Bobbi Brown

Ár:   15 490 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   Bobbi Brown márkabolt, Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. február 10.

Ár:   15 490 Ft
Lelőhely:   Bobbi Brown márkabolt, Douglas
Kategória:   Szemkrémek

Azonnali, frissítő nedvességlökettel árasztja el a bőrt, a nátrium-hialuronát pedig feltölti, kisimítja és puhítja azt a láthatatlan corrector- és concealer felvitelért. A lágy textúra gazdag, de nem zsírosítja a bőrt, gyorsan beszívódik a könyned sminkfelvételért. B-vitamin tartalmának köszönhetően táplálja az érzékeny szem alatti területet.

Water / Aqua Dimethicone eo I szil 1 0Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2 eo Butylene Glycol h 1 0PPG-2 Myristyl Ether Propionate eo 3 2Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2PEG-40 Stearate ti I eu Butyrospermum Parkii (Shea Butter) eo Rhodochrosite Extract Ascorbyl Glucoside a I v Squalane eo 1 0Trisiloxane Glyceryl Stearate eo I eu Sorbitan Stearate eu 0 1Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract gy Yeast Extract a Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract Spinacia Oleracea (Spinach) Leaf Extract Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract Algae Extract eo I h Beta Carotene sz Sodium Hyaluronate h 0 0Tocopheryl Acetate a I v 0 0Panthenol eo I v 0 0Magnesium Ascorbyl Phosphate a I v Caffeine a Folic Acid v Pyridoxine Dipalmitate Cyanocobalamin (Vitamin B12) v Niacinamide h I v Retinyl Palmitate a I v 2 2Phytosphingosine Parfum/Fragrance i Glycerin h 0 0Caprylyl Glycol eo I h Methyl Glucose Sesquistearate eo I eu Dimethicone Crosspolymer szil Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Carbomer 1PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate eu C12-15 Alkyl Ethylhexanoate eo Tetrasodium EDTA Sodium Hydroxide Limonene i Limonene i Citronellol i Geraniol i Linalool i BHT a I ta Sorbic Acid i I ta Chlorphenesin ta Phenoxyethanol ta

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Pomelo

2023. március 28.

Kellemeske, tápláló sminkalap, nekem a kis finom rácokra épp elég. Nem szeretem benne, hogy belenyúlós, ráadásul többször bele kell nyúlni, mer csak nagyon keveset vesz fel belőle az ujjam. Jó-jó, de nem hiszem, hogy újra megveszem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 28.

szeliger

2021.április 2.
Helyes kis tégely, a fekete csavaros tetőn dombornyomott Bobbi logoval. Belül kis füllel ellátott fehér műanyag lapka védi a krémet, szintén márka felirattal. Spatulát nem adtak hozzá, nekem nagyon hiányzik, úgyhogy egy régebbről maradt spatulával szedegetem ki. Szükség is van rá, mert a krém állagát tekintve is vajszerű, annak ellenére, hogy nem zsíros, mégis az ujjam könnyen elcsúszik a felületén. A formáját szobahőmérsékleten hűen tartja, nagyjából a tégely felénél járok, de függőlegesen: a tégely egyik fele még teljesen tele és nem csúszott le róla a krém az immár üres másik oldalra. A szín is a vaj színét idézi. A krémnek enyhe virágos illata van, nem zavaró, felvitelt követően nem érezni.
A használat során könnyen be tudom ütögetni a finom szem alatt bőrbe, jól hidratál. Csodát nem tesz, találkoztam már jobb szemkrémekkel, nem látom azt a gyors, feltöltő, energiát adó hatást, amit a reggeli szemkörnyék ápolóktól elvárok, de a fiatalabb korosztálynak kevesebb ránccal jó lehet. Sminkelni könnyen lehet rá, nem kukacosodott, nem veszett össze egyik alapozómmal sem. Masszívabb dolgokat, korrektort nem szoktam használni, ezért arról nincs tapasztalatom, hogy a korrektoroknak milyen alapot ad.
Szemhéjalapnak egyáltalán nem jó, hiába hirdetik mindent az egyben terméknek, annál azért zsírosabb. Amikor kipróbáltam, az összes szemhéjpúder pillanatokon belül a szemöldököm alá került, a mozgó szemhéjon semmi nem maradt.
Elhasználom, de valójában nekem kevés. Ahogy már említettem, talán a fiatalabbak teljes elégedettséggel tudják majd használni, én biztosan nem veszem újra.

2021. június 15.
El is fogyott. Csak reggel használtam, munkanapokon, amikor rendesen sminkelek, hétvégén rendszerint másik szemkörnyékápolót használtam. Elég gyorsan elfogyott, nem tartott ki három hónapig sem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. június 15.

2021.április 2.

2021. június 15.

Antioxidánsok: Ascorbyl Glucoside, Yeast Extract, Tocopheryl Acetate, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Caffeine, Retinyl Palmitate, BHT
Gyulladáscsökkentők: Epilobium Angustifolium Flower/Leaf/Stem Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Algae Extract, Sodium Hyaluronate, Niacinamide, Glycerin, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Ascorbyl Glucoside, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Folic Acid, Cyanocobalamin (Vitamin B12), Niacinamide, Retinyl Palmitate

Jellemzően ajaktermékekben használt bőrpuhító (emolliens) anyag, amelyet gyakran lanolin helyettesítőként használnak. Nagyon jó a vízmegkötő hatása, valamit kiválóan tapad a bőrhöz és csillogó felületet hagy maga után.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

A rodokrozit kivonata. Egy karbonásvány, melyből nagyon szép sötét rózsaszínű ásvány, amelyből ékszerek is készülnek. A gyártó állítása szerint az összetevő ideális az öregedés, a stressz és a fáradtság jeleinek csökkentésére, mivel véd az UVA sugárzás és az agresszív környezeti hatások ellen a bőr természetes sejtvédelmi funkcióinak stimulálásával.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Növényi eredetű emulgeálószer, amely segíti a víz és az olaj keveredését.Gyakran használják társemulgeálószerként más, vízkedvelő emulgeálószerek mellett. Segít sűríteni és stabilizálni a készítményt, és diszpergálószerként is működhet.

Yukon folyó környékéről származó gyógynövénynek, a füzikének a kivonata, ami Paula Begoun szerint kiváló antibakteriális, antioxidáns és irritáció ellen védő alkotóelem, noha hivatalosan csak "bőrápolónak" nevezik.

Élesztő. Az élesztő beta glucant tartalmaz, ami miatt az összetevő kiváló antioxidáns. Az antioxidáns hatáson kívül Paula Begoun szerint az élesztőnek bőrnyugtató hatása van a bőrre, mivel elősegíti a bőr mikrobiomának egészségesebbé válását, ami csökkenti az érzékenység jeleit. Némi kutatás utal arra, hogy az élesztő segíti a sebgyógyulást, a bőrszövet regenerálódását is.

Koffein. Tanulmányok szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra (péládul egy vak tesztes kutatás során szignifikáns különbséget nem tudtak kimutatni egy 3%-os koffeint tartalmazó és azt nélkülöző bőrápoló gél hatása között) , bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír, e szerint a 2017-es kutatás szerint pedig nagyon ígéretes hajhullás elleni összetevőnek bizonyult egy FDA által jóváhagyott, androgén alopecia kezelésére szolgáló hatóanyaggal összevetve.

Folsav vagy B9-vitamin. Szájon át bevéve antioxidáns hatása van, Paula Begoun szerint viszont a bőrön alkalmazva nem tartja meg ezt a tulajdonságát. A Beiersdorfhoz kötődő kutatások szerint a folsav kreatinnal kombinálva hatásos lehet a nap által károsított bőr regenerálásában, védi a bőrt a további UV-sugárzás okozta DNS-károk ellen, és segít a ráncok csökkentésében.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó és hajfixáló, nagy molekulatömegű szilikon elasztomer, mely selymesen sima tapintást biztosít más szilikonokkal (például dimethicone-val) keverve.

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak, jellemzően más gyengéd tartósítószerekkel kombinálva. Enyhe, természetes eredetű összetevő, mely egy 2004-es tanulmány szerint még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.