Chanel

Ár:   15 500 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. március 30.

Ár:   15 500 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

A Soleil Tan de Chanel Sheer Illuminating Fluid megújult változata, pumpás kivitel

Könnyű, folyékony highlighter, amely sugárzóvá teszi az arcot, és akár 8 óra hosszat is tart

2 színben kapható: Pearly Gow és Sunkissed

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Andrea9191

2022. március 18.

Én a Pearly Glow-t szereztem be, mivel gondoltam az én bőr színemhez/tónusomhoz az jobban passzol (EL DW 1C0), mint mondjuk a Sun kissed ami inkább arany színűnek tűnt az üvegben, úgyhogy azzal nem mertem próbálkozni és így arról sajnos nem tudok véleményt mondani.
Természetes fényben abszolút nem tűnik csillámosnak hanem ad egy nagyon szép fényt az arcnak, viszont önmagában használva lámpafénynél már vissza-vissza verődik a fény és látszanak a csillámok (Ezt igazából csak a kézfejemen vettem észre, ahol kipróbáltam beszerzés után, az arcomon én önmagában nem használtam).
Smink alapként is hozzá ezt a nagyon enyhe szép fényt a bőrön és szépen át is jön egy visszafogott ragyogás, ahogy én egy hidratáló primer (Tatcha liquid silk canvas) felett használtam a száraz bőrömön alapként és teljesen jól működik a primerrel. Önmagában használva nem ad se extra hidratálást, se nem szárít egyszerűen csak ad egy kis ragyogást, fényt az arcnak, semmi extra szín.
Ahogy én nagyon szeretem használni az amikor az alapozóhoz keverek egy kicsit belőle, különösen a DW-hez, mert az nekem nagyon matt tud lenni ha nem adok hozzá semmi extrát.
Én nem vettem észre magamon, hogy akár módosítaná az alapozó színét, vagy fakóbbnak tűnne rajtam tőle az alapozó, viszont így is elég világos az a DW alapozó amihez használom, úgyhogy teljesen lehetséges, hogy azon nem annyira szembetűnő, mint mondjuk egy átlagosabb árnyalaton.
Próbáltam a Chanel water fresh tint-jével is, de a kettő együtt tényleg csak egy minimális bőrkiegyenlítést és egészségesen fénylő bőrt eredményezett, mintha nem is lenne rajtam alapozó
Valamint sima folyékony highlighter-ként használva is teljesen remekül működik.
Szerintem nagyon sokoldalúan lehet használni és nem is kell belőle rengeteg, úgyhogy mindenképp újra vevős és megéri számomra az 5 csillagot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 18.

Valamint sima folyékony highlighter-ként használva is teljesen remekül működik.

agnesszalai

2022. január 29.

Nagyon szeretem! Egy üveggel használtam el eddig és mindenkinek ajánlom akinek nincs vagy nem sok takargatni valója van ( pattanások, erős pigmentek stb. ) Én hidratálóra vagy bb krémre kenem. Üde hatást kelt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 29.

Tarzicia

2021. július 29.

2021.06.03.:
A két változat közül a Pearly Glow-t vettem meg, gondolván, jobban kihasználható, mint a másik, a Sunkissed. A gyöngyházfény meg amúgy is jobban tetszik, mint az aranyló árnyalat. A Rosy Light Drops verzióval is szemeztem egy időben, de attól féltem, hogy az meg túl rózsaszín lenne. Hát ez a Pearly Glow tökéletes.
Többfunkciós termék, ez nem csak egy klasszikus értelemben vett fluid highlighter. Sminkalapként, alapozóba keverve és highlighterként is használható. Hát én kipróbáltam mindhárom módon, és meg is lepődtem, tényleg mindegyik működik, és mindegyik tetszik.
Sminkalapként elég egyetlen pumpányi mennyiség, a hidratálókrémmel nem vész össze, nem morzsálódik, könnyen eloszlatható, nem lesz foltos, szép vékony réteg, selymes tapintású, nem ragad, nem is érezni, hogy ott van. Viszont jobban elő kell készíteni a (vízhiányos vagy száraz) bőrt, mert olyan hidratálást azért nem tud, mint pl. a Guerlain L'Or sminkalap, amit általában használok, persze nem is dolga. Egyébként kipróbáltam, a kettő együtt is simán működik, a Guerlain alulra, ez rá. Önmagában az arcon eléggé fényes, de nem csillogó, vagy zsíros fényű, és azonnal ad egy blurring effektet is. Ha rákerül az alapozó, ez a fény már éppen csak átsejlik rajta, egyáltalán nem túlzó, csak simábbnak tűnik a bőr, és ragyogóbb lesz a smink.
Alapozóba keverve is szép, és szintén elég egyetlen pumpányi belőle. Fel tud dobni bármilyen (mattabb) alapozót, de azzal számolni kell, hogy egy picit világosít is rajta.
Highlighternek meg csodaszép. Nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog. Mindig kompaktokat használtam ilyen célra, mert idegenkedtem tőle, hogy a "kész művemre" én még bárhová folyékony dolgot vigyek fel. Éppen ezért krémes pirosítóm se volt soha. Ez a fluid ujjbeggyel a megfelelő helyre beütögetve nem szed fel és nem mozdít el semmit. Hamar szárad. És szebben mutat a bőrön, mint a por alapú termékek, főleg, ha valaki már nem húsz éves. Nagyon jól néz ki a szemöldök alatt, és a pirosító felső részén is.
Univerzális árnyalat, szerintem mindenkinek jól áll. Kipróbáltam direkt kézfejen is, hogy összehasonlítsam a színét a többi highlighteremmel. A legközelebb a kedvencemhez, a Chanel Eclat Magnetique Metal Peach-hez áll, és pontosan ugyanolyan szivárványszínű mikrocsillámok vannak benne (ezek arcon már nem látszanak), csak amíg a kompakt meleg pezsgőszínű, ez világosabb és gyöngyházasabb, de szerencsére még nem hideg szín.
Én még egy negyedik felhasználási módot is el tudok képzelni: testápolóba egy cseppet belekeverve, nyáron, kivágott ruhában, dekoltázson, vállon szerintem nagyon szép és szexi lehet.
A kiszerelésről újat nem tudok irni, a szokásos pumpás Les Beiges üveg, praktikus is, szép is, úgy jó, ahogy van. Ez a 30 ml sokáig ki fog tartani, jó vétel volt, örülök neki, csillagos ötös.
2021.07.29.:
Végül megvettem a Sunkissed változatot is. A Pearly Glow, legalábbis ahogy én használom, alapozó alá ill. belekeverve, ilyenkor világos. Szinte fakít. Pedig csak egy minimális szinem van, nem süttettem magam csokibarnára. Nyárra a Sunkissed való. Sokkal szebb, mint gondoltam, nem sárgás-arany fénye van, hanem meleg, bronzos árnyalat. Tökéletesen illik egy nyári sminkhez. Kipróbáltam karon és dekoltázson is, egy pumpányit sima testápolóba kevertem. Elegáns, igazi nyári hangulat, az ici-pici csillámok nem látszanak, de a napsütésben gyönyörűen szikráznak!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. július 29.

2021.06.03.:
2021.07.29.:

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Propylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glycerin, PEG-8
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Növényi eredetű emulgeálószer, amely segíti a víz és az olaj keveredését.Gyakran használják társemulgeálószerként más, vízkedvelő emulgeálószerek mellett. Segít sűríteni és stabilizálni a készítményt, és diszpergálószerként is működhet.

Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Gyakran kombinálják phenoxyethanollal.

Szintetikus polimer, amely a Polyethylene Glycol (más néven PEG) ismétlődő egységeiből jön létre. Az összetevőt a kozmetikumokban oldódást elősegítő (segíthet a vízben nehezen oldódó anyagok vízbázisú formulákká történő oldásában) és viszkozitásszabályozó szerként használják. A PEG-8 egyúttal vízmegkötő anyag.

Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag. Segít megőrizni a bőr mattságát valamint stabilizálja az emulziókat.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology