Alterra

Ár:   2200 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: marvina, Módosítva: 2024. március 25.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Bőröregedés

• retinol hatású, küzd a bőröregedés jelei ellen
  • bio összetevőkkel
  • mérsékli a ráncokat és a vonalakat
  • vegán összetételű
  • klímasemleges

TimyeK

2024. június 6.

Nekem furcsa picit, hogy pipettás csomagolású, miközben sűrűbb krém állagú termék. Nekem emiatt picit nehézkes a használata. Az illata isteni, pedig nagyon ellenzem a parfümöt a kozmetikumokban. Nagyon szépen feltölti a bőröm, kellemes érzés felkenés után.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. június 6.

Chipcsilla

2024. április 22.

Brutál módon kivörösödök tőle, ég az arcom, szóval nem csak csúnya.. Még egy kozmetikum se okozott hasonlót, így meglepett, hogy pont erre a termékre vagyok allergiás. Többször próbáltam, szünetekkel, de sajnos mindig kicsattanok tőle, úgyhogy feladom. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 22.

vrgdo1991

2024. április 22.

A retinolt sajnos nem bírja a bőröm, ezért kerestem egy másik hatóanyagot. Megláttam ezt a szérumot, úgy voltam vele, próba szerencse. És szerencse lett...a bőröm szereti, sem irritációt, sem pattanásokat nem okozott. Reggelre szépen feltölti a bőrt, és a kisebb ráncokat, mintha halványította volna. Szeretem használni, biztosan újra fogom vásárolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 22.

marvina

2024. március 17.

Az egész jó összetevők és a korrekt ár miatt vettem meg, és mert kerestem a retinalnak egy nyári alternatíváját. Azt olvastam a bakuchiol nem fényérzékenyít, sőt az uv okozta károkat valamennyire képes is ellensúlyozni, ezért nappal is lehet viselni. Jó pont, hogy nem annyira alkoholos mint az Alverdés.
Eléggé száraz és érzékeny bőröm van így fontos hogy hidratáljon is egy szérum. Ez annak ellenére, hogy csak 0.5% Bakuchiol van benne, egészen jó.
Felkenés után szépen feltölti a bőrt, krémes állagú, de azért naptej/krém kell még fölé.
A pipettás kiszerelés viszont egy krémes állagú szérumnál nagy hiba, remélem kap egy nyomós kiszerelést. Az illatanyag is teljesen feleseleges benne.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. március 17.

Antioxidánsok: Bakuchiol
Hidratálók: Pentylene Glycol

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. A bakuchiol strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). Egy 2014-es kutatás és egy 2019-es kutatás szerint is halványítja a ráncokat és a pigmentfoltokat is, a bőr rugalmasabb lett és általában a napfény okozta bőrkárosodások csökkentek anélkül, hogy a retinol használatánál esetlegesen jelentkező mellékhatások előfordultak volna. Az összetevő 1%-os koncentrációban pattanások ellen is hatásosnak bizonyult (az aknék 57%-al csökkenése 6 hetes kezelés után), ráadásul 2% szalicilsavval kombinálva a pattanások 67%-al csökkentek 6 hét után.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használt zsíralkohol.

Felületaktív anyag, emulgeálószer, tisztítószer. Különösen népszerű összetevő a fényvédőkben, mivel igen gyengéd stabilizáló emulgeálószer és fokozhatja az SPF-védelmet és növelheti a formula vízállóságát. A kozmetikumokban a Potassium Cetyl Phosphate legmagasabb koncentrációja 8,3%, ezt a mennyiséget jellemzően szempillaspirálokban használják.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.