Alverde

Ár:   1999 Ft   Kategória:   Sminkek arcra

A krémet és az összetevőket feltöltötte: lovecreams, Módosítva: 2017. március 14.

Ár:   1999 Ft

Alapozó és korrektor egyetlen termékben sárgabarack kivonattal és fényvisszaverő ásványokkal. Gazdag textúrája alkalmas a bőrpír, duzzanatok, egyéb bőrhibák elfedésére és szemhéjalapnak. Vegán termék.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

_xcsengex_

Korcsoport: < 18
2024. május 12.

Sajnos ez a termék nem váltotta be a hozzá fűzött reményeimet. Nem volt megfelelő a fedésének ereje és nehezen kezelhető volt az állaga. Emellett nem tartott egész nap, és kissé nehéz érzetet hagyott a bőrömön.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2024. május 12.

Moonhasrisen

2023. november 15.

Életem első alapozója volt, évekig használtam annak ellenére, hogy nagyon nem az én bőrtípusomnak találták ki. Nap végere teljesen zsíros volt a fejem, gyakran újra kellett púdereznem. Nem veszem újra semmiképp, de irritációt sem okozott.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. november 15.

BerryLoo

2023. június 25.

Amiért szeretem: néhány órás viseletre szuper takarást biztosít és természetes alapanyagokból van. Nem irritálja az érzékeny bőrömet.
Amiért nem szeretem: néhány óra múlva pikkelyes lesz a felülete (hiába csak vékony, éppen szükséges réteget viszel fel belőle), ezért egész napos viseletre nem alkalmas. Fura lapát van benne kiszedőnek, amivel az alját nem nagyon lehet elérni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 25.

MissyJay

2022. október 21.

Ez egy rémálom. Szerencsére akciósan vettem de annyit sem ért, ragad, nehéz, iszonyat kényelmetlen volt nekem, a szagárol nem is beszélve, de azt betudom a natur minősítésnek viszont sajna így is csak 1* nagyon nem ajánlom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 21.

szlilla99

2021. április 12.

Nagyon jó fedése van, viszont több szempontból sem praktikus. Nagyon zsíros, nehéz érzete van a bőrön még kis mennyiségben is, hamar átfényesedik púderrel is, és emiatt baromi könnyen el lehet mozgatni (vakarózás, ruha levételénél). Nekem kombinált bőröm van, és az államon, a homlokomon ahol zsíros, nagyon hamar átfényesedik.. Zsíros bőrre nem ajánlanám egyáltalán. Sajnos nem lett szerelem ezek miatt, de megpróbálom elhasználgatni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 12.

mucskalaura

2021. március 23.

Borzalmas az egész, maszkhatású

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 23.

Borzalmas az egész, maszkhatású

annamihaly

2021. január 6.

a legroszabb alapozó amit valaha vettem, rettentően szárít, nagyon nehéz kenni, ahogy felkened elmorzsálódik az arcodon, leheteten eldolgozni, szörnyű állag, a szagáról nem is beszélve.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 6.

Miskulancia

2021. január 4.

A kiszerelése csapnivaló ezzel a kis idióta lapáttal, amivel pont csak az oldaláról és az aljáról nem lehet lekaparni az alapozót.
Ellenben ha véletlenül fejjel lefelé fordul, akkor egyszer csak valahogy tökéletesen kijön a csavaros tetején keresztül a krém!
Viszont az egész arcra nem érdemes rákenni, mert azonnal önmagam élő szobrává válok.
Én a PomPom fényvédő krémével kombinálva használom, csak az orromnál és a szememnél, úgy mutatós!
(itt is igaz a mondás, a régi jobb volt)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. január 4.

(itt is igaz a mondás, a régi jobb volt)

dzsuzsanna

2020. november 26.

Pozitív: jók az összetevők, ezért bátorkodtam megvenni. Jó a fedése, nekem az illata se rossz
Negatív: hol is kezdjem :) az adagolója nem praktikus. Maga az alapozó ragacsos, nehéz állagú, talán még kézzel lehet egyenletesen eloszlatni, nekem ecsettel csíkos lesz, pedig más alapozóknál nem volt ilyen gondom. Apró csillámok vannak benne, amik fénylő bőr hatást eredményeznek. Ha valami hozzáér az arcomhoz, arra azonnal rákenődik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 26.

rosaliestactics

2020. október 24.

Azt a hétszentségit!
Én ilyet még nem pipáltam az már biztos.
Annyira megörültem, amikor megláttam a DM polcán ezt a vegán terméket, mondván, ez érdekesen hangzik, kíváncsi vagyok mit tudtak kihozni belőle. Szóval megvettem és megbántam. Szeretek olcsó alapozókat tesztelni és természetesen mindig betartom azt a szabályt, hogy amit megvettem, azt maradék nélkül el is használom.
Na most ez egy rémálom.. vagy inkább a rémálmok netovábbja.

A szagáról a tömény akril és tempera festékek jutnak eszembe. Nekem ezzel még nem is volt problémám. Az adagoló problémás ugyanis nincs adagoló ebben a szituációban. Egy kis lapátkával kell kiszedni az anyagot, ami természetesen nem ér le az üveg aljáig...

A fedése nagyon jó, és itt meg is állt a tudomány. Nagyon durván beleül a ráncokba, sőt szétfeszíti azokat és felnagyítja még a legkisebbeket is. Körülbelül harminc perc után szürkül, gyűrődik, beleül minden zegzugba... Nem is csodálkozom, hogy nincs rajta semmilyen állítás ami arra mutatna rá, hogy hány órán keresztül bírja, ugyanis egy órán keresztül sem képes kitartani. Szóval ezt illetőleg nem árulnak zsákbamacskát. Én el sem tudom képzelni, hogy milyen alkalmakra találták ki ezt az alapozót, mert ha hűvös, őszi hőmérséklet mellett így viselkedik, akkor milyen lehet mondjuk nyáron a negyven fokban?

Borzalmas az egész. Ne vegyétek meg. Nagyon jól hangzik, hogy vegán, de sajnos a vegán-tudomány még mindig nem tart ott, hogy olcsó és jó alapozót tudjon létrehozni.. legalábbis nem DM szinten.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 24.

Azt a hétszentségit!
Én ilyet még nem pipáltam az már biztos.
Na most ez egy rémálom.. vagy inkább a rémálmok netovábbja.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Más néven gliceril monooleát. Glicerin és olajsav észtere, melyet a természetben előforduló, magas olajsav tartalmú zsírokból és olajokból nyernek. A sárgás folyadékot bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és sűrítőszerként használják a kozmetikumokban.

Közismertebb nevén Epsom-só vagy keserűsó. Térfogat növelő, sűrűség szabályozó segédanyag. Hajápolókban használva általában hajgöndörítő segédanyagként használatos. Hőfejlesztő szerként is használható vízmentes formulákban, mivel azonnali hőképző kémiai reakcióba lép a vízzel.

Lipid féle (phospholipid). Tojássárgájában, növényi és állati sejthártyában található, manapság napraforgóolajból vagy szójából állítják elő. A kozmetikai iparban bőrpuhító (emollient) és vízmegkötő anyagként használatos. Olajban és vízben is oldódik, ezért hasonlít a sejtmembránhoz. A Lecithin-t liposzómáknak is nevezik, mivel a dupla oldhatósága, a hatóanyagokat magukkal hordozva, segít mélyebbre és a megfelelő helyre szállítani őket.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.