Calvin Klein

Ár:   9080 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   100 ml   Bőrtípus:   Normál
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: biusjj, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. február 20.

Lelőhely:   parfümériák, online

Ár: 2500ft + pkg , Eladó: 0808
Állapot: Üveges maradék, Helyszín: --, fizetés: Banki utalás ,posta
7900.-Calvin Klein Obsession
Ár: 7900.- , Eladó: Pirosarany
Állapot: Használt a kép szerint, Helyszín: --, fizetés: Utalás után / postán maradóval küldöm📦(915.-)Nincs személyes átvétel és Foxpost sem!

Crimson

2022. május 1.

Amikor megszaglásztam az üvegben, eleinte erős szegfűszeg illatot éreztem, ami azonnal az orromba szökik, mint egy tömény illóolaj, és a tömjént, aminek nagy rajongója vagyok, lakásillatosításra is szeretem használni amolyan nyugtató rituálé gyanánt.

A vélemények alapján vettem meg, mert láttam, hogy nagyon megosztó. Annyira nem tartom erősnek, egyáltalán nem fejfádító, de lehet, hogy csak azért, mert általában harcos amazonként tekintenek rám, amit valaki írt már lentebb :D

Ahogy magamra fújom, először erőteljes szegfűszeg és citrusos illatot áraszt, kicsit férfias, emlékeztet egy régi barátom illatára, aki rendszeresen a saját kölnijével locsolt meg húsvétkor. Tiszta és virágos, szinte érzem, ahogy megemelkedik tőle a testhőmérsékletem, úgyhogy inkább hűvösebb időre való.

Nagyon tartós, másnap is érezni, benne marad a ruhámban is, de addigra púderes, krémessé szelídül.

A párom nagyon szereti, minden nap elmondja, mióta használom, hogy milyen jó illatom van, bár először krizantém illatnak titulálta, ami tudvalevő, hogy "temetővirág" :D Valóban van egy kis virágboltos illata, de nem az a fülledt, fojtogató, hanem mintha illatos jácintokkal (vagy nárciszokkal) vettem volna körbe magam.

Szó nélkül képes vagyok lecserélni az eddigi parfümjeimet erre. Azt hiszem, sokat változtam az elmúlt időszakban, kellett valami új, komplexebb, ami jobban kifejez engem.

***

Most, hogy elhasználtam egy üveggel, megértem, miért mondják sokan, hogy nyanyás. Amikor kinyitom a szekrényt, amiben a kabátomat tartom, dől belőle a nagymamám illata :) Gyerekként mindig felpróbálhattam a kombinéit, kipróbálhattam a púderét, felvettem a piros pöttyös kopogós cipőjét. Minden holmija ezt a finom krémes-virágos-púderes illatot árasztotta. Tulajdonképpen ő volt az egyetlen olyan nőcis nő a családban, mindig gyönyörű és igényes, vörös rúzzsal és körmökkel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 1.

***

Alsace

2022. március 6.

Úgy vágytam rá, igazi ikonikus illat ő! Ízig vérig érződik, hogy a 80-as években alkották, korianderes fűszerbombaként indult, utána sajnos rajtam égett gumiszaga lett rajtam. Sajnos elváltak útjaink 🥺

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 6.

Laurencia

2021. szeptember 30.

Amiről szólni fogok, az a reformulált verzió amelyet már a Coty gyárt 2018. óta.
Az ikonikus Jean Guichard féle 1985-ös darabbal kiskamaszként találkoztam először és azóta kerülöm mint a tüzet, sőt parfümista életem során soha a közelébe sem mentem, nem gyereknek való illat, nagy volt az első rémület és úgy is maradtam.Ezeket a csorbákat viszont ki kell küszöbölni és vallom, hogy igenis újra elő kell venni a régieket,nem fog minden vintage működni, szinte a fele sem, de ha tízből egy betalál, már megérte, ne feledjük el hogy 20-30 év alatt mennyit változhat az orrunk.
Most éppen a semmi sem jó fázisban vagyok, niche már nem mutat sok újat, a designereket hagyjuk, de valami mégis kellene ami sínre rakja az őszt, kivasalja a megtépett idegrendszert, valami szép és borongós, valami ami nem bánt, csak fogja a kezem és azt mondja ez is elmúlik egyszer......
Vintage Feminité du Boisra vágytam a lelkem mélyén, de beszerezhetetlen, aztán olvastam az Obsession új gyártási anomáliáit, meg hogy REACH szabályozás és hogy sokkal, de sokkal szelídebb mint volt valaha.......
Hát akkor jöjjön, ha nem jó, majd lesz új gazdája.
Őszinte szívvel mondom, hogy marad itt, nem megy ez tőlem már sehova.......
Az újonc sem gyenge játékos, de mégsem akkora atomreaktor mint az eredeti, szillázs és tartósság bizony csorbult, kifújáskor Dior Addict féle érzet dominál, aztán beindult a dübörgés.
Vanília bázisú füstös, dohányos, ámbra és igen, segített a ráncfelvarrás, nem szégyen ezt kimondani, de a 85-ös verziót lehet még mindig tömegoszlató fegyverként élném meg.
Csak tudnám, hogy a modern parfümipar miért nem tud így visszanyúlni az alapokhoz,van igény rá, nem kellene klónokat piacra dobni, és nem csak egy szegmens létezik vásárlóerő szempontjából.
Valószínűleg én születtem rossz korban és szeretnék akkor élni, mikor az Obsession számított tucat parfümnek és egészen mást jelentett nőnek lenni a világban.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. szeptember 30.

Hát akkor jöjjön, ha nem jó, majd lesz új gazdája.
Őszinte szívvel mondom, hogy marad itt, nem megy ez tőlem már sehova.......

petrambrus

2021. szeptember 21.

Bocsánat minden kedvelőjétől: nyanya illat. Legalábbis rajtam :( Szeretem minden összetevőjét, mégis az összhatás nekem nagyon nem jön be- kifújáskor iszonyat savanyú citrusos, leszáradáskor túlon túl fűszeres, 1-2 óra elteltével meg jön az az illat, amit egy középrossz színdarabon az előttem lévő rókaprémes néni viselne.. A tartósságára nincs panasz, nem is drága, ezért 2 csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 21.

Csillag9

Korcsoport: >54
2021. február 9.

Rettenetesen erős, számomra túl fűszeres.Valóban emoshatattlanul tartós.
Nekem füstölő illat, nem parfüm illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2021. február 9.

Rettenetesen erős, számomra túl fűszeres.Valóban emoshatattlanul tartós.
Nekem füstölő illat, nem parfüm illat.

Magyari

2020. április 30.

20 évesen egy napot volt a tulajdonomban, aztán anyámnak adtam, aki pattogott örömében, hogy "ez tiszta Opium". Seperc alatt elfújkálta. 43 évesen Kanadában vettem egy 50 ml-est, nem tudtam vele betelni. Most 46 évesen is imádom, de kifejezetten a zord időjárást feldobva használom, olyankor él. Szerintem, ez egy zseniális illat, amihez fel kell nőni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 30.

kvin

2020. március 17.

Látom, hogy valahogy mindenki előhúzza a régi emlékeket, "anno ez volt" meg "tinikorom parfümje" stb. Nem is olvasgattam tovább, mert nekem ez teljesen kimaradt.
Először a Night flankerrel ismerkedtem meg, - annyira nem értettem, hogy mit esznek rajta, hogy nem is mertem betűkbe vésni az élményt - , rövid úton megváltam tőle, majd a Secret O. következett, és őt sem tudtam szeretni. Pedig az egyik éjszaka, a másik titok, mindkettő nekem való lenne, de elkaszáltam őket, ilyen utódokkal anyucira sem voltam kíváncsi.
És milyen a sors, nemrég egy csere alkalmával kaptam egy kis fújós mintát, pakolgattam is ide-oda, hogy persze, majd, majd egyszer valamikor kipróbálom, nem fűtött a vágy. Aztán most a szelektálás közben a kezembe akadt, az idő is lehűlt, gondoltam, egyefene, essünk túl rajta, hogy feltehessem eladásra.
Nos, nem fogom.
Hol is kezdjem... olyan komplex hatással van rám, hogy most nem fogok belemenni a részletekbe. Inkább csak a legutóbbi írásra reagálnék.
Phoenix19 véleményeit szívesen olvasgatom, tisztelem a nyílt őszinteségét, hogy nem befolyásolják holmi trendek és márkapropagandák. Mégis, akármennyire is egyet tudok érteni vele bizonyos dolgokban - valószínűleg minimum parfümökről nagyon jókat tudnánk beszélgetni egy üveg rosé mellet - kardoskodnom kell az egyéni bőrkémia, illetve ízlés, passzoló stílus jelentősége mellett.
Ami másnak "nehéz, régimódi ... olyan régiesen füstös, dohányos, fűszeres." és emiatt nem szerethető, azok számomra éppenséggel vonzó jelzők. És nem, nem csak a nehéz és fűszeres akkordok jelentik számomra a parfümöt, és igen, tudom értékelni az egyén kreációkat (AC illatok szerelmeim) , emellett én sem szeretem a virágos parfümöket, de.... de ez rajtam nem egy közép-öregkorú, hangversenyre járó puccos díva elütő aurája. Azt gondolom, nem a parfümmel van a baj, hanem, ha nem megfelelő egyén viseli. Mondom ezt én, aki tavaly nyáron 40 fokban párolgott az YSL (vintage) Opiumában és pár órán belül 3-an nem tudták bók nélkül hagyni. Ha passzol, akkor nem érzi ósdinak, nehéznek, ódivatúnak az ember, sem a környezete. Ezt mind csak azért írtam le, hogy megvédjem, amellett, hogy az egyéni szólásszabadsághoz mindenkinek joga van természetesen. De ezt a Wc-be pazarolni?!?... Ó, bár megmutathatnám, rajtam milyen!
Puha, balzsamos, kellő mértékben fűszeres, sem a tömjén, sem a vanília nem viszi el a prímet, csoda az egész, egy folyékony, szikrázó ékszer és annyira egyesül velem, hogy az maga a gyönyörűség! Nehéz megragadni, ahhoz olyan mértékű önismeret lenne szükséges, amit magam felé sem mernék bevallani.
Talán amellett a bizonyos üveg rosé mellett...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 17.

Nos, nem fogom.
Talán amellett a bizonyos üveg rosé mellett...

blondiebunny

2020. január 2.

Erről a parfiról mindig az jut eszembe, hogy valami amazonnak való :D bivalyerős, fűszeres, kőkemény, és olyan tartós, amilyet még semelyik másik parfümnél nem tapasztaltam. Én mindig locsolom magam a parfümmel, ebből egyetlen egy spricc elég volt egész napra. Termeket betöltő illata van, hatalmas a hatósugara. Sajnos még a negyedét sem használtam el, és továbbadtam őt, mert annyira erős, szúrós és karakteres, hogy nem tudtam elviselni magamon. Csak vad, rettenthetetlen, szinte diktátor csajokon tudom elképzelni:)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 2.

Verona5

2019. december 11.

2019.12.11.
Asszem ő már bekerült az örök kedvencek birodalmába nálam! :) Igazi téli lerobbanthatatlan fűszeres finomság, nagy, egész napos melengető aurával!

2018.09.30
Megint itt van az ő ideje és ujra elővettem a nyári rejtekéből. Látom, hogy nagyon megosztó egy illat, de akinek beválik, az imádja, mint én is. Hiába jellegzetes az illata, azért ez is nagyon bőrkémia függő. Amikor a barátnőm meglátogatott, meg kellet kérdeznem, hogy mit visel, rajta egy lilás/rózsaszínes púder illattá alakult. Nem ismertem fel azt az illatot, amit akkor nap-mint-nap saját magam is hordtam! Ki kell próbálni, aztán lehet szeretni vagy utálni! :)

2017.12.05
Igazi koratéli nehéz illat. Valószínűleg ez sem fog tetszeni majd a környezetednek. Egy kicsit Opium edp, egy kicsit Rochas Absolu és egy kicsit Cartier Must. Szóval egy önálló lény a már nekem tetszők illatdarabjaiból. Talán a tartóssága egy kicsit lehetne nagyobb. De ne akarjam már az Opium vetélytárásnak! :) A dohány és a tömjén a nyerő benne, határozottan melengető hatású.

Update: szerelem lett! Többször nyúlok érte, mint a többi téli illatomért - tényleg egy igazi rögeszme! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 11.

2019.12.11.

2018.09.30

2017.12.05

Plenda

2019. november 18.

Kifújva elkeseredtem, nagyon férfias illat volt. Aztán, ahogy teltek a percek nem bírtam abbahagyni a csuklóm szimatolását. Teljesen rabulejtett! Nem kislányos illat,tudni kell viselni. Isteni fűszeres, dohányos vanília lesz rajtam, leszáradás után. 100 ml, elég lesz életem végéig, rajtam egésznaposan illatozik!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 18.

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Propylene Glycol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Színezék. Narancssárga.

Színező anyag. (Piros)