Alverde

Ár:   999 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Kiszerelés:   4,6 g   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: lovecreams, Módosítva: 2022. március 24.

Kiszerelés:   4,6 g
Kategória:   Sminkek szájra

• Intenzív színfedés, kellemes, gyümölcsös illat
  • Bio bambuszlevél-, rózsa- és málnakivonattal
  • Ápoló mandula- és jojobaolajjal, természetes ásványokkal és rubinporral

4 árnyalatban kapható

virnajnifr

2023. december 22.

Nagyon szeretem, minden nap használom. Az én ajkaimat nem szárítja.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 22.

Nagyon szeretem, minden nap használom. Az én ajkaimat nem szárítja.

Greeka

2023. november 6.

Nagyon szerettem volna szeretni de számomra nehéz az eldolgozása és nálam nagyon nagyon szárít...:( nagy kár érte

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. november 6.

FunnyBunny725

2023. május 19.

Egy másik alverdés rúzsom után gondoltam kipróbálok egy neutrális színt is, ami az 59-es dusty nude. Kicsit olyan hatást kelt, mintha a vízben áztam volna 10 órán keresztül , eléggé lesápaszt. Emiatt magában nem is nagyon használom, hanem kvázi alaprúzsként kenem fel, majd erre viszek fel apró ütögetésekkel egy erősebb színű rúzst. Így nagyon jól lehet keverni a színeket és az esetleg merészebb színekből egyből vállalhatóbb árnyalatok születnek. Illat tekintetében nem éreztem soha , hogy gyümölcsös lenne, inkább púderes.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 19.

jibjab

2023. április 29.

Update: egy hónap mindennapos használat után jövök felpontozni. A púderes/szárazabbnak tűnő állag ellenére egyáltalán nem szárítja az ajkaimat, pedig nagyon is kiszáradásra hajlamos. Az jobb minden korábbi rúzsnál, amit próbáltam, akár drogériás, akár high end, mert egyáltalán nem szárít, nem cserepesít. Önmagában használom, semmi alap, semmi ajakír, semmi kontúr, semmi fixáló. Ajakírral is próbáltam, de így hajlamos elmászkálni, önmagában nem, ráadásul nincs mellette ajakírra szukségem. Nem szárít, tartós, pedig nem ígér tartósságot, nem mászkál el, egyenletesen kopik. Biztosan vannak tartósabb rúzsok, de ez is szépen fenn marad, persze evés, ivás vagy csókolózás után újra kell kenni. A színe majdnem olyan amilyet szerettem volna, a L'oreal Freida Pinto nevével fémjelzett színének kivonása óta nem találtam ilyen jó színt, mint a 04-es Berry árnyalat. Csak ezt ki ne vonják! Nagy meglepetés ez nekem, nagyon meggyőzött, garantáltan újravevős, sőt lehet más színt is kipróbálok, mert ilyen élményem még nem volt, hogy ennyire ne szárított volna egy rúzs vagy ajakápoló. Nekem ez kettő az egyben, messze a legjobb hatással. Az első benyomás 3 csillag volt, mostanra jár neki az 5, mert engem a mindennapos használatban meggyőzött arról, hogy csodaszer. Egyedül a Talc nem tetszik az összetevői között. Ja, az illata nekem annyira nem gyümölcsös, de nem is erős vagy kellemetlen. Utóbbiról azért nem akarok véleményt formálni, mert nem tudom, hogy mennyit állt a boltban.

Még az ismerkedés fázisában vagyunk, nekem furcsa, kicsit púderes az állaga (az összetevőit látva, ezen nem csodálkozom), annak ellenére, hogy csillámos és nem matt rúzsról van szó. Szép a színe, azért vettem meg, mert egy kivont L'oréal rúzs árnyalatát keresem benn, viszonylag tartós, közepesen szárít. Az illata rendben van. A 04 Berry árnyalat egy halvány, gyöngyházas, rózsaszínes árnyalat felkenve, alig erősebb színhatással, mint az Isana Pear Shine ajakápolóm. Az olcsóbb, ugyanez az árnyalat, kicsit talán még intenzívebb és valamivel jobban ápol. Nem tudom, hogy szerelem lesz-e, de egyelőre egynek elmegy, most még csak egy hete használom, majd később jövök update-elni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. április 29.

nangien

2023. március 12.

Dusty nude árnyalatban vettem meg, mert szerettem volna valami rohangálós, hétköznapi rúzst, és jók voltak a vélemények, de ezzel most nagyon melléfogtam. Nagyon száraz és nehéz kenni, elképesztően csúnyán terül még akkor is, ha nincs kicsit se kiszáradva a szám, foltos, úgyhogy teljességgel használhatatlan. Sajnálom, mert maga az árnyalat pont az, amit régóta kerestem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 12.

kalmaniki

2023. január 23.

42-es számút választottam belőle, ami egy szép rózsaszínes nude szín. Jó kis rúzs, kellemes állagú. Matt, de nem szárítja az ajkakat vészesen. Nem valami tartós, de könnyen újra lehet kenni. Ára is baráti.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 23.

annama

2023. január 11.

45 Deep Coral színben vettem meg, tetszik az árnyalat, egyedül felkenni nem szeretem, mert szemcsés, nem siklik, mint ahogy egy rúzstól megszoktam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. január 11.

koviubi77

2022. október 11.

Nekem a Rosy Nude fantázianévre hallgató rúzs van meg ebből a termékcsaládból. Nagyon szeretem. Gyönyörű színe van. Tartóssága lehetne jobb is, sajnos nem sokáig tart. De legalabb egyenletesen kopik, és ápol is én úgy vettem észre. Sokkal puhább a szám tőle. Remélem egy darabig még marad az Alverde kínálatában, mert nagyon megszerettem ezt a rúzst. De ha újra a DM-ben járok beszerzek egy masikat is. Biztos ami biztos. 990 ft-ért ajándék volt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. október 11.

Kaktusz19

2021. december 12.

Négy színem van meg belőle a 05 Dusty Pink, 62 cranberry, 10 elegant red, 42 vintage rose. Mindegyiket imádom a vintage rose volt az esküvői rúzsom. Igen nem egy full matt egész nap tartó rúzs, de nagyon kényelmes viselet és csak a komolyabb érkezések után kell újra kenni. Könnyen felvihető és szépen eloszlik az ajkakon. A színek tökéletesek elegáns alkalmakra vagy hétköznapi viseletre is. Picikének tűnik, de sokáig elég és az ára is tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 12.

Emrise

2021. november 9.

Egyelőre nagyon meg vagyok elégedve vele. A 04 Berry színt vásároltam, természetesnek hat, az összetevői is rendben vannak.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 9.

Antioxidánsok: Olea Europaea (Olive) Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

Olívaolaj. Kiváló természetes emolliens és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav, melyből akár 55-83%-ot is tartalmazhat) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. A squalene egyik legjobb növényi forrása.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.