Bioré

Ár:   $15   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anna990, Módosítva: 2016. augusztus 23.

Ár:   $15
Kategória:   Fényvédők

UV Szűrők: Octinoxate, Tinosorb S, Uvinul A Plus & Uvinul T150

Könnyű japán naptej gyerekeknek és érzékeny bőrre. Víz- és izzadásálló.

dio14

2019. november 10.

A héten érkezett meg a második tubus, az elsőt még nyáron rendeltem. Akkor még nem is fogott meg annyira, nyáron 30 fokban soknak éreztem, de ahogy bejött a kicsit hűvösebb idő, egyből a kedvencemmé vált. Nagyon jó áron van, érdemes vele egy próbát tenni. Könnyen beszívódik, nem hagy semmilyen réteget(a kémiai fényvédők nagy előnye), és hidratálja, puhítja a bőröm, estére se szárad ki, sőt nagyon táplált, telt lesz a bőröm. Télen élmény lesz használni. Szerencsére pattanást se okoz, pedig tartottam tőle. Ez egy egyszerű, de nagyszerű fényvédő, igazi hiánypótló termék. Imádom a japán kozmetikumokat, na meg a koreait:))

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 10.

Dorathea

2019. szeptember 5.

Eleinte a hátamra vettem, mert az érzékeny a naptejekre, és ez egy szép összetevős vízálló fényvédő nagyobb kiszerelésben.
Hát meglepődtem mikor megláttam, hogy milyen kicsi XD, nagyobbacska mint egy szokásos 40-50 milis, de azt hiszem a 90g miatt egy 90 ml méretű flakont vártam, tudom tudom butaság volt...
Ezen túllépve, illetve azon, hogy a hátamnak túl sok volt, szóval arra még mindig keresem az igazit, az arcomra végül nagyon bevált.
Mióta áprilisban elmentem egy lézeres kezelésre heghalványítás céljából (egyébként semmit se használt) azóta valahogy borzalmasan igényli a bőröm a hidratálást, még nyáron is. Így ez a Biore kiütötte a korábbi kedvenc A'pieu fényvédőmet, igaz a homlokomra még mindig ez utóbbit használom, mert a frufrum miatt hamarabb bezsírosodik a homlokom a krémesebb, testesebb Bioréval.
A Biore egy szűrű, tejszerű, kicsit normál naptejre hajazó fényvédő, ami ennek ellenére pillanatok alatt beszívódik, semmi fehér réteg. Azért kicsit fényes, bár még sose teszteltem, hogy hány perc után múlna el, mert mattító púderrel mindig átmegyek az arcomon.
És ami miatt imádom: mintha teljesen feltöltené az arcomat, tömör, üde, hidratált és ruganyos lesz tőle, és ez az érzet nap közben se múlik el. Az A'pieu-vel sajnos igen, azzal 3-4 óra után szomjazik a bőröm. Éppen ezért már úton van a következő flakonnal.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 5.

WorkingClassGirl

2019. január 24.

Frissítés 3: Mostanában elég gyakran morzsálódik nap közben. Azt hiszem, azért, mert visszazsírosodott a bőröm. Szóval nem tökéletes, de azért továbbra nagyon jó terméknek tartom. Elhasználtam pár flakonnal napi szinten nyúlpk hozzá, de mostanában megint kísérletezni támadt kedvem. De ha jó áron kellene jó fényvédőt javasolnom arcra, továbbra is ezt mondanám először.

Frissítés 2: én hülye azt hittem, hogy ősszel a vényköteles retinoid mellé rossz lesz, ezért megint itt állnak a közepesen jó fizikai fényvédők, amik sehogyse jók. Mikor elhasználtam a maradékot, olyan TÖKÉLETES volt, hogy egyből rendeltem többet belőle. Ismétlem: gyengéd, nem irritál, könnyű géles krém, nem kell mellé külön arckrém sem. Smink komplatibilis. Rétegezhető. Olcsó. Szuper.💜

Frissítés: Egy kis áttetsző púder elég, hogy ne olvadjon le 40°C-ban, és újra is lehet kenni. Egyébként ha nincs forróság tökéletesen működik. Külön értékelem, hogy annak ellenére, hogy géles állagú, vannak benne emolliensek is, így ha kicsit szárazabb a bőröm is működik önmagában.

Az utóbbi időben sokat olvastam a kémiai fényvédőkről, egyrészt, hogy nem szívódnak ám olyan könnyen föl, hogy bajt okozzanak. Másrészt, hogy nem szabad az összeset egy kalap alá venni, nem mindre érzékeny feltétlenül az ember pl. És bár én nagyon sok fényvédőt megkönnyeztem már az elmúlt években, most rá kellet jönnöm, hogy nem a kémiai fényvédők voltak a baj, bár általában rájuk fogtam.
Ebben a hatóanyagok java részt újabb molekulák, remek uv-a védelmet is nyújtanak, az összetevők barátságosak, semmi illatanyag nincs benne. Remekül hidratál, simán nem kell kenni alá semmit az év nagy részében. Kényelmes, könnyű, mint egy arckrém, géles-krémes, színtelen. Könnyű újrakenni napközben, ami a fizikaiakkal kb sose megy nekem.
Nem csípi a szemem! Kenem a szemhéjamra is, de semmi irritáció.
Viszont nagyon ocsmány, ahogy elkezdem átizzadni a hőségben, szóval erre ki kell még találnom valami, lehet, hogy púdert kéne felé tennem. Elvileg pedig izzadás álló is..
Összeségében örülök, hogy nem adtam fel vele (kétszer veszett el a postán egymás után), meg a kémiai fényvédőkkel se.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 24.

Nem csípi a szemem! Kenem a szemhéjamra is, de semmi irritáció.

Winger

2017. június 12.

Egy igen jó értékelésű japán eladótól vettem és egy teljes hónapot vártam, hogy megérkezzen. Hát ennyit az ebay-es értékelésekről..
Na, de a termék.. Életem fényvédője!! Minden várakozást és minden centet megért.
Eredetileg a lányomnak vettem, de én is ezt használgatom, de csak módjával, mert csak 90g, és nagyon fogy. Tudtam, hogy ekkora, de azért megnyúlt az arcom, amikor megláttam, hogy milyen picike. A krém maga fehér, szagtalan és csak úgy siklik a bőrön. Pillanatok alatt eldolgozható, nem tapad, nem ragad, nem fénylik. A bőr utána selymes és puha. Ha valaki nem látta, hogy bekentem vele a lányomat, az életben meg nem mondja. A mamáknál egész nap kint van a kertben és a medencében pancsizik és semmi leégés, pirulás, egyéb. Több, mint 2 hete használjuk folyamatosan, ezalatt az idő alatt irritációt nem tapasztaltam.
Én arcra próbáltam ki, és valami álom sminkelni rá. A BB-t remekül tartja, a sminkem nem folyik le, nem izzadok alá és gyönyörű bőrképet ad még a nap végén is. Szárazabb bőrűeknek, mint ahogy nekem is, elkél alá a hidratáló. De végül is ez egy gyerekeknek szánt fényvédő, és az ő normál bőrükre van optimalizálva. Mindenesetre én egyelőre maradok az eddig jól bevált fényvédőmnél, főleg mert nem akarom a gyerekem fényvédőjét elhasználni és egy újabb hónapot várni a következő szállítmányra. De fontolgatom, hogy betárazok belőle.
Az INCI-je sajnos nem makulátlan, de a hatás szempontjából toronymagasan veri az eddig általam próbált nem kevés fényvédőt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 12.

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Glycerin, Propanediol

Gliceridek és behensav keveréke. Bőrpuhító (emollient) és emulgáló szer.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.

Ceresin 0 0

Az agar tengeri vörösmoszatokból nyert poliszacharid-keverék. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gélképző, viszkozitást szabályozó (sűrűség szabályozó), megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”) hatású összetevő, de szagokat, ízeket semlegesítő hatása miatt is használják a kozmetikumokban. Mivel rengeteg vizet vesz fel, ezért a bőr nedvesítésében van szerepe, kiváló vízmegkötő és bőrsimító hatással bír. Általában zselés jellegű pakolásokban és krémekben használják, a biokozmetikumok géljeinek egyik fő alapanyaga.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!