Kövess minket Instagramon is! :)


Everyoung Kakaóvaj-Yam Fényvédő Krém
Ár: | 5594 Ft | Kategória: | Fényvédők | |||
Kiszerelés: | 75 ml | Bőrtípus: | Száraz, Normál, Kombinált | |||
Lelőhely: | bioboltok, online | Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: BIOLA, Módosítva: 2018. augusztus 9.
Ár: | 5594 Ft | |
Kiszerelés: | 75 ml | |
Lelőhely: | bioboltok, online | |
Kategória: | Fényvédők | |
Bőrtípus: | Száraz, Normál, Kombinált | |
Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
TERMÉKLEÍRÁS
Kis mértékben óv a napfény ártalmaitól a (nem nano méretű) ásványi fényvédők segítségével, miközben a homoktövis, kakaó és fény-yam segíti a bőr szépségének megőrzését.
- 66%+ biodinamikus összetevővel.
- 77% tanúsított ökológiai összetevővel.
- SPF10 alacsony mértékű fényvédelem.
Napozáshoz szokott bőrre, kis mértékű fényvédő hatású, testre és arcra is használható az arcápoló krém fölé.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Daucus Carota Sativa (Carrot) Juice
,
Olea Europaea (Olive) Oil
eo
2
0
,
Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract
gy
,
Dioscorea Batatas Root Extract
,
Zinc Oxide
f
1
0
,
Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter
eo
4
0
,
Water / Aqua
,
Rosa Canina (Dog Rose) Fruit Extract
,
Ocimum Basilicum (Sweet Basil) Extract
i
,
Juglans Regia (Persian Walnut) Leaf Extract
,
Glycerin
h
0
0
,
Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil
eo
,
Sorbitan Stearate
eu
0
1
,
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil
,
Iron Oxides
sz
0
0
,
Sorbitan Laurate
eu
,
Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
gy
,
Melissa Officinalis (Lemon Balm) Leaf Extract
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil
eo
,
Sodium Benzoate
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Nigella Sativa (Black Cumin) Seed Oil
eo I i
,
Olea Europaea (Olive) Leaf Extract
,
Curcuma Longua Extract
,
Salvia Sclarea (Clary Sage) Oil
,
Helichrysum Stoechas Extract
,
Ascorbic Acid
a I v
,
Citric Acid
kh
,
Cedrus Atlantica Oil
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbic AcidGyulladáscsökkentők: Calendula Officinalis (Pot Marigold) Flower Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice
Hidratálók: Glycerin
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbic Acid
Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Olea Europaea (Olive) Oil, Theobroma Cacao (Cacao) Seed Butter, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil, Nigella Sativa (Black Cumin) Seed Oil
Emulgeálószerek: Sorbitan Stearate, Sorbitan Laurate, Cetyl Alcohol
Fényvédők: Zinc Oxide
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol
Illatanyagok: Ocimum Basilicum (Sweet Basil) Extract, Nigella Sativa (Black Cumin) Seed Oil
Színezékek: Iron Oxides
Tartósítószerek: Sodium Benzoate, Potassium Sorbate
Összetevők megmagyarázva
Olívaolaj. Kiváló természetes emollient és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. További infó itt.
Az orvosi körömvirág virágának a kivonata. A körömvirágnak számos pozitív hatása van a bőrünkre, antibakteriális, gyulladáscsökkentő, sebgyógyító, bőrápoló tulajdonságú. Kozmetikumokban mindezen hatások együtteséért alkalmazzák, noha a hivatalos megfogalmazás szerint csak bőrápolónak nevezik. Gyakorlati tapasztalatok szerint nagy koncentrációban alkalmazva az igénybe vett bőrt kiválóan regenerálja. Használatakor vigyázzunk a fészkesvirágzatúakkal kapcsolatos allergiákra.
Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után.
Kakaóvaj. Emészthető természetes zsíradék, melyet a kakaóbabból nyernek. Enyhén csokoládé szerű íze és aromája van. A kakaóvaj emollient anyag, mely polifenol antioxidánsoknak is gazdag forrása. Kémcsőben végzett (in vitro) kutatások szerint segít a bőr rugalmasságának és az egészséges kollagén termelésnek a fenntartásában. A közkeletű hiedelemmel szemben azonban nem használ a striák ellen.
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
A vadrózsa termésének, a csipkebogyónak a kivonata. A csipkebogyó legnagyobb mennyiségben C-vitamint tartalmaz, ezenkívül B1-, B2-, P-, K- és A-vitamin, valamint gyulladáscsökkentő hatású flavonoidok, karotinoid, pektin és szerves savak (pl. alma- és citromsav) is találhatók benne. Több kutatás is arra jutott, hogy magas a C vitamin, valamint polifenol tartalma révén a csipkebogyó kivonatnak a bőrön antioxidáns hatása van, valamint a Dr. Hauschka honlapja szerint szövetösszehúzó és nyugatató hatású összetevő is. E szerint a kutatás szerint gyulladáscsökkentő hatással is bír.
Egy bazsalikum féle kivonata. Jellegzetes illata gazdag illóolaj tartalmának tulajdonítható. Az EWG a növényt bőrkondícionáló összetevőnek és illatanyagnak kategorizálja.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
A szezám magjából kivont olaj. Illatmentes, növényi eredetű olaj, melyet a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint szagokat semlegesítő, bőrpuhító, haj-és bőrkondícionáló tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Az összetevővel leggyakrabban testápoló termékekben és rúzsokban találkozhatunk.
Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.
Vasból és oxigénből álló keverék, amelyeket a kozmetikumokban (piros, sárga és fekete) színezőanyagként használnak már az 1900-as évek óta. Bár a vas-oxidok természetesen fordulnak elő, a kozmetikumokban használt formák jellemzően szintetikusak annak érdekében, hogy elkerüljék a természetesen előforduló vasoxidokban található szennyeződéseket.
Aloe vera növény leveléből származó lé. Vízmegkötő, gyulladáscsökkentő, antioxidáns és antibakteriális hatása van. Bár az aloe vera egyre nagyobb divat mostanában, Paula Begoun szerint tudományos kutatások nem igazolják, hogy hatékonyabb lenne a többi, hasonló tulajdonságokkal rendelkező összetevőnél (mint pl. a C-vitamin vagy a zöld tea).
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
Tökmagolaj. A tökmagolaj sok, a bőr számára hasznos összetevőt tartalmaz: zsírsavakat, antioxidánsokat és sejtkommunikáló anyagokat (pl. karotin, lutein, E-vitamin, linoleic sav). Ráadásul a tökmagolaj nem tartalmaz semmiféle irritáló illatösszetevőt, így a bőr számára kiváló és természetes anyag.
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
Muskotályzsálya olaj. Illóolaj. A Dermaxime oldala szerint elősegíti a faggyútermelés egyensúlyban tartását és van némi baktériumellenes hatása is. Tonizáló és gyengéd sejtmegújító hatása is van.
A szalmagyopár kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tonizáló hatású összetevő, vagyis kellemes, komfortos érzést biztosít a bőrnek. Paula Begon szerint viszont irritáló hatása lehet, elsősorban a parlagfűre allergiásoknál okozhat problémát.
C-vitamin, melynek számos előnyös hatása van a bőrre. Egyrészt kiváló antioxidáns, mely véd a szabad gyökök okozta károktól és segít az UV-sugárzás által károsodott sejtek regenerálásában. A C-vitamin úgynevezett hálózati antioxidáns, melynek hatása fokozható más antioxidánsokkal (E-vitamin, ferulic sav) kombinálva. Antioxidáns hatásán túl a C-vitamin külön figyelmet érdemel azért is, mert azon kevés összetevők közé tartozik, melyek segítik a bőrben a kollagénszintézist. Szintén hatásos a C-vitamin a pigmentfoltok (melasma) ellen is, mivel blokkolja a melanint termelő sejtek tyrosinase aktivitását. Hatásos összetevő a striák ellen is.
Mint mindennek, természetesen a C-vitaminnak is vannak hátrányai. A tiszta C-vitamin nehezen stabilizálható a kozmetikumokban, és könnyen lebomlik levegő és fény hatására, így C-vitaminos krémet csak nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban célszerű venni. Savas jellege miatt enyhe bőrirritáló. A C-vitamin hatása kérdéses a bőr elasztinszintézisére.
A C-vitamin a fent leírt előnyös tulajdonságait leginkább akkor fejti ki, ha 5-20% közötti koncentrációban található a kozmetikumban.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.