Uriage

Ár:   4490 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Radam, Módosítva: 2019. július 11.

Lelőhely:   patikák, online
Kategória:   Fényvédők

A naptej testre és arcra is használható mivel nem hagy nyomot a bőrön. Világos bőrre, napérzékeny, napallergiás bőrre, erős napsugárzás esetén. Ajánlott pigmentfoltok és a gyógyszerek által kiváltott fényérzékenység ellen. Véd a napsugárzás okozta idő előtti bőröregedés és hosszú távú sejtkárosodásokkal szemben.

Oktokrilén- és parabenmentes, hipoallergén

summerrain

2019. október 27.

Az arcra való Uriage krémek helyett legutóbb ezt vettem meg, miután rájöttem, hogy az összetevői teljesen megegyeznek a száraz bőrre való arc fényvédőével. Szerintem állagra is ugyanaz. Az ára jóval kedvezőbb. Én 5 perc után mindig lepúderezem egy kis színtelen púderrel, így nem szokott csillogni. Mindennapokban használom, így nem tudom, hogy pl. strandon hogy teljesítene.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 27.

nikiii.*

2019. augusztus 7.

Mivel a Koreából jött fényvédőm valahol elveszett az éterben, és ezért már két hete nem tudtam retinolt és szalicilsavat használni, nem mellesleg nyár van és tűző napsütés minden nap, nem vártam tovább, és elmentem a legközelebbi gyógyszertárba, hogy veszek valamit, míg megérkezik a jól bevált Innisfree fényvédőm (nem érkezett meg). Innisfree után kísérleteztem Eucerinnel is, bár könnyebben beszerezhető, drágább, és nem találtam sokkal jobbnak. Gondoltam, hogy majd a helyi patikában is találok egyet, azonban rá kellett jönnöm, hogy ők csak Uriage termékeket árulnak. Mivel majdnem hanyatt estem az áraktól, hossza vacillálás után megvettem ezt a fényvédőt, mert ár-érték arányban talán jobban kijövök vele, mint egy csak arcra való termékkel. Szerencsére sok kedvezményt kaptam rá, amit azóta sem értek, de így végül 2800 Ft-ért jött haza velem 100 ml. Nagyjából egy hete használom. Könnyű, tejes textúrája van és klasszikus naptejszaga. A szemkörnyékemet nem irritálja, csak ha beledörzsölöm a szemembe (upsz, rossz szokás), nem úgy, mint az Eucerineknél, amik ha már a halántékom közelébe kerültek, ömlöttek a könnyeim. Felvitel után hajlamos csillogni, de várok fél órát, felitatom a felesleges réteget egy kis zsepivel, és nincs probléma. Egynek elhasználom, mert jól véd, de jövök még a hosszútávú update-tel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 7.

mar

2019. július 11.

Régóta használom már, most veszem újra harmadszor. Eléggé folyós, valóban inkább naptej, mint krém, könnyen eloszlatható. Eleinte nem szerettem, mert nagyon zsíros érzetet és látványt hagy maga után. Aztán néhány másik fényvédőt próbálgatva rájöttem, hogy ez nem annyira kezelhetetlen tulajdonság. Ettől eltekintve nincs hibája. Nem morzsolódik, a nap folyamán később sem. Több rétegben újrakenhető. Szépen eltűnik a hajtőnél, nem hagy fehér "morzsákat" benne, mint sok krém. A nehéz érzete ellenére nem okozott pattanásokat, mitesszereket. Valamelyik összetevője csípi a szemem, úgyhogy azon a környéken óvatosan bántam vele. Ha nem piszkáltam és dörzsöltem a szemem (vagy nem folyt bele az izzadsággal), akkor nem volt gond.
"Kimenős" fényvédőnek még mindig próbálok mást keresni, de a nyakamra és itthon az arcomra is ezt használom. Illetve papírzsepis felitatás és egy kis púder után egyáltalán nem feltűnő, úgyhogy ha nincs más itthon, utcára is megfelel. Jó az ár/érték aránya, ezért van itthon belőle mindig, ha nem válna be az, amivel éppen kísérletezek mellette.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 11.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, BHT, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Triacontanyl PVP, Butylene Glycol, Glucose, Trehalose, Propylene Glycol
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopherol

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Negatív töltésű emulgeálószer. A krémeknek selymes, bársonyos érzetet ad. Részletesebb információ a TrughInAgingen.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Gombaellenes tartósítószer.