Bomb Cosmetics

Ár:   1290 Ft   Kategória:   Fürdőtermékek
Lelőhely:   Bomb Cosmetics márkaboltok, Müller, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anidek, Módosítva: 2017. december 4.

Lelőhely:   Bomb Cosmetics márkaboltok, Müller, online
Kategória:   Fürdőtermékek

"Az ünnepi hangulatnak és a karácsony szellemének varázslatos keverékét töltöttük ebbe a gyömbéres fahéjas bombába. Ez az idei karácsony legmenőbb fürdőgolyója. Ha hidratálni szeretnéd a bőrödet az Ünnepek alatt, akkor válaszd ezt a fürdőbombát, hiszen a sheavajas krémnek köszönhetően, azonnal puhább lesz a bőröd. A gyömbér és fahéj olajak igazi karácsonyi hangulatot kölcsönöznek még a fürdőszobádnak is."

csill87

2018. január 16.

IMÁDTAM! Ez volt az első fürdőbomba,amit kipróbáltam, de nagyon tetszett, Az illata isteni, és nagyon sokáig megmaradt a bőrömön. Pezsegni elég hamar elpezsgett, ráadásul ugyan a kívüljén nem látszanak a kis csillag alakú csillámok, de miközben pezsgett a kádban, egyszer csak elkezdett magából elképesztő mennyiségű csillámot is ontani, nagyon szép volt. Bár én hajat is mostam, amire rájöttem, hogy lehet hogy nem kellett volna, mert az összes csillám a hajamban landolt, majd a lakás számos pontján találkoztam vele.
Egyébként puha is lett tőle a bőröm, de a márka fürdőfagyijától nekem puhább volt, mint ettől.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 16.

Hidratálók: Sucrose, Glucose

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Zselatin. Az állatok kötőszövetéből kivont kollagén irreverzibilis hidrolízisével állítják elő, általában sertésbőrből, sertés- és szarvasmarhacsontokból. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint viszkozitást szabályozó (sűrűség szabályozó) és filmképző összetevő. A Wikipédia szerint kozmetikumokban való felhasználása esetén általában hidrolizált kollagén néven található meg.

A gyömbér gumóból kinyert illóolaj. A hivatalos CosIng besorolás szerint tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és illatanyag. Paula Begoun szerint a gyömbér bőrirritáló lehet.

Fahéjlevél olaj:  A fahéjolaj sűrű, színtelen olaj, melynek jellegzetes fanyar, csípős, édes illata van.
A fahéjnak többek között étvágyserkentő, emésztést javító hatása van. Elsősorban emésztési problémák, bélférgek, bőrbetegségek és szívelégtelenség esetén ajánlott. A fahéj a bőrre kenve gyulladásgyökkentő, gombaölő és antibakteriális és javítja a bőr vérellátását, keringés fokozó. Gyakran használt összetevő a narancsbőr elleni készítményekben. Érzékeny bőr esetén a fahéj bőrpírt okozhat

Bőrre kenve erőteljes csípő érzést tapasztalható, felmelegíti a bőrt és fokozza a vérellátást. A fahéj előnyös tulajdonságai mellett potenciális bőrriritáló, érzékeny bőrűeknek kerülendő összetevő.

A sellak állati eredetű természetes gyanta, a lakktetű váladékából készítik. A műgyanták megjelenése előtt fontos, sokféle célra használt anyag volt. Alkoholban oldódik, elsősorban hajlakkokban, hajzselékben, körömlakkokban alkalmazzák.

Színezék. Barnás sárga.