Alterra

Ár:   649 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tvylvis, Módosítva: 2018. május 23.

Lelőhely:   Rossmann
Kategória:   Samponok

Regeneráló sampon bio kakaóvajjal és bio majomkenyérfa-kivonattal. Növényi keratin-komplexszel táplálja a hajat. Szilikonmentes.

CrazyHairDontCare

2019. június 7.

Havi egyszer tisztító samponként használom nagyon száraz hullámos-göndör hajamra (a többi alkalommal szulfátmentes sampont használok).
- Tisztítószer szagú szerintem, bár nálam ez nem számít, mert sampon után még kb 15 terméket felkenek a hajamra :D
- A szulfátmentes samponomhoz képest jól habzik.
- Szilikonmentessége miatt képzeljetek oda az értékelésmhez még egy fél csillagot :D
- Csikorgósan tisztára mossa a hajam, a végeket is, pedig csak a fejbőrömet samponozom. Rendszeresebb használat mellett nemhogy regenerálna nekem, hanem inkább sza...lmává szárítaná a hajam.
Összességében elmegy, rendszeres használatra senkinek nem ajánlanám szerintem. Ha elfogy inkább kipróbálok valami mást.

Update: nemrég használtam a Bioeel ricinusolaját pre-poo-ként, ami ragacsos, sűrű, és úgy egészében olyan mintha pillanatragasztót kennél a fejbőrödre, na ezt a trutyit ez a termék egy samponozásra kiszedte kb 90%-osan (a maradékot egy másik gyöngédebb samponnal mostam ki).

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. június 7.

- A szulfátmentes samponomhoz képest jól habzik.

Ria22

2019. március 30.

Borzasztó. Alig akar felhabozni, nagyon furcsa állaga van, az illata sem valami bizalomgerjesztő. A mosás végére nagyon összegubancolta a hajamat, szinte összetapadtak a tincsek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 30.

Liana88

2019. január 2.

Kipróbáltam, és a márkán belül az aktív szenes sampon sokkal jobban bevált. Nem rossz, de újra nem venném. Kissé kiszárította a hajam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 2.

bendi13

Korcsoport: < 18
2018. november 20.

Nekem nagyon bevált a festett hajamra. Gyönyörű, természetes fényt varázsolt neki, úgy hogy én semmilyen balzsamot vagy olajat nem használok. Igaz ehhez a hatáshoz az is hozzájárult, hogy én minden nap megmosom a hajam. Az illata nagyon tetszik, az állaga szuper, jól habzik. Én nagyon kedvelem az Alterra márkát, mert szuper dolgokat készítenek nagyon jó áron.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2018. november 20.

Tvylvis

2018. október 5.

Alapvetően szeretem a márka samponjait, nagy különbséget nem érzékelek közöttük. Jól kezelhető termék, kisebb mennyiség is jól habzik. Jól tisztít, bár nekem kissé elnehezíti a vékony szálú, de hosszú hajam. Mondjuk viszonylag jól is táplálja a hajszálakat. Az illata is tipikus a márkától. Nem rossz, de az én hajamra nem vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 5.

Antioxidánsok: Theobroma Cacao Seed Extract, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Sodium PCA, Hydrolyzed Soy Protein
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

Kalcium-szulfát, melynek a fő forrása a Wikipédia adatai szerint a természetben megtalálható gipsz és evaporit, de a kalcium-szulfát számos egyéb kémiai eljárás melléktermékeként is keletkezik. Átlátszatlanná tevő, összecsomósodást megakadályozó, sűrítő segédanyagként használt a kozmetikumokban, és a többi agyaghoz hasonlóan remek zsírfelszívó, és hasznos összetevő olajos, pattanásos bőrre. Leggyakrabban különféle arcpakolásokban találkozhatunk vele.

Forrás: truth-in-aging, BFT

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0