Kövess minket Instagramon is! :)


Adidas Relax Tusfürdő
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Tusfürdők | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | drogériák, hipermarketek | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: marta.kisasszony, Módosítva: 2017. február 18.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | drogériák, hipermarketek | |
Kategória: | Tusfürdők | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Segít bőr természetes egyensúlyának fenntartásában és felébresztik érzékeket. Virágos jegyekkel gazdagítva megnyugtatja testet és lelket egyaránt.
Bőrbarát./Bőrgyógyászatilag tesztelt. Mindennapos használatra.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Sodium Laureth Sulfate
ti I eu
,
Cocamidopropyl Betaine
ti I eu
,
Glycerin
h
0
0
,
Sodium Chloride
,
Parfum / Fragrance
i
,
Phenoxyethanol
ta
,
Sodium Benzoate
ta
,
Cetyl Hydroxyethylcellulose
,
Coco-Glucoside
ti
,
Citric Acid
kh
,
Octinoxate
f
0
0
,
Disodium EDTA
,
Polyquaternium-7
,
Butyl Methoxydibenzoylmethane
f
,
Ethylhexyl Salicylate
f
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice Extract
,
Sodium Hydroxide
,
Hydrated Silica
,
Sodium Phosphate
,
BHT
a I ta
,
CI 14700
sz
,
Red 33 Lake / CI 17200
sz
,
Yellow 5 Lake / CI 19140
sz
krémajánló
Nagyon kellemes intenzív virág illata van.Jól tisztít nem szárít viszont piros foltok jelentek meg a bőrömön tőle.


350 ft-ra volt/van leárazva,nem is ér többet.. Illata az oké elég intenzív is finom virágillat dee ennyi.. Semmi habzása nincs,szétfolyik csak a tenyeremen, kb mint egy olcsó semmitmondó tusfürdő.
Már nem az első csalódásom az adidas márkába szépségápolás terén,dezodoruk is szörnyű tusfürdőjük se jön be,nem értem régen jó volt..



350 ft-ra volt/van leárazva,nem is ér többet.. Illata az oké elég intenzív is finom virágillat dee ennyi.. Semmi habzása nincs,szétfolyik csak a tenyeremen, kb mint egy olcsó semmitmondó tusfürdő.
Már nem az első csalódásom az adidas márkába szépségápolás terén,dezodoruk is szörnyű tusfürdőjük se jön be,nem értem régen jó volt..


Téli tusfürdőm volt, szerettem. Még van egy pici az aljában, néha használom. Egy hosszú hideg nap után a forró fürdőhöz tökéletes illat. Semmi rosszat nem tapasztaltam vele kapcsolatban.



Téli tusfürdőm volt, szerettem. Még van egy pici az aljában, néha használom. Egy hosszú hideg nap után a forró fürdőhöz tökéletes illat. Semmi rosszat nem tapasztaltam vele kapcsolatban.


Nagyon kellemes illata van és nem szárítja a bőrömet!:)



Nagyon kellemes illata van és nem szárítja a bőrömet!:)


Nagyon kellemes, virág illatú, kellemesen relaxáló hatású tusfürdő. A csomagolás könnyen kézreálló,nem csúszkál vizes kézben sem. A jógázó alak képe és a rózsaszín árnyalat egyből szimpatikussá teszi. Sokáig tart az illata.



Nagyon kellemes, virág illatú, kellemesen relaxáló hatású tusfürdő. A csomagolás könnyen kézreálló,nem csúszkál vizes kézben sem. A jógázó alak képe és a rózsaszín árnyalat egyből szimpatikussá teszi. Sokáig tart az illata.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: BHTHidratálók: Glycerin
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Emulgeálószerek: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Tisztítószerek: Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside
Illatanyagok: Parfum / Fragrance
Színezékek: CI 14700, Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, BHT
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Kókuszból előállítható, tisztítókban, szappanokban és samponokban gyakran használt felületaktív anyag és emulgeálószer. Az SLS-nél gyengédebb, de hatékony tisztító anyag. Bár nagy mennyiségben az SLES is irritáló (az SLS mar kisebb mennyiségben is az...), a kozmetikumokban található koncentrációban a használata biztonságosnak tartott.
Közepes erősségű felületaktív anyag és tisztítószer, ami samponok és kézmosószerek gyakori összetevője. Kozmetikumokban emulgeáló és sürítőanyagként használatos.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Közönséges nevén só. A kozmetikai iparban a sót térfogatnövelő, maszkoló (a nem kívánt anyagok semlegesítése), sűrűség szabályozó segédanyagként használják.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
Habképző felületaktív anyag. Kiváló emulgeátor. Sokszor alkalmazzák samponokban, mert használata után hajunk puhább, és könnyebben fésülhető lesz. Ez a kókuszvaj és a szőlőcukor reakciójával keletkező vegyület egy cukortenzid: olyan emulgeátor, amely a vizes fázisokban cukorrészével, az olajos cseppecskékben pedig zsírsavfarkincójával oldódik. Az ilyen anyagok kíméletesek a bőrhöz és a hajhoz, emiatt babáknak gyártott termékekben is alkalmazhatók. Részletesebb információ a truthinagingen.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (280-320 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Az összetevő nem túl stabil, vagyis UV-fény hatására veszít fényvédő hatékonyságából. Az octinoxate lebomlása megakadályozható más fényvédők segítségével (pl. Trinosorb M-mel). Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy ösztrogén jellegű hatása lehet (különösen gyermekekben és terhes nőkben), és hogy elősegítheti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. Kisebb koncentrációban nem fényvédőkben is használják segédanyagként, hogy védjék a krémeket az UV-sugárzás okozta károktól. Részletesebb információ a smartskincare-en.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Elektromos töltődést megakadályozó és felületi hártya képző anyag, melyet elsősorban hajápolókban használnak, de találkozhatunk vele szappanokban és tisztítókban is. Ez egy polyquarternium által alkotott (utolsó) generáció, amelynek az a különleges tulajdonsága, hogy fényt adjon a hajnak. Biztosítja a haj simaságát, csökkenti a "ragadósságát".
Egyszerűbb néven avobenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak (310-400 nm) ellen nyújt védelmet. Az avobenzone stabilitása nem túl nagy, fény hatására lebomlik. Fotostabilizátorok (mint pl. Octocrylene vagy Butyloctyl Salicylate) lassítják az avobenzone lebomlását. Részletesebb információ a smartskincare-en.
Más néven octyl salicylate vagy octisalate. Kémiai fényvédő, mely az UVB-sugarak (295-315 nm hullámhosszú) ellen nyújt védelmet. Fény hatására némileg veszít fényvédő képességéből. Önmagában használva nem nyújt elégséges védelmet, ezért egyéb fényvédőkkel szokták kombinálni.
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea)
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Kovasav. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulziókat stabilizáló, porok szóró- és nedvszívó képességét növelő hatású összetevő és dörzsszemcse (aránylag enyhe). Nagy duzzadóképessége miatt paszták, pakolások készítésére, fogkrémekben és fogporokban is alkalmazzák.
Butylated hydroxytoluene (butil-hidroxi-toluol). Erős mesterséges antioxidáns, mely a kozmetikumokban leginkább tartósítószerként használt. A BHT-t nem csak kozmetikumokban, hanem élelmiszerekben is használják tartósítószerként, mert meggátolja az élelmiszerek színének, szagának és állagának megváltozását. A BHT kettős természete miatt (egyes rákfajták kialakulását gátolja, míg más rákfajták kialakulását elősegíti) számos országban betiltották (Japán (1958), Románia, Svédország, Ausztrália), viszont Paula Begoun szerint a kozmetikai termékekben csak 0,01-0,1% közötti koncentrációban használják, ami nem akkora mennysiég, mely képes a bőrön keresztül felszívódva a véráramba jutni vagy növelni a rák kockázatát.
Színezék. Lilás piros.
Más néven tartrazin. Szintetikus sárga színezék, melyet más színanyagokkal együtt is hasznának speciális színek eléréséhez. A tiszta tartrazinnak nincs ismert mellékhatása, kivéve azoknál az embereknél, akik szalicil-érzékenyek (aszpirin, bogyók, gyümölcsök); ezekben az esetekben intoleranciás tüneteket okozhat.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -
Korcsoport: 18-24
Nagyon kellemes intenzív virág illata van.Jól tisztít nem szárít viszont piros foltok jelentek meg a bőrömön tőle.