Zelka Szappanmanufaktúra

Ár:   3290 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Vízhiány
Vedd meg online a Szappanmanufaktura.hu-n 3290 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tettix, Módosítva: 2017. június 26.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Vízhiány
Vedd meg online: Szappanmanufaktura.hu, 3290 Ft

A Zelka Shea vajas ránctalanító krém ligetszépe olajjal készül, ezért mélyen táplálja a bőrt. A ránctalanító krém válogatott növényi hatóanyagokat tartalmaz, melyek segítik a bőrt puhává és simává varázsolni. Segítenek helyreállítani a bőr egyensúlyát, erősítik a szerkezetét és növelik a kollagén termelődést. A Zelka Shea vajas ránctalanító krém ligetszépe olajjal shea vajjal, és szőlőmagolajjal táplálja az arcbőrt és megújítja annak felszínét. E vitamin tartalma segít a szabadgyökök megkötésében.

Ár: 3290 Ft , Eladó: Szappanmanufaktura.hu
Fizetés: utánvétel, készpénz, bankkártya, Szállítás:futárszolgálat, személyes átvétel, pick-pack-pont

Macuska

2021. február 19.

Kb. 1 eve vettem és kezdtem el használni, akkor lehet, hogy csak 4*-ot adtam volna. Nem volt rossz, de pár óra múlva egy olyan utóérzet jött, mintha befojtaná a bőröm.
Pár hete újra elővettem és lehet kicsit szárazabbá vált azóta az arcom, mert most már tökéletes. Nincs az a “réteg” szerű érzet. Jól beszívódik, a bőr nagyon puha lesz tőle.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 19.

Perugia

2021. február 4.

Ez a krém katasztrófa úgy ahogy van! Régebben próbálkoztam vele, amikor még nem voltam nagy inci elemző. Megvett engem is a ránctalanító szövegével... Ami egy nagy félrevezetés! (Mondjuk nem csak ennél a terméknél, hanem úgy általában is.) Ez a krém nem ránctalanító, gyakorlatilag ugyanazok az aktív hatóanyagok vannak benne, mint a normál bőrre való társában (amire amúgy meg nem írták rá, hogy ránctalanító lenne), csak több pénzért. Annyi a különbség, hogy ebben van fényvédő, de emiatt erős túlzás ránctalanító krémnek nevezni. Nyilván tápláló olajok és növényi kivonatok vannak benne, amik segítik az egészséges bőrműködést, de konkrétan ránctalanítást nem lehet tőlük várni. A napártalom okozta ráncok alakulására épp hatással lehet azzal, hogy fényvédős (ezért nem is értem azokat, akik ezt a terméket estére kenik fel...). De a fényvédő összetevőktől nem várhatjuk, hogy a meglévő ráncaink csökkenni fognak (maximum az elmélyülésüket lehet lassítani, bár elnézve, hogy csak 2 fényvédő van benne és nem is az inci elején, gyanítom, hogy túl nagy fényvédelmet nem is nyújt). Szóval nagy marketing bullshit ezt ránctalanítónak nevezni! Simán egy fényvédős hidratáló krém (persze azt nem tudjuk, hogy mennyi az SPF értéke...), de még annak is nagyon gyenge... Teljesen "befulladt", beizzadt alatta a bőröm, mire a munkahelyemre értem, lefolyt az egész az arcomról és ki is pirosított. Egy nagy NULLÁT adnék szívem szerint! És hagyjuk a natúrnak, tisztának mondott kozmetikumok szövegeit, a legtöbb esetben ez is csak üzlet, ahogy az is, hogy ráírják egy termékre, hogy ránctalanító, mert úgy eladhatóbb és lehet érte több pénzt kérni...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 4.

szzh01

2020. november 8.

Egyidejűleg 3 különböző Zelkás arckrémet is használok: ezt, a szőlőmagolajosat és a körömvirágosat. Fokozatosan vettem meg egyiket a másik után, mivel az első bevált és nagyon kíváncsi lettem a többire is. Igazából nem is tudok jelentős különbséget mondani a 3 krémről: hasonló illatvilág, nagyon hasonló, főként csak sorrendjében eltérő összetevők. A ligetszépés-shea vajas talán a leggazdagabb és a legkeményebb állagú, a másik kettő lágyabb textúrájú, de mindegyiket gyorsan, maradéktalanul egy pillanat alatt beszippantja a bőröm, nem marad utána zsíros vagy fényes sem. Szemkörnyékre is használom, és bár érzékeny a szemem, semmi galibát nem okoz, nagyon jól tolerálja a krémet ez a terület is. Kimondottan száraz bőrűeknek javaslok hozzá cseppenteni pár csepp olajat (pl. argán), nekem szinte már kevés is, még a sheás változat is, főként éjszakára igényel többet a bőröm (44 éves vagyok). Nagyon kellemes, természetes, levendulás a krémek illata, kifinomult, a koncepcióhoz illeszkedően szép az üveg tégely, igényes a karton doboz, jó, hogy magyar termék szép összetevőkkel, nálam 5 csillag!

UPDATE 1 évvel később: Nem vettem meg azóta újra ezt a krémet, azonban most az oldalon böngészgetve feltűnt a nem túl makulátlan összetevő lista (pl. paraffinum liquidum és egyéb sárga pöttyös összetevők), ami szerintem egy magát natúr kozmetikumnak hirdető terméknél nem megengedhető. Lehet, hogy akkor nem vettem észre ezt, vagy esetleg azóta változott az INCI, minden esetre ez így már csak 4 csillag. Bevallom, az, hogy a márka a Helia D égisze alatt van, kezdettől fogva sosem volt számomra igazán szimpatikus, s kicsit gyanús is volt, mert ez kizárja számomra a teljesen natúr szemléletet...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. november 8.

Lulu23

2020. január 4.

2018-ban kaptam karácsonyra, sokáig csak jobbra-balra tettem, mert volt más, amit használhattam. Aztán tavaly már augusztus környékén elővettem és a kedvenc krémem lett. Esténként rendszeresen használtam, de reggel is volt, hogy felkentem. Nagyon széppé varázsolta a bőrömet, ahogy jött a tél viszont kevésnek bizonyult, hamar száradt a bőröm, annak ellenére, hogy vastagon és kétszer használtam egy nap. Sajnos már elfogyott, de majd biztos újra veszem. Smink alá is tökéletes volt, hamar beszívódott és sokáig éreztem a hatását utána még.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 4.

Eperkelany

2019. november 11.

Azért szereztem be, mert szerettem volna a kezdődő pici ráncaim eltűntetni. Mivel még csak két hete használom, így változást nem látok ennyi idő alatt magamon. Negatívum, hogy nehezen szívódik be a bőrömbe, ezért csak este tudom használni. Pozitívum viszont a gyönyörű INCI-je. Nagy reményeket fűzök hozzá.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 11.

AFuxli

2018. december 8.

Télire használom nappali krémnek, amikor az arcom a hidegnek no meg a távfűtésnek "köszönhetően" hamar szárad.
Első blikkre nehéz krémnek látszik, de mégsem, hamar beszívódik, és egész napra kellemes érzetet ad. Nem ragad, nincs maszk jellegű érzet.
Gyógynövényes illata nem öröm, de hamar elillan, nem marad tolakodó.
Szeretem benne, hogy olajokkal is jól elegyíthető, így alkalmanként éjszakára pár csepp avokádó vagy argán olajjal használom, a tápláló téli tuning kedvéért. Nem csodaszer, de nálam alapkrém a téli bőrápolásban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 8.

Gyógynövényes illata nem öröm, de hamar elillan, nem marad tolakodó.

babaanya

2018. december 6.

Száraz, víz és zsírhiányos bőröm van, ami ilyenkor télen feszül, kipirosodik. Ennek a krémnek az állaga, az illata és a hatása is szuper. Könnyű állagú, tökéletes arányban vizes-olajos, nem nehéz, könnyen és gyorsan beszívódik. Illata kissé gyógynövényes, finom, nem tolakodó és nem marad meg sokáig. Nem érződik zsírosnak, ettől függetlenül akár egész nap képes a bőr felső rétegét ellátni a megfelelő védő réteggel, a hidratálás mellet. Már az első használat után látszik a pozitív változás. Mind nappalra, mind éjszakára szuper. Hélia-d napokon 50%-os akcióval beszerezhető.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. december 6.

Lucyll

2017. december 3.

Szkeptikusan állok a "ránctalanító" termékekhez, de ettől valóban sokat halványodtak a ráncocskaim! Még a kozmetikus is megdicsérte a bőröm es tényleg láthatóan szebb, élettel telibb, feszesebb lett. :) <3 Meglepően sűrű állagú, megis villámgyorsan beszívódó krém, ami bársonyos tapintásúvá varázsolja az arcom. Én éjszakára használom, de a gyors beszivodasa miatt nappal is megállná a helyét. Sajnos szappanillata van, de hamar elillan es nem erős. Biztosan ujra fogom venni! Erdemes feliratkozni a hírlevélre, ott szoktam kifogni az akciókat, en igy vettem 30% kedvezménnyel. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 3.

lbetti

(!)
2017. október 3.

Tesztelésre kaptam a krémet. Egy rövid ideig használtam, de úgy vettem észre hogy a melegben nem szereti a bőröm. Könnyen beszívódott, de túl nehéznek tűnt. Most ősszel újra elővettem, ilyenkor szárazabb a bőröm és jobban igényli a hidratálást, most tökéletesen működik :) Tetszik a csomagolása, szép, igényes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. október 3.

Rivendell

2017. augusztus 22.

Sűrűségéhez képest pikk-pakk beszívódik, nem hagy maga után fénylő bőrt. Nem irritál, pattanásokat sem okoz. Szép összetevős, de semmi extra, szerintem pont annyit ér, amennyi, jó kis alapkrém lehet. Az illata olyan fűszeres-gyógynövényes, de felkenés után szerencsére nem érezni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 22.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Panthenol, Ascorbyl Palmitate

Részletesebb információ a smartskincare-en.

További info az összetevőről a KM-blogon >>

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0