Alverde

Ár:   1499 Ft   Kategória:   Hajápolók

A krémet feltöltötte: Theresia, az összetevőket feltöltötte: CoolMyMc, Módosítva: 2023. május 16.

Kategória:   Hajápolók

2022-ben megújult összetétel!

• Regeneráló hajápoló vaj
  • Igénybevett és töredezett hajra
  • Bio avokádóolajjal és bio sheavajjal
  • Tartósan hidratálja és táplálja a hajat
  • Élettel teli és fényes haj

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

nikoletta.szabo93

2023. december 26.

Nem igazán jött be nekem… túlságosan szárít, gubancos lett a hajam tőle!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. december 26.

Nem igazán jött be nekem… túlságosan szárít, gubancos lett a hajam tőle!

AnasztaziaKi

2023. november 16.

Amióta ezt használom hálás a hajam. Töredezett és száraz volt mindig is, de ez a termék átsegített ezen és megvédi a hajamat, puha és fényes lett tőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. november 16.

dodoos

2022. július 19.

Az itteni vélemények alapján vettem meg, de sajnos nem vált be. Kiszárította a hajamat, amit egyszerűen utálok mert nem tudok azzal mit kezdeni ha még pluszban száll is tőle. Kísérleteztem vele, próbáltam rövidebb-hosszabb ideig fent hagyni, kipróbáltam vizes és száraz hajon is, de egyszerűen nem akart működni. Az ára nagyon jó és talán más hajtípusra megfelelő termék lehet, de ez ugye egyénenként változik. Nekem nem jött be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 19.

cattitude

2022. április 17.

hajmosás előtt teszem a hajamra, rajtahagyom (attól függ, mennyire vagyok lusta, van, hogy fél órát, van, hogy egész éjszakát) és kimosom. szépen puhítja a hajam, elégedett vagyok a hatással. hamvasító sampon előtt különösen jó, mert nem szárad rommá a hajam. jó az illata, de nem marad meg a hajban. 5 csillagot azért nem adok, mert azért gyorsan fogy és nem annyira multifunkcionális, mint ahogy szeretném, hajvégápolónak pl kifejezetten nem vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 17.

ViragKisAsszony

2022. február 19.

Megvettem a második tégelyt, és minden bizonnyal rendszeres vásárlója leszek ennek a készítménynek. Ha hajmosás előtt kenem fel a hajamra, az eredmény csodálatosan puha hajkorona, nem nehezíti el a hajam. Hajmosás után viszont nekem már sok, úgyhogy ezt a lépést én kihagyom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 19.

Copacabana

2021. november 1.

Hajmosás előtt használom, rajta hagyom pár óráig, aztán hajat mosok. Szerintem megfelelően ápol. Kellemes az illata, és természetesek az összetevői, ezért is vettem meg. Hajmosás után szerintem eléggé zsírosítana, én úgy nem merem használni. De összességében elégedett vagyok.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. november 1.

viragocskaa

2021. augusztus 28.

Nem láttam semmi változást a hajamon a használatát követően. Egyébként meg nem egy rossz termék, de nincs értelme használni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. augusztus 28.

kissagnes

2021. augusztus 24.

Semmilyen hatást nem tapasztaltam sem hajmosás előtti pakolásként sem hajbalzsamként használva, talán mintha kicsit szárítaná a hajam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. augusztus 24.

csekeregina

2021. augusztus 18.

Hajon szörnyű, viszont bőrkeményedésekre, ekcémára kiváló 😊

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 18.

Hajon szörnyű, viszont bőrkeményedésekre, ekcémára kiváló 😊

hoya94

2021. április 14.

Én is az itteni vélemények alapján vettem meg, de sajnos 3 használat után elajándékoztam (hátha másnak jó lesz), rettenetesen törte a hajam sőt még mintha szárazabb is lett volna utána.. Sajnálom pedig szerettem volna ha beválik.. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 14.

Antioxidánsok: Persea Gratissima (Avocado) Oil, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Glycerin, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Hydrolyzed Soy Protein, Lactic Acid
Kémiai hámlasztók: Lactic Acid
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Diglicerid, melyet zsírsavakból és glicerinből állítanak elő. A kozmetikumokban bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító (emolliens) és emulgeálószerként (segíti a vizes és olajos fázisok összekeverését) használatos.

Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag (70%-a olajsav) természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emolliens és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.

Szőlő gyümölcs kivonat. Bár a szőlőmag kivonatnak és a szőlőmagolajnak előnyösebb (antioidáns) hatásai vannak a bőrre, de az összetevő egyik gyártójának információi szerint a szőlő gyümölcsének a kivonata is rendelkezik némi antioxidáns, valamint nyugtató, hidratáló és tápláló hatással.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

Forrás: truth-in-aging, BFT

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

A napraforgó olaja a növény magjából sajtolással nyert illatmentes olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient (bőrphító) hatású összetevő. Paula Begoun szerint gyulladáscsökkentő hatású és segít a bőr barrier funkciójának javításában a víz- és zsírháztartás egyensúlyban tartásával, valamint gazdag forrása a zsírsavaknak (így péládul a linolsavnak, melyből kb. 60%-nyit tartalmaz). Rendkívül jó hatással van a száraz, irritált bőrre.

levulinsav sója. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő, a Truthinaging információ szerint pedig mikro-organikus hatása révén tartósítószerként is használatos a kozmetikumokban. Gyakori összetevője a mesterséges tartósítószerektől mentes natúrkozmetikumoknak.