Kövess minket Instagramon is! :)


Yves Rocher Hajbalzsam Városi Hatások Ellen
Ár: | 1190 Ft | Kategória: | Hajápolók | |||
Kiszerelés: | 150 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Yves Rocher márkaboltok | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: jaimenature, Módosítva: 2018. június 21.
Ár: | 1190 Ft | |
Kiszerelés: | 150 ml | |
Lelőhely: | Yves Rocher márkaboltok | |
Kategória: | Hajápolók | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
A városi hatások elleni balzsamnak köszönhetően a haj azonnal ragyogóbbá válik a hajtövektől egészen a hajvégekig. A moringamag kivonat hozzáadásával készült hajápoló pajzsként védi a hajat a külső káros hatásoktól, melyek elnehezítik és nem hagyják szabadon lélegezni. Ultra-lágy textúrája gyengéden tisztít. 12%-kal növeli a haj ellenállását a szennyező részecskékkel szemben.
98% természetes eredetű összetevő; 0% szilikon, parabén és színezék.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Stearamidopropyl Dimethylamine
ti I eu
,
Behentrimonium Chloride
ta
,
Ceteareth-33
ti I eu
,
Macadamia Integrifolia (Macadamia) Nut Oil
eo
,
Dicaprylyl Carbonate
eo
,
Parfum / Fragrance
i
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Citric Acid
kh
,
Benzoic Acid
ta
,
Isopropyl Alcohol
i
0
0
,
Inulin
,
Fructooligosaccharides
h
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Ethylhexyl Salicylate
f
,
Salicylic Acid
kh I gy
,
Limonene
i
,
Benzyl Alcohol
i I ta
,
Moringa Pterygosperma Seed Extract
,
Maltodextrin
,
Tocopherol
a I v
2
2
krémajánló

Szeretem, a használata után könnyen ki tudom fésülni a hajam és puha tapintású lesz.
Kevés is elég belőle, így árban sem olyan vészes.


Én kifejezetten szeretem, az illata és a hatása is nagyon szuper, puha és könnyű lesz tőle a hajam. Újravevős. :)



Én kifejezetten szeretem, az illata és a hatása is nagyon szuper, puha és könnyű lesz tőle a hajam. Újravevős. :)


A samponjával nagyon nem voltam megelégedve, de balzsamnak továbbra is ezt használom. Szerintem jó kis balzsam, könnyen kifésülhető és puha lesz tőle a hajam, de az illata lehetne jobb.



A samponjával nagyon nem voltam megelégedve, de balzsamnak továbbra is ezt használom. Szerintem jó kis balzsam, könnyen kifésülhető és puha lesz tőle a hajam, de az illata lehetne jobb.


A sampont a fejbőrradírt és ezt együtt használom. A hajam erős, hullámos, száraz nagyon. Balzsam legyen a talpán, aki ezen tud puhítani. 😊 szerintem ez egy jó termék, de az én hajamnak kevés. Kevésbé problémás hajon azt gondolom jó lehet.



A sampont a fejbőrradírt és ezt együtt használom. A hajam erős, hullámos, száraz nagyon. Balzsam legyen a talpán, aki ezen tud puhítani. 😊 szerintem ez egy jó termék, de az én hajamnak kevés. Kevésbé problémás hajon azt gondolom jó lehet.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, TocopherolGyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Fructooligosaccharides
Kémiai hámlasztók: Citric Acid, Salicylic Acid
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol
Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Macadamia Integrifolia (Macadamia) Nut Oil, Dicaprylyl Carbonate, Panthenol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Ceteareth-33
Fényvédők: Ethylhexyl Salicylate
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Ceteareth-33
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Isopropyl Alcohol, Limonene, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Behentrimonium Chloride, Benzoic Acid, Benzyl Alcohol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
Vízben oldódó, pozitív töltésű felületaktív anyag, melyet növényi olajokból nyernek ki. Segíti az olajok és a víz alapú összetevők keveredését. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antisztatikus, emulgeáló, antisztatikus, elektromos töltődést megakadályozó hatású összetevő.
Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele. Mivel vízoldékony, nem képez a szilikonhoz hasonló réteget a hajon, azonban a hajat könnyen kifésülhetővé teszi, és a felhámot simává varázsolja.
Sárgás, viaszszerű anyag, mely docosyltrimethylammonium chloride vagy BTAC-228 néven is ismert. Elsősorban hajápoló termékekben találkozhatunk vele, ahol elektromos töltődést megakadályozó anyagként, hajkondícionálóként és tartósítószerként funkcionál. 0.1%-nál kisebb mennyiségben használt. Nagyobb koncentrációban erősen irritáló. Forrás: truthinaging
Lásd Ceteareth 10.
Makadámdió olaj, melyet a kozmetikumokban bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak. Elsősorban a száraz bőrre ajánlott természetes növényi olaj.
Bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító összetevő (emollient). Segíti a többi összetevő beszívódását a bőrbe. Könnyű a bőrön elkenni, és selymes, nem zsíros utóérzetet hagy. Könnyen kenhető tulajdonsága miatt gyakran használják fényvédőkben, hogy javítson a nehezebben kenhető fényvédő összetevők (pl. ethylhexyl methoxycinnamate) használhatóságán.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között kevéssé irritálónak számít. Ecocert által is jóvhagyott természetes összetevő.
Izopropil-alkohol. A CosIng besorolása szerint illlatanyagként, oldószerként, és fertőtlenítőszerként használatos összetevő. Paula Begoun a szárító, irritáló összetevők közé sorolja.
Természetben előforduló poliszacharid, mely számos növényfajban megtalálható. Nevét az örvénygyökér (inula) növénynemzetségről kapta. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő, ami védi a bőrt a kiszáradástól, és kellemes, sima tapintásúvá teszi a bőrt.
Mesterséges édesítőszer. Hogy a kozmetikumokban milyen funkciót tölt be, arról az interneten gyakorlatilag nem lehet semmit sem találni. Egyetlen szabadalom beszél az oligoszaharidoknak a kozmetikumokban való felhasználásáról, ahol azt állítják, hogy az oligoszaharidokat tartalmazó krémek elősegítik a bőr egészséges microflorájának fenntartását.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Más néven octyl salicylate vagy octisalate. Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (295-315 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Fény hatására némileg veszít fényvédő képességéből. Önmagában használva nem nyújt elégséges védelmet, ezért egyéb fényvédőkkel szokták kombinálni.
Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban. A közhiedelemmel (és a glikolsavval) ellentétben a szalicilsav nem teszi érzékenyebbé a bőrt a napra. Részletesebb infó a kémiai hámlasztó savakról és az otthoni kémiai hámlasztásról a blogon.
Természetes illatosító anyagok keveréke (citrusolaj (d-limonene) és fenyőfa vagy mentol (l-limonene) ). A kutatások ellentmondóak azzal kapcsolatban, hogy rákellenes vagy éppen hogy rákot okozó anyag szájon át bevéve. A bőrön alkalmazva allergiát (contact dermatitis) okozhat az arra hajlamosaknál, így jobb kerülni, csaknem az összetevőlista utolsó helyeinek egyikén áll.
Színtelen, vízben jól oldódó alkohol féle. Tartósítószerként használt. Nagyobb mennyiségben a bőrre szárító, irritáló hatással van.
Trópusi és szubtrópusi helyeken honos moringa oleifera növény magjának a kivonata. A növény csaknem minden részének számos gyógyászati haszna van. A magból készült kivonat Purisoft márkanéven ismert, amely a moringa magból kivont peptideket jelenti. Az összetevőnek két fő hatása van a bőrre: növeli a tisztítók hatását (arctisztítókban használva) és védi a bőrt a külső környezeti károktól, például a cigarettafüsttől (arcápolókban használva).
Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység
Korcsoport: 18-24
Szeretem, a használata után könnyen ki tudom fésülni a hajam és puha tapintású lesz.
Kevés is elég belőle, így árban sem olyan vészes.