteljesítményű, sejtszintű védelmet nyújt a napsugárzás károsító hatásaival, a napsugárzás hatására kialakuló szabadgyökökkel és kiszáradással szemben, mindezt szigorúan válogatott és ellenőrzött magasan tolerált szűrőkkel.

Erősen vízálló, verejtékálló, homokozásálló.

• Segít megelőzni a napsugárzás okozta bőröregedést.
  • Oktokrilén, paraben és alkoholmentes, hipoallergén.
  • Láthatatlan, könnyű, nem olajos, illatmentes.

xMirax

Korcsoport: < 18
2021. október 25.

Nekem sajnos annyira nem jött be mint másoknak. Már egy pár napja folyamatosan használom és legnagyobb problémám vele az hogy nagyon fénylik + nehéz érzete van. Nekem inkább zsíros/kombinált bőröm van és ez egy picit too much (ha nem púderezem le a hajam is az arcomhoz tapad). Illetve igen, lehet érezni hogy van valami az arcodon - talán hidegebb időben ez még nem is akkora baj viszont nyáron biztos nem használnám.
A másik érdekes dolog hogy nagyon furi állaga van. Ezt úgy értem hogy iszonyatosan könnyen kenhető, egy pici mennyiség akár az égész arcodat be tudja fedni, viszont mivel fényvédőből sokat kell használni ezért mindig meggyűlik vele a bajom. A megfelelő mennyiség felkenésével úgy érzem mintha több réteg fényvédő lenne rajtam és elég kényelmetlen.

Update:
Hogy ha az ajánlottnál kevesebb mennyiséget (kb 1 ujjhossz) viszek fel akkor nem olyan rossz. Picit kevésbé csillog + nem érződik olyan nehéznek. Viszont így tényleg csak télre tudom használni

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2021. október 25.

Update:

fairynorah

2021. október 8.

Tavasz óta mindennapos használatban van, az én normál bőrömmel nagy barátságban vannak: nem irritál, a kármintól nem világít a fejem, nem extra zsíros- egy kis lightos fénye van, de utcára lepúderezem amúgy is az arcom, és 40fokban sem leszek zsírosbödön. Ár-érték arányban nagyon jó, maximum kíváncsiságból próbálok ki mást, de jó tudni,hogy ehhez bármikor visszatérhetek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 8.

khiban

2021. október 6.

Nekem ez most az egyik nagy kedvenc. Azt nem tudom, hol lehet ilyen olcsón venni (4500), a közelemben minden patikában 4999 volt akciósan nyáron, még ennél is lényegesen drágább akción kívül... Persze kontextus kérdése, mert nyilván olcsóbb, mint sok minden más. Nade. Nálam jó pont, hogy nincs illata és nincs benne alkohol. Annak is örülök, hogy van benne E-vitamin antioxidánsnak (bár teszek alá C-Glow-t mindig...) Szerintem elég jól hidratál is (én azért a vízhiányos zsíros pattanásra hajlamos szuper bőröm kérésére aládolgozok általában egy kis plusz hidratálást is...) A reggeli szérumaim plusz hidratálás fölött sem kukacosodik vagy pereg. Már sminkeltem is rá, az is oké volt, bár nem alapozót, hanem színezett fizikai fényvédőt tettem felé. Jól véd tapasztalataim szerint az UV-tól. Felvitel után azért ad egy fényt és enyhén ragad. Az előbbi engem azért nem zavar, mert szeretem, ha van fénye a bőrnek, illetve így tökre látom, hogy rajtam van, ami biztonságérzetet erősít bennem. Az utóbbi meg azért nem, mert ha nem sminkelek rá, akkor mindegy, ha pedig felviszem rá a plusz színezett fizikait (világoskék PC), az pont leszedi a ragadást, és visszavesz a fényből is. Nekem ez is csípi a szememet már centiméterekről is, mint minden kémiai filteres. (Az EVY is csípi, tehát tök mindegy, hogy milyen generációs a filter. A fizikai filteresek meg kisebesítik a szemem, a PC is. Szóval a szemembe nem sok életösztön szorult.) Szóval annak ellenére, hogy gyerekeknek lett kifejlesztve, én a szemek körül vigyáznék vele, ha amúgy érzékeny szokott lenni. Ezt a homoktűrést azért nem kell túldimenzionálni, de felvitel után a megfelelő idő elteltével már valóban nem annyira ragadnak bele dolgok. Mint például az Altruistba, amely egy por- és homokcsapda. Romániában Altruistban (50 faktoros, de nem a kifejezetten arcra fejlesztett) voltam egy porviharban, utána alig bírtam levakarni az arcomról a szutykot. Ezzel az Uriage-val pedig Szicíliában teszteltem port és hőséget, de elég klasszul bírta. A lényeg, hogy nyáron nálam versenyzett egymással az ALtruist meg ez, és végül az Altruist mellett döntöttem ár-érték-arány-alapon. Aztán elmentem venni egy Uraiage-t, mert egyszerűen jobb az arcon. Altruist marad nyakra, karra... Alapból nem hibátlan teljesen, így nem adnék rá 5 csillagot, de amilyen pokoliak bírnak lenni a fényvédők, és amennyi kellemetlenség jár még a jókkal is, hát ebben a mezőnyben mindenképp 5 csillag :-)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. október 6.

Bori0231

2021. július 17.

Akciós áron, nagyon olcsón vettem, gondoltam ha nem válik be, akkor sem ért nagy veszteség. De véleményem szerint nagyon jó kis fényvédő. Arcra használom, folyékony - krémes állagú, könnyű felkenni, nem hagy ragacsos érzetet, minimális csillogása azért van, de egyáltalán nem vészes, nem sminklelek rá, nem okozott irritációt. Bevált.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 17.

kataa0105

2021. július 1.

Sokféle fényvédővel kísérleteztem az elmúlt időszakban, leginkább arcra kerestem az igazit, ami az elvárásaimnak megfelel. Már egy ideje nézegettem, végül egy akcióban jó áron sikerült hozzájutni. (Bár az eredeti ára is nagyon jó!!) Kicsit tényleg csillog, de én még természetes csillogásnak be tudom tudni. Már betáraztam belőle.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. július 1.

anything08

2021. június 30.

Arcra használom, nagyon szeretem! Nem szívja be 100%-osan az arcom, így ha nem sminkelek rá csillog sajnos egy jó ideig, de mivel az esetek 90%-ában sminkelek rá így ez nem zavar. Szépen lehet rá sminkelni és már bizonyított a nyári melegben. Összességében és ár-érték arányban nagyon szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 30.

Maggs47

2021. június 14.

Arcra használom, eddig ez vált be a legjobban. Kicsit csillog, főleg újrakenés után, de egy kis púderrel orvosolható. Jó ár/érték arány, biztosan újraveszem.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 14.

Sahrazad

2021. május 24.

Én is csatlakozom azok táborához, akiknek bejött ez a termék. Könnyű az állaga, szuper az INCI-je, nincs benne illatanyag (ami nálam fontos kritérium :)). Már használom néhány hete, nem okozott mitesszereket, pattanásokat, szóval szerintem az egyik legjobb és ezért az árért 100 ml-t kapunk. Csak arcra (+ nyak, dekoltázs) használom, testre a gyerek spray változatot, ami szintén szuper!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 24.

Marejke

2021. május 15.

Szinte minden patikai fényvédőt kipróbáltam, most ezt vettem meg, nekem bevált és a másfélévesemnek is, arcra könnyen kenhető, gyorsan beszívódik, nem zsíros, nem ragacsos, nem fullad alatta a bőröm, egyàtalán nem csípí a szememet.
Ára is jó volt, most akciós több patikában is, 4399,-

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 15.

Ára is jó volt, most akciós több patikában is, 4399,-

zsuzsanna839

2021. május 14.

A patikában kaptam mintát. Sajnos, elég ragacsos érzetet hagy maga után. Melegben elég "kényelmetlen" a viselése.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. május 14.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, BHT, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Triacontanyl PVP, Butylene Glycol, Glucose, Trehalose, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Negatív töltésű emulgeálószer. A krémeknek selymes, bársonyos érzetet ad. Részletesebb információ a TrughInAgingen.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Gombaellenes tartósítószer.