Calvin Klein

Ár:   9080 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: biusjj, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. február 20.

Lelőhely:   parfümériák, online
Bőrtípus:   Normál

Illatkategória: Orientális-Vanília

Illatösszetevők: Nárcisz, Narancsvirág, Dohány, Tömjén, Vanília

Calvin Klein Obsession EDP 50ml
Ár: 7.300 Ft postával , Eladó: kundus
Állapot: Új, bontatlan , Helyszín: --, fizetés: Előre utalás után postázom.
Ár: 200.- + szállítás , Eladó: eannamaria
Állapot: Minta, Helyszín: Budapest l., fizetés: Személyes átvétel, Foxpost, ajánlott levélként postán maradó

kvin

2020. március 17.

Látom, hogy valahogy mindenki előhúzza a régi emlékeket, "anno ez volt" meg "tinikorom parfümje" stb. Nem is olvasgattam tovább, mert nekem ez teljesen kimaradt.
Először a Night flankerrel ismerkedtem meg, - annyira nem értettem, hogy mit esznek rajta, hogy nem is mertem betűkbe vésni az élményt - , rövid úton megváltam tőle, majd a Secret O. következett, és őt sem tudtam szeretni. Pedig az egyik éjszaka, a másik titok, mindkettő nekem való lenne, de elkaszáltam őket, ilyen utódokkal anyucira sem voltam kíváncsi.
És milyen a sors, nemrég egy csere alkalmával kaptam egy kis fújós mintát, pakolgattam is ide-oda, hogy persze, majd, majd egyszer valamikor kipróbálom, nem fűtött a vágy. Aztán most a szelektálás közben a kezembe akadt, az idő is lehűlt, gondoltam, egyefene, essünk túl rajta, hogy feltehessem eladásra.
Nos, nem fogom.
Hol is kezdjem... olyan komplex hatással van rám, hogy most nem fogok belemenni a részletekbe. Inkább csak a legutóbbi írásra reagálnék.
Phoenix19 véleményeit szívesen olvasgatom, tisztelem a nyílt őszinteségét, hogy nem befolyásolják holmi trendek és márkapropagandák. Mégis, akármennyire is egyet tudok érteni vele bizonyos dolgokban - valószínűleg minimum parfümökről nagyon jókat tudnánk beszélgetni egy üveg rosé mellet - kardoskodnom kell az egyéni bőrkémia, illetve ízlés, passzoló stílus jelentősége mellett.
Ami másnak "nehéz, régimódi ... olyan régiesen füstös, dohányos, fűszeres." és emiatt nem szerethető, azok számomra éppenséggel vonzó jelzők. És nem, nem csak a nehéz és fűszeres akkordok jelentik számomra a parfümöt, és igen, tudom értékelni az egyén kreációkat (AC illatok szerelmeim) , emellett én sem szeretem a virágos parfümöket, de.... de ez rajtam nem egy közép-öregkorú, hangversenyre járó puccos díva elütő aurája. Azt gondolom, nem a parfümmel van a baj, hanem, ha nem megfelelő egyén viseli. Mondom ezt én, aki tavaly nyáron 40 fokban párolgott az YSL (vintage) Opiumában és pár órán belül 3-an nem tudták bók nélkül hagyni. Ha passzol, akkor nem érzi ósdinak, nehéznek, ódivatúnak az ember, sem a környezete. Ezt mind csak azért írtam le, hogy megvédjem, amellett, hogy az egyéni szólásszabadsághoz mindenkinek joga van természetesen. De ezt a Wc-be pazarolni?!?... Ó, bár megmutathatnám, rajtam milyen!
Puha, balzsamos, kellő mértékben fűszeres, sem a tömjén, sem a vanília nem viszi el a prímet, csoda az egész, egy folyékony, szikrázó ékszer és annyira egyesül velem, hogy az maga a gyönyörűség! Nehéz megragadni, ahhoz olyan mértékű önismeret lenne szükséges, amit magam felé sem mernék bevallani.
Talán amellett a bizonyos üveg rosé mellett...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 17.

Nos, nem fogom.
Talán amellett a bizonyos üveg rosé mellett...

Phoenix19

2020. január 30.

Nagyon régen, talán 20 éve, vagy még több, hogy megismertem ezt az illatot. Akkor nagyon tetszett, elhasználtam egy 100 ml-est. Jó pár éve újra vettem, de nem birtam elviselni, neki adtam egy barátnőmnek. Aztán jön a tesóm kell-e véletlenül Obsession, mert selejtez. Nem kell, de csak hozzám került valahogy, elhasználtuk ott, ahová a király is egyedül jár. Borzasztó hatást fejt ki nálam, egyszerűen idegesít az illata. Olyan nehéz, régimódi. Rosszul vagyok ezektől az öreges illatoktól, olyan régiesen füstös, dohányos, fűszeres. Egy Andre Rieu előadáson az előttünk ülő 40-50-es hölgyről folyamatosan áradt 3-4 órán keresztül, már alig birtam a zenére figyelni úgy idegesített, legszívesebben kizavartam volna, hogy ne bűzölögjön és teszi tönkre az esténket. A párom is időnként orrát húzogatva pislogott felém. Őt is zavarta, nem birja az ilyen szagokat, de nem távolíthattuk el az illetőt. Sok nagyszerű parfümöt nem gyártanak már, de ez az illat nem hiányozna.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 30.

blondiebunny

2020. január 2.

Erről a parfiról mindig az jut eszembe, hogy valami amazonnak való :D bivalyerős, fűszeres, kőkemény, és olyan tartós, amilyet még semelyik másik parfümnél nem tapasztaltam. Én mindig locsolom magam a parfümmel, ebből egyetlen egy spricc elég volt egész napra. Termeket betöltő illata van, hatalmas a hatósugara. Sajnos még a negyedét sem használtam el, és továbbadtam őt, mert annyira erős, szúrós és karakteres, hogy nem tudtam elviselni magamon. Csak vad, rettenthetetlen, szinte diktátor csajokon tudom elképzelni:)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 2.

Verona5

2019. december 11.

2019.12.11.
Asszem ő már bekerült az örök kedvencek birodalmába nálam! :) Igazi téli lerobbanthatatlan fűszeres finomság, nagy, egész napos melengető aurával!

2018.09.30
Megint itt van az ő ideje és ujra elővettem a nyári rejtekéből. Látom, hogy nagyon megosztó egy illat, de akinek beválik, az imádja, mint én is. Hiába jellegzetes az illata, azért ez is nagyon bőrkémia függő. Amikor a barátnőm meglátogatott, meg kellet kérdeznem, hogy mit visel, rajta egy lilás/rózsaszínes púder illattá alakult. Nem ismertem fel azt az illatot, amit akkor nap-mint-nap saját magam is hordtam! Ki kell próbálni, aztán lehet szeretni vagy utálni! :)

2017.12.05
Igazi koratéli nehéz illat. Valószínűleg ez sem fog tetszeni majd a környezetednek. Egy kicsit Opium edp, egy kicsit Rochas Absolu és egy kicsit Cartier Must. Szóval egy önálló lény a már nekem tetszők illatdarabjaiból. Talán a tartóssága egy kicsit lehetne nagyobb. De ne akarjam már az Opium vetélytárásnak! :) A dohány és a tömjén a nyerő benne, határozottan melengető hatású.

Update: szerelem lett! Többször nyúlok érte, mint a többi téli illatomért - tényleg egy igazi rögeszme! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 11.

2019.12.11.

2018.09.30

2017.12.05

Plenda

2019. november 18.

Kifújva elkeseredtem, nagyon férfias illat volt. Aztán, ahogy teltek a percek nem bírtam abbahagyni a csuklóm szimatolását. Teljesen rabulejtett! Nem kislányos illat,tudni kell viselni. Isteni fűszeres, dohányos vanília lesz rajtam, leszáradás után. 100 ml, elég lesz életem végéig, rajtam egésznaposan illatozik!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 18.

leila0803

2019. augusztus 1.

Obsession... kétségtelenül egy ikon. Nem egy hétköznapi kis szaladgálós, amolyan egynek elmegy kategória. Azt hiszem, egy nagyon tartós, jól elkevert füstölős-dohányos esszencia. Sajnos nálam nincsen ez a várva várt fűszeres vanília hatás, és a virágokat sem érzem. Egyelőre nehéznek érzem, maszkulinnak. Nekem inkább a finoman nőies illatok passzolnak a személyiségemhez. Ettól függetlenül minőség, tartósság 5*, de személy szerint nem nekem találták ki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 1.

EveCarefree

2019. július 29.

Határozottan maszkulin illat egy nőnek! Kevés illat szimbolizálja nekem hogy minden nőben található férfiasság. Az animában rejlő animusz. Szeretem, és újrafelfedezem ezt az illatot! Különleges, egyedi,erőteljes, domináns, testes illat, mindenképpen hűvösebb időben érvényesül!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 29.

zs.hencsi

2019. január 22.

Az egyik legújabb szerzeményem. Itt vettem belőle egy 10 milis fújóst egy nagyon kedves eladótól. Köszönet Veronika! Nem ismertem előtte az illatot és tesztelni sem volt alkalmam, de a leírás, illat jegyek alapján éreztem, hogy nagy valószínűséggel jóban leszünk. Szerencsére így is lett. Nagyon tetszik! Nem egy ma megszokott népszerű illat az tény, teszem hozzá azokkal sincs semmi baj, nekem is van néhány, de ettől független ezt sem érzem öregesnek, szerintem különleges. Egyértelműen a füstölő illat jutott eszembe róla mikor először szagoltam. Amit én amúgy is szeretek, de persze azért annál összetettebb. Nagyon erőteljes illat és nagyon tartós. Én ezért úgy használom, hogy egyet fújok az egyik csuklómra, össze dörzsölöm a másikkal és kész, semmi többet. Így nagyon kellemes és így is egész nap érzem. Nyáron mondjuk nem biztos, hogy ezt fogom viselni, akkor a könnyedebb illatokat bírom csak. Örülök, hogy megismertem, nagyon szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 22.

Bigris

2018. október 10.

Ritkán írok véleményt "hirtelen felindulásból", egy próba után. Most ezt teszem. Ma kaptam meg a fújós, amit 0808 volt nekem kedves elküldeni. Már a csomag kibontásakor éreztem a kesernyés, sötét, nekem kissé férfiasnak tűnő illatát. Elgondolkodtam, hogy nem a férfiváltozatból rendeltem-e véletlenül, de nem. Kipróbáltam. Rajtam a kb. két órája történt első felfújás után citrusos-füstös púderes, egy az egyben Shalimar, talán egy kicsit fásabb, "sötétebb" verzióban. A kesernyés férfiasság eltűnt pár perccel a kifújás után. Shalimar Edt-m már van, ezért örülök, hogy csak fújóst vettem belőle. Nem teljesen erre számítottam. Egy édesebb, balzsamosabb illatra gondoltam a színe alapján. De nem az. Ő füstös, púderes. Eddig édes, de nem túl édes. Nem gejl cukorkaillat. Ez nem egy irodai illat. Ezt az illatot tudni kell viselni. Szerintem nem lesz szerelem, de nem rossz annak aki szereti a kicsit régiesebb illatokat.

A tartósságáról még nem tudok nyilatkozni.

Up: Kb. de. 9-kor fújtam föl. Most du. 2 óra. Kb. du 1-ig volt érezhető egy kicsit nagyobb hatókörrel, most du. két órakor még mindig érzem, de nagyon bőrközeli. Reggel 9-től hatalmas átváltozáson ment keresztül. Színtiszta púderillattá vált rajtam. Nagyon kellemes lett.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 10.

A tartósságáról még nem tudok nyilatkozni.

Fanika

2018. július 3.

Na, ő aztán nem az én esetem! Kétszer próbálkoztam vele. Hasztalan. Nagyon fűszeres, nagyon nehéz és nagyon fejfájós! Másodjára a párom kérte, hogy takarítsam le magamról, mert felfordult tőle a gyomra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 3.

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Propylene Glycol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Illatanyag, potenciális bőr irritáló.

Színezék. Narancssárga.

Színezék. Lila színű.