Vitamasques

Ár:   £5.99   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: macooka, Módosítva: 2019. február 4.

Ár:   £5.99
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés

Hidratáló és bőrvilágosító fátyolmaszk, igazi aranyrészecskékkel, gyémánt- és gyöngyporral. Gyengéden hámlasztja a bőrt, miközben elősegíti a kollagéntermelést ezzel egy fiatalabb, ragyogóbb arcbőrt eredményezve.

macooka

2019. február 5.

Kb. 2 percet vesződtem már csak a kibontásával, mert elég vékony kis anyagból készült a maszk és ráadásul jól át is volt itatva hatóanyaggal. Rögtön feltűnt, hogy elég nagy méretű pl. a Balea maszkokhoz képest, az egész arcomat befedte, nem kellett nagyon helyezgetni. Sajnos elég érdekes szaga volt (illatnak nem nevezném), amit végig éreztem az alatt a 20 perc alatt, amíg fent volt. Kellemes hűsítő hatása van. Amint levettem a maszkot és bedörzsöltem a bőrömbe a maradékot, érezhetően puhább lett az arcom. A bőrvilágosító hatását nem láttam, bár nyilván nem egy alkalom után lehetne észrevenni ezt. Ugyanakkor 6 GBP áron biztosan nem vennék többet, hogy kitapasztaljam a dolgot, főleg, hogy pl. a Balea Aqua maszkja is elég hasonló. LF boxban kaptam, így egynek jó volt.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 5.

Antioxidánsok: Pearl Extract, Achillea Millefolium Flower Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Lonicera Japonica Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Ricinusolajból előállított felületaktív anyag és emulgeálószer.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Paula Begoun és az EWG szerint is az arany irritáló összetevő a kozmetikumokban, mely gyakran okoz kontakt dermatitszt (allergiás bőrreakció). Nincsen a bőrre ismert pozitív tulajdonsága.

A japán lonc virágának a kivonata. Paula Begoun információi szerint bőrnyugtató és antimikrobális hatással bír, illetve gazdag antioxidáns hatással bíró flavonoidokban és szaponinokban. Meglepő módon gyakran tartósítószerként szolgál a kozmetikumokban. A virágban ugyanis a parabén egy természetes formája található meg, a parahydroxy benzoic acid (PHBA), ami bár nem teljesen azonos a mesterséges parabénekkel, ugyanazt a benzol gyűrűt tartalmazza, ami az egészségügyi kockázatokat felveti. Szóval parabén álruhában. Ha az egyiket elkerülöd (ami egyébként nem feltétlen tudományosan alátámasztott, itt írtunk többet róla), akkor a másikat is érdemes.