Bioemsan

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   bioboltok, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szitakötő, Módosítva: 2014. március 11.

Lelőhely:   bioboltok, online
Kategória:   Hidratáló krémek

Hidratáló krém: Nappali és éjszakai használatra egyaránt, minden bőrtípusra ajánlott! Kizárólag bio gyógynövényekből készült, effektív (hatékony), életfolyamatokat támogató mikroorganizmusokkal erjesztett natúrkozmetikumok. Antioxidáns hatással bírnak. Könnyed bőrnedvesség megőrző hatást nyújt az Aloé Vera gél és narancsvirág párlat tartalmának köszönhetően. Fiatalok, gyermekek és férfiak részére is alkalmas! Az effektív mikroorganizmusok által erjesztett gyógynövények,az EM kerámia és a Manju tengeri só aktiválják a bőrfunkciókat és gondoskodnak a bőr egészséges savvédő rétegéről. A levendula, körömvirág, kamilla és édesgyökér kivonatok megnyugtatják a bőrt. A biológiailag ellenőrzött EM kultúrákból származó gyógynövények, növényi olajok, zsírok kapcsolatában ápolják és segítik a bőrt védő és védelmi funkciójában. Fontos bioaktív anyagok, mint flavonoidok, vitaminok, carotinoidok és nyomelemek behatolna a bőrbe, regenerálnak és késleltetik a bőr öregedését az esszenciális zsírsavak kapcsolatában. A BIOEMSAN natúrkozmetikumok szintetikus emulgeátoroktól, konzerváló-, illatosító- és festékanyagoktól mentesek, fejlesztése során nem tesztelték állatokon és genetikailag nem manipuláltak.

A bioemsan hidratálókrém aktiválja a bőrfunkciókat. Természetes hidratáló donor a sugárzó arcbőrért.A bioemsan hidratálókrém ideális nappali- és éjszakai ápolókrém a fiatal és zsíros bőrre, és könnyű nyári krémként alkalmas a normáltól a száraz bőrre. Aktiválja egész természetesen a kisugárzását!Természetes hatás az egészséges kisugárzásért: Hyaluron-sav, Aloe Vera gél, narancsvirág-hydrolat és Iris-gyökér hidratálják a bőrt. A shea-vaj és a bogáncsolaj táplálják és védik a bőrt, egy növényi UV-védő anyag megvédi a bőrt a fényhatás okozta károsodástól. A Manju és fermentált gyógynövények, a kerámia, a korallalga-por és az EM tengeri só serkentik a bőrfunkciókat, és gondoskodnak egy egészséges savvédő burokról a bőrön. A többek között levendulából, körömvirágból, kamillából készült kivonatok megnyugtatják a bőrt. A Hyaluron-sav természetes Anti-Agingként, a Pongamol természetes fényvédőként hat.

Kata2019

Korcsoport: >54
2019. szeptember 18.

A legjobb krém amit eddig használtam. Nagyon kevés elég belőle, könnyen beszívódik. Az illata először furcsának tűnhet, de hamar elillan. Hidratál, feltölt, kiegyenlít. Nem okoz pattanásokat. Nem a legolcsóbb krém, de a 70 ml-es tubusos kiszerelés higiénikus és sokáig kitart. Évek óta használom, próbáltam lecserélni de mindig visszatérek hozzá. Alap darab marad, kiegészítőkkel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. szeptember 18.

Tekka

2017. április 13.

Nekem sajnos nem hidratált eléggé bár nagyon száraz az arcbőröm, lehet hogy csak ilyen egyedi eset vagyok, amúgy nagyon szimpatikus termék. Ezért próbáltam ki a 'drasztikusabbnak' vélt balzsamkrémet ami viszont szuperül bevált nekem is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 13.

hajasbaba

2014. május 13.

Télen a balzsam krémét használtam, viszont tavasszal és nyáron ezt a könnyebb hidratálót használom. Az illata szerintem ennek erősebb, bár nekem jobban tetszik. Ez is pont ugyan olyan kiadós, nem kell belőle sok. Pillanatok alatt beszívódik, semmilyen réteget nem hagy a bőrömön. A hatásáról ugyan azt tudom elmondani, mint amit már a balzsam krémnél leírtam. Mivel ez a krém is az effektív mikroorganizmusokkal működik, ezért kell egy pici idő neki is, amíg elkezd összedolgozni a bőr baktériumflórájával. De a hatás nem marad el. Nem csak simább és puhább lett az arcbőröm, hanem maga a bőr szerkezete változott meg, teljesen feltöltődött, felépült. Egyenletes lett a felszíne, semmi dimbes-dombosság. Szebb az összkép.
Akinek heges, sérült a bőre, annak kifejezetten ajánlott, nagyon meggyorsítja a bőr gyógyulásának folyamatát, maradandó nyom nélkül.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. május 13.

szitakötő

2013. december 1.

Imádom ezt a krémet! Bár rettenetesen drága, nekem majdnem 10 hónapig kitartott (napi kétszeri krémezéssel). Nagyon kevés kellett egyszerre belőle, mert hihetetlenül jól eloszlatható, nem is hittem volna. Az illata hamar elillan, közvetlenül felkenés után elég erőteljes (azt mondják, narancs illatú; hát én nem tudnám meghatározni). A szárazabb területeket kiegyenlítette, igaz kellett pár hét, mire teljesen kifejtette a hatását (utána egyáltalán nem volt annyira száraz a bőröm, hogy látható legyen). Sima, puha lett a bőröm és valahogy úgy éreztem, hogy meg is erősödött. A mitesszerek számát is csökkentette talán, bár lehet, hogy simán a korral jött elő jóval kevesebb.

Külön tetszik benne, hogy szem köré is lehet kenni, így nem kellett mellé szemránckrémet vennem, így abszolút megérte a befektetés!

A kisebb kiszerelést nem ismerem, nekem 70 ml-es van (már a 2. flakonnal fogyasztom), a végén szét kellett vágnom, hogy az oldalára tapadt krémet is elhasználhassam. De a csomagolása praktikus, nekem jobban bejön, mint a tégelyes krémek (a 70 ml nem tégelyes, hanem tubusos).

Ja, egyébként azért ezt vettem meg, mert hihetetlenül jó az összetétele, szerintem a natúr-vonalon belül is kiemelkedő a termékcsalád. Sajnos mint már írtam, ez az árukon is tükröződik, de tényleg szuperlassan fogy minden termékük, amit próbáltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. december 1.

Antioxidánsok: Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel, Calendula Officinalis (Pot Marigold) Extract
Hidratálók: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Sodium Hyaluronate

A kozmetikumok közül az oldószerek, lakkok, parfümök előállításánál használják. Az etil-alkohol 70%-os oldatát, valamint egyéb etanoltartalmú oldatokat fertőtlenítőként, ezen belül bőrfertőtlenítőként is alkalmazzák. A baktériumokat, néhány vírust, valamint a gombát is elpusztítja.

Kis molekulasúlyú alkohol, ami bizonyos nézetek szerint szárító, irritáló hatással lehet a bőrre és elősegíti a szabadgyökök keletkezését, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található, más nézetek szerint viszont legtöbb erre vonatkozó kutatás in vitro volt, vagyis petricsészében nevelgetett sejteken, vagy izolált bőrmintákon, az életszerű helyzetekhez képest kimondottan extrém körülmények között vizsgálták a hatását a sejtekre (ilyen kutatási anyag például ez és ez is.), valamint nem számoltak a bőr legkülső, ún. szarurétegének védő (barrier) funkciójával sem.

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Az Ázsiában honos Millettia Pinnata fa magjának zsírsavakban gazdag, antibakteriális hatású olaja. Az ayurvedikus gyógyászat egyik alapanyaga, bőrbetegségek kezelésére használták a neem olajhoz hasonlóan. Újabb kozmetikai felhasználását fényvédő összetevőként elsősorban az olajban található két hatóanyagnak, a pongamolnak és a karanjinnak köszönheti, amelyek természetes UVA és UVB fényszűrőkként működnek. A pongamol kémiailag hasonlít az avobenzone-hoz.

Kamilla kivonat. A kamillatea gyógyászati célokra való használata nagy hagyományokra tekint vissza. A kamilla közismerten gyulladáscsökkentő, nyugtató, fertőtlenítő hatású. Mérsékelt antioxidáns hatása is van. Érzékeny bőrűeknek viszont jobb óvatosan használni kamillát tartalmazó termékeket, mivel a rendszeres használata bőrirritációt (contact dermatitis) válthat ki.

Orvosi ziliz kivonat. Kevés információ érhető el arról, hogy az orvosi ziliz kivonatot a kozmetikumokban mire használják. Paula Begoun szerint sűrítő anyagként használatos, és lehet, hogy van nyugtató, gyulladáscsökkentő tulajdonsága is.

Citromfű kivonat. Leginkább illatanyagként használt. Potenciális bőrirritáló.

További info az összetevőről a KM-blogon >>