AOK

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   Müller   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: moonlitnight, Módosítva: 2014. július 4.

Lelőhely:   Müller
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

moonlitnight

2014. november 1.

Müllerben lehet kapni a termékcsalád tagjait, én leakciózva vettem meg, ismertem már előtte a márkát és szükségem volt egy éjszakai krémre, gyors összetevő átböngészés után meg is nyugodtam, mert parfüm és szilikon mentes. Igen bennem is ugyan így felmerült a kérdés, mint bennetek, hogy ennek miért is kell annyira örülni, mert magam sem értem, hogy egy éjszakai krémbe ugyan minek szilikon, mert egy nappali krémbe még csak csak megértem, egyenletesebb lesz tőle a bőr, arra megy az alapozó, zárójel kezdve az alapozókban is pont evégett van ám szilikon bőségesen zárójel bezárva, de ugyan mondja már el nekem valaki, hogy minek bele parfüm, illatozzunk a párnánknak, itt újabb zárójel kezdődik, a parfüm hiányától nem lesz büdös a krém, ellenben mondjuk nem lesz " tipikusniveaillata", hanem mily meglepő nem lesz illata, vagyis lesz, mert a többi összetevőnek van illata, de nem mesterséges, ha illatos krémet akarnék megvenném a divatházak parfümös testápolóit. Szóval az illatanyag érzékeny bőrre még amúgy is plusz irritáció, szilikon meg elég az alapozómba, kenek elég sok szirszart így is a fejemre, egy éjszakai krémmel már nem szeretnék ilyen dolgokat felvinni a bőrömre. Ígérete szerint nyugtat meg tolerál meg amit csak szeretnénk, de engem ez nem érdekel, hidratáljon és kész, a termék tökéletesen eleget tesz ennek mindenféle káros összetevő nélkül és ahogyan elnézem sok fontos dolgot is sikerült a gyártóknak belepakolni. A termék maga egy nagyon sűrű krém, ha kinyomom a kezembe nem is folyik szét, hanem ilyen kis praliné, trüffelgombóc szerűen létezik, nem megy sehova, elolvastam a kommentet a nappali változatánál is, az sem folyós, szóval nem annak tudható be, hogy minden éjszakai krém testesebb, ellenben egyáltalában nem nehéz vagy fullasztó és terhes, hanem szépen beszívódik reggelre ( lehet nem addigra szívódik be, hanem sokkal hamarabb is, de én csak reggel szembesülök vele:) Jobban szeretem mint az eucerin-emeimet. ( húha lehet alkottam egy új nyelvtani formulát ) Remek kis krém ez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 1.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Bis-Ethylhexyl Hydroxydimethoxy Benzylmalonate
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Dimethylsilanol Hyaluronate, Algae Extract, Butylene Glycol, Pantolactone
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate, Tocopherol

Az emberi szervezetben is előforduló, kéntartalmú aminosav. A kozmetikumokban elsősorban hidratáló hatása miatt használják. További információ a taurin élettani szerepéről: http://www.beres.hu/hu/tanacsado/taurin/ és álatlános információ az összetevőről: http://en.wikipedia.org/wiki/Taurine#Physiological_functions

Egy, a kígyósziszek nemzetségébe tartozó növény magjából kivont olaj. A CosIng szerint bőrkondícionálóként és oldószerkészt használatos a kozmetikai szerekben. A növény a világ számos pontján megtalálható, nagyobb mennyiségben fogyasztva mérgező, de kozmetikai összetevőként kimagasló: Paula Begoun szerint magas alfa-liponsav, gamma-liponsav és sztearinsav tartalmának köszönhetően kiváló bőrtápláló.

Emulgeálószer és felületaktívanyag.

Hártya képző (film forming), zselésítő, emulzió stabilizáló segédanyag.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél-és filmképző összetevő. Antisztatikus hatása van.